Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do mnie pytanie - ale myślę, że kolega się nie obrazi jak podpowiem, że nie w Polsce :)

Ciekawostką w Nomosach (choć nie we wszystkich) jest pasek wykonany ze skóry Cordovan - akurat kolega Szamil ma szczęście posiadać taki w swym egzemplarzu.

Ogólnie bardzo udany model Nomosa z lekko sportowymi akcentami. Jak wrażenia z użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy zegarek mechaniczny, więc ciężko mi go do czegokolwiek porównać.

Uczucie pewnej "wyjątkowości", gdy mam go na ręku, oraz fascynacji kiedy obserwuję mechanizm przez przeszklony dekiel - skłania mnie ku stwierdzeniu, że to dopiero początek przygody z zegarkami :)

Tak jak zauważył kolega eye_lip, zegarek ma cechy sportowe, przez co doskonale zgrywa się z preferowanymi przeze mnie zestawami smart casual.

Jednak oczywiście chodzi mi już po głowie myśl o typowym "garniturowcu" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip już nieraz pokazał, że świetnie sobie radzi aparatem, natomiast pasek jest przepiękny! Smaczki w postaci łączenia na śruby i tłoczenia przy krawędzi powodują, że wg mnie to najlepszych z dotychczas pokazywanych pasków.

Aż zastanawiam się nad kupnem zegarka, który pasowałby do takiego paska (a chyba powinno być odwrotnie:).

Brawo, moje pełne uznanie. Filip - wyślij takie zdjęcia do któregoś producenta zegarków - to może dać legendarny początek słynnej za kilka lat manufaktury ręcznie wyrabianych pasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22mm. Zegarek to Chronoswiss Timemaster 24h na zmodyfikowanym Unitasie z dołożoną centralną sekundą - widać po dodatkowym małym mostku i kole zębatym widocznym powyżej płaszczyzny mostków.

A fotki - słabe są i robione na szybko rano, więc nie przyjmuję pozytywnych komentarzy. Ważne żeby pasek się podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie moc zdjęć. Poprosiłem eye_lip o zrobienie dobrego zdjęcia bo zegarek wciąż nie znalazł nowego właściciela. To był jego pomysł ta obuwnicza inspiracja którą jestem przyjemnie zaskoczony :)

Podejrzewam że z takimi fotami znajdzie się chętny na allegro (wystawię za tydzień po powrocie z nart) nawet może za większą kwotę niż proponowałem na forum. To ten sam co tutaj

viewtopic.php?f=3&t=341

Lata 50-te, może późne 40-te. W pełni sprawny i serwisowany. Dla mnie tarcza 30 mm jest zbyt mała. 35mm to dla mnie optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jeszcze nie było, tak w biegu dzisiaj pstryknąłem telefonem (data nie przestawiona, bo zegarek od tygodnia bujał się w rotomacie i nie zauważyłem, że z końcem lutego korekta potrzebna :) )

Super, bardzo lubię takie proste (minimalistyczne) tarcze, z tego co widziałem Stowa zazwyczaj takie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.