Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Jakościowo nie istnieją, bo nie da się wytworzyć za mniejszą kasę takiej jakości jaką robi np. Rolex, Patek, etc. Zawsze będą to gorsze materiały, dbałość o szczegóły, etc. Cena takiego zegarka to po części faktycznie marka, ale także genialna jakość i niezawodność.

Nie miałem na myśli tego, że chcesz kupić, tylko że nie mam nawet pojęcia gdzie coś takiego można nabyć. Na pewno nie na pchlim targu, bo tego typu podróby to już w ogóle masakra.

eye_lip - wydawało mi się, że kolega pytał i o jeden zegarek i o drugi :)

Dzieki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu słyszałem anegdotkę, być może nieprawdziwą, że Vacheron Constantin wprowadził jakiś rodzaj mikroskopijnych oznaczeń po tym, jak grupa firmowych ekspertów mająca odróżnić oryginalny zegarek od wysokiej klasy podróbki, wybrała ten drugi ;)

Niemniej owszem, da się stworzyć niezwykle wierną, a znacznie tańszą podróbkę. Będąc w Turcji odwiedziłem fabrykę biżuterii i zegarków. Oprowadzający nas pracownik opowiadał, że fabryka weszła w jakiś sposób w posiadanie projektu Rolexa. Jego angielski był daleki od doskonałości, więc nie do końca zrozumiałem jak ;) Wyprodukowali więc serię zegarków opartych o ten projekt, z wielką dbałością o szczegóły (część fabryki odpowiedzialna za zegarki była już raczej manufakturą, i to całkiem profesjonalnie wyglądającą, choć nie jestem ekspertem ;)). Jednocześnie koszt takich zegarków stanowił około 1/4 ceny egzemplarza z logiem Rolexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

specyfikacja - zwłaszcza w kontekście wodoszczelności

http://www.sinn.de/en/Modell/UX_GSG_9.htm

z elegancją ma niezwykle luźny związek (tym bardziej że na bransolecie i mechanizm kwarcowy), ale dobrze mieć jest mieć jeden/dwa ;) taki "tool watch" (chociaż niektóre modele Rolex-a też są tak określane i słusznie - niestety osobiście marka Rolex dziwnie mi się kojarzy w Polsce) na bardziej aktywne spędzanie czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland - tool watch to specyficzna kategoria zegarków, g-shocki się do niej raczej nie zaliczają (co nie oznacza, że nie są świetne w tym co reprezentują) - Sinn U1 to klasyczny przykład takiego zegarka, można jeszcze wymienić np. takie marki jak Damasko, Marathon, Precista - zresztą nawet nie trzeba klasyfikować kategorii do marek, bo wiele firm mających w swej ofercie klasyki, tworzy tego typu zegarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że akurat najbardziej interesują mnie zegarki z arabskimi cyframi, jakoś rzymskie mi nie podchodzą, czy mogę liczyć na jakieś sugestie (w cenie do 1500 zł)?

interesują Cię lekko używane? Jestem na etapie reorganizacji kolekcji (w kierunku zmniejszenia liczby, nie mam kiedy wszystkich nosić), tylko impulsu brak, ale może się zdecyduję zbyć Stowę albo Zeno, na pewno za mniej niż 1500

jeżeli nówki, to Tissot Visodate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakaś cena tego Eposa już jest znana?

i dostępność?

psiakość - podoba mi się bardzo - ostatnio zastanawiałem się nad jakimś niebieskim zegarkiem...

info od dilera:

"Emotion 3391 - ETA 2892 z modułem DD, kalendarz i fazy księżyca . Cena detaliczna 7000 PLN na pasku , 7400 na bransolecie. W promocji odpowiednio 5000 PLN oraz 5200 PLN"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zegarki od Braun - piękne proporcje i minimalistyczny design.

Czy ktoś w Polsce prowadzi ich sprzedaż?

dodają do każdej lepszej szczoteczki do zębów ewentualnie do depilatora Silk-épil ...

co mają wspólnego zegarki marki Braun z elegancją ??? :shock: są podobnie "eleganckie" jak CALVIN KLEIN, ARMANI i inne egzotyczne marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zegarki od Braun - piękne proporcje i minimalistyczny design.

Czy ktoś w Polsce prowadzi ich sprzedaż?

dodają do każdej lepszej szczoteczki do zębów ewentualnie do depilatora Silk-épil ...

co mają wspólnego zegarki marki Braun z elegancją ??? :shock: są podobnie "eleganckie" jak CALVIN KLEIN, ARMANI i inne egzotyczne marki

hehe, gdyby tak było to miałbym już kolekcję depilatorów w domu :D

to że coś jest w przystępnej cenie nie oznacza, że nie jest eleganckie. a te zegarki mają pierwszorzędne wzornictwo. (oczywiście nie dla każdego).

nie jestem biegły w znajomosci zegarkow Armaniego, ale raczej nie miał z nimi wiele wspólnego Dieter Rahms, jeden z najlepszych projektantów XX wieku, który pracuje dla Brauna od wielu lat i tworzy moim zdaniem bardzo eleganckie przedmioty rtv/agd. Tu jest krótki artykuł do przejrzenia dla zainteresowanych:

http://designmuseum.org/design/dieter-rams

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.