Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałem, że zegarki kwarcowe są złe. Sam posiadam 3, które bardzo lubię. Odnosiłem się jedynie do wypowiedzi Saint Benji, który próbował udowodnić w swojej wypowiedzi jakoby opłacało się kupować jedynie "fajnie" wyglądający zegarek, bo przecież i tak nie widać co ma pod deklem. Normalnie nie komentowałbym tego, ale to jest forum "bespoke" gdzie chyba lubimy szlachetne materiały, najwyższej jakości skóry oraz koła zębate. Ostatnio pojawiło się na forum wiele osób, które moim zdaniem nieco na siłę starają się udowodnić, że niektórzy przepłacają za swoje zakupy. Ja czuję się z tym faktem co najmniej dziwnie. :? Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę musiał się tutaj tłumaczyć z tego że nie kupuję butów za 200 zł, bo dla mnie cena to nie wszystko. Mam wrażenie, że niektórzy użytkownicy trochę błędnie i z góry zakładają, że wszystko co jest relatywnie drogie, od razu łączy się ze snobizmem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz buty za 200 zł, bo chyba tez zamówiłeś w NC 8-) - "cena to nie wszystko" działa w obie strony, i bardzo dobrze że tak jest, bo pełno po sklepach pseudo luksusowych towarów z grube pieniądze które oprócz metki czy loga nie mają większej wartości niż podobne produkty kupione w tesco za ułamek tej ceny i dotyczy to także zegarków, nawet mechanicznych. Kiedyś produkty uważane za luksusowe z reguły były wykonywane z odpowiednią starannością, dzisiaj to coraz częściej wyjątek potwierdzający regułę zalewającego nas badziewia promowanego na luksus i "must have".

Bardzo się cieszę że trafiłam na to forum bo tutaj opisując swoje wrażenia po zakupach możemy zweryfikować zapędy producentów a czasami znaleźć prawdziwe "perełki" za nieduże pieniądze, zresztą dzięki takim aktywistom jak ty +Immune+.

Takie mamy czasy...

Świeżo upieczony hrabia był ciekaw jak powinno się poprawnie kreować image. Zapisał się więc do Klubu...

- Masz najnowszego Mercedesa?

- No... nie.

- Masz dwupiętrową willę?

- No... nie.

- A masz chociaż taki łańcuch wysadzany brylantami i innymi drogimi kamieniami?

- No... nie.

- No to jak już to wszystko będziesz miał, to wtedy pogadamy.

Dzwoni więc do swojego służącego:

- Janie, sprzedaj nasze Cadillaci i kup takie tanie, niemieckie gó*no, jakim teraz wszyscy jeżdzą.

- Dobrze, panie...

- I każ zburzyć dwa górne piętra naszej willi.

- Dobrze, panie... Coś jeszcze?

- Ta... zabierz Burkowi obrożę i mi ja przywieź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz buty za 200 zł, bo chyba tez zamówiłeś w NC 8-)

NC to jedna z kilku firm wyszukanych w pocie czoła. Poza tym moja wypowiedź odnosiła się raczej do standardów butów dostępnych za 200 zł w sklepie, bo np. często zdarzało mi się za taką cenę kupować okazyjnie obuwie znanych producentów. Jak napisałeś - argument cenowo-jakościowy działa w obie strony.

Tutaj jeden z moich zegarków kwarcowych:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zegarek kwarcowy może być dziełem sztuki ale poziom najlepszych manufaktur jak Patek czy ML to już niebo niedostępne dla drgającego kwarcu jak i zdecydowanej większości śmiertelników.

Witam,

Patek Philippe i Maurice Lacroix produkują również zegarki kwarcowe (ML całkiem sporo). Chociaż sam nie posiadam to sądzę , że "kwarce" też mogą być fajne i mieć sporo zastosowań, chociażby sport.

A tak na marginesie to wg mnie porównanie Patka z ML jest drobną obrazą dla tego pierwszego, ML-a nie zaliczyłbym do tych najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwarcu sekundnik może płynąć :) - taki naścienny ma moja dentystka. Z tego co wiem mechanizm nie nadaje sie do zegarków naręcznych, zresztą bateria wytrzymuje tylko kilka miesięcy

płynąca sekunda (i to naprawdę płynnie - w zegarkach mechanicznych nie jest to płynięcie, tylko bardzo duża liczba - różna dla różnych mechanizmów - małych skoków) jest w Seiko Spring Drive

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kwarc miałby być gorszy? Czy pod mankietem widać, że zegarek nie nakręca się sam?

Lubię patrzeć na wskazówkę sekundową w automacie bo ona tak pięknie płynie, zupełnie jak czas, :) a nie kica jak żaba.

aż sprawdziłem, mam zegarek kwarcowy, nic specjalnego, jakaś mało znana firma (a może znana - nie znam się) pulsar, ale ładny, lubię go i dobrze mi od kilku lat służy.

moja wskazówka sekundowa kica :) a nie płynie, no i mam teraz zagwozdkę czy to dobrze czy źle :), cóż czas i tak mi płynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kwarc miałby być gorszy? Czy pod mankietem widać, że zegarek nie nakręca się sam?

Lubię patrzeć na wskazówkę sekundową w automacie bo ona tak pięknie płynie, zupełnie jak czas, :) a nie kica jak żaba.

aż sprawdziłem, mam zegarek kwarcowy, nic specjalnego, jakaś mało znana firma (a może znana - nie znam się) pulsar, ale ładny, lubię go i dobrze mi od kilku lat służy.

moja wskazówka sekundowa kica :) a nie płynie, no i mam teraz zagwozdkę czy to dobrze czy źle :), cóż czas i tak mi płynie

Ani dobrze ani źle. Napisałem jedynie że lubię to, ja osobiście. Nie zamierzam Cię do tego przekonywać ani tym bardziej przymuszać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to tylko i wyłacznie z taktowania.

Obecnie najczęściej spotykane to:

2,5HZ - czyli 18,000 wahnięć na godzinę, stosowany najczęściej w werkach manualnych np. Unitas

3Hz - czyli 21,600 - np. Seiko 7s26

4Hz - 28600 - czyli ETA2824, 2892, Sellita SW200 itp.

5Hz - czyli parwdziwe Hi-Beat - El Primero Zenith, czy mechanizmy Grand Seiko

Widomym jest, że im wyższe taktowanie tym bardziej płynny ruch wskazówki sekundnika, tak jak wcześniej zauważono nie do pobicia w tym względzie jest rozwiązanie Spring Drive firmy Seiko, choć tam mamy jeden element kwarcowy, czyli oscylator.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML to manufakturą się samo nazywa co najwyżej. Trzaskają w dużych ilościach, w dodatku za cichym przyzwoleniem firmy ich zegarki są na niemieckim ebayu do kupienia za połowę ceny sklepowej. Oddać należy, że reprezentują dobry poziom wykonania, a wzory są ładne

ML robi jedną głupią rzecz -zrobi terczę w innym kolorze i niby to kolejna wersja ich zegarka, a sama firma pozwala poprzednie modele zdaje się wtedy taniej sprzedawać :( Inne firmy tego nie robią.

A, że młodzi są to fakt, ale mają kilka perełek z manufaktury, gdzie starsi też mogli by się kilku rozwiązań nauczyć :)

Ja tam całkiem ML lubię. Tylko te "promocje" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML robi jedną głupią rzecz -zrobi terczę w innym kolorze i niby to kolejna wersja ich zegarka, a sama firma pozwala poprzednie modele zdaje się wtedy taniej sprzedawać :( Inne firmy tego nie robią.

ML nic takiego nie robi. Co jakiś czas jest zmiana modelu na nowy, która obejmuje kopertę, tarczę, wskazówki - w czasie bytności danego modelu, nie dochodzą nowe kolory tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML nic takiego nie robi. Co jakiś czas jest zmiana modelu na nowy, która obejmuje kopertę, tarczę, wskazówki - w czasie bytności danego modelu, nie dochodzą nowe kolory tarcz.

Skąd w takim razie na allegro zegarki ML za 6 k PLN, które w sklepie kosztują o 4 k PLN więcej?

Tak mi tłumaczyłe jeden ze sprzedawców, jak kiedyś pytałem czy to oryginały...

Oczywiście mógł mi ściemniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie z fabryki kanałem o nazwie "sprzedajemy w cenach poniżej hurtowych bokiem dla dużych sellerów ebayowych mających też sklepy w realu, a przed innymi udajemy głupka" - niestety przedstawiciel ML na Polskę nie potrafił mi udzielić sensownej odpowiedzi na to skąd się biorą zegarki na ebayu - pewnie jest tak jak napisałem, sami puszczają bokiem, ale to totalnie idiotyczne posunięcie i nie jestem w stanie tego pojąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że rozmiar mocno damski, nie tylko na dzisiejsze standardy.

Ten zegarek ma z tego co widziałem niewiele ponad 30mm średnicy. W zegarkach wieczorowych cieniutkich na lakierowanym pasku np. calatrava w złocie, taki rozmiar jest jeszcze akceptowalny, ale u Ciebie na ręku wygląda dosyć hmmm.. delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebany z szafy stary Seiko Automat:

Dołączona grafika

Jako kompletny nowicjusz w sprawach zegarków, chciałbym się więc zapytać o adres jakiegoś polecanego, dobrego zegarmistrza w okolicach centrum Warszawy ( lub koło któregoś metra ), który by się owym znaleziskiem należycie zaopiekował ;) ( nie licząc Pana Rosiaka, który zakład ma trochę za daleko )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że rozmiar mocno damski, nie tylko na dzisiejsze standardy.

Ten zegarek ma z tego co widziałem niewiele ponad 30mm średnicy. W zegarkach wieczorowych cieniutkich na lakierowanym pasku np. calatrava w złocie, taki rozmiar jest jeszcze akceptowalny, ale u Ciebie na ręku wygląda dosyć hmmm.. delikatnie.

Tak wygląda na ręku:

Dołączona grafika

Czy rzeczywiście jest aż tak za mały? Jest w rozmiarze "średnim"; był też dostępny w rozmiarze "damskim" i "męskim", ale "męski" miał szerokość całej mojej ręki. Tworzyło to specyficzny kontrast z moją bardzo chudą wówczas sylwetką.

Tak czy siak - z tym zegarkiem nic już nie będę kombinował, ale muszę przemyśleć rozmiar w kontekście planowanego przeze mnie zakupu zegarka "wieczorowego" (a właściwie nie tyle wieczorowego, co mniej sportowego, ze skórzanym paskiem i minimalistyczną tarczą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie z fabryki kanałem o nazwie "sprzedajemy w cenach poniżej hurtowych bokiem dla dużych sellerów ebayowych mających też sklepy w realu, a przed innymi udajemy głupka" - niestety przedstawiciel ML na Polskę nie potrafił mi udzielić sensownej odpowiedzi na to skąd się biorą zegarki na ebayu - pewnie jest tak jak napisałem, sami puszczają bokiem, ale to totalnie idiotyczne posunięcie i nie jestem w stanie tego pojąć.

No własnie prze to nie kupię zadnego droższego ML. Podobał mi się kiedyś model za około 35 k PLN.

Jak go zobaczyłem na allegro za około 20-25 k PLN to stwierdziłem, że to ostra przesada.

Zapytałem sprzedawcy skąd ta cena to powiedział, że ML wprowadził zmiany w modelu i można było stary model kupić z dużymi rabatami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.