Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Śliczny ten Pontosik :)

a to mój - zdjęcie niestety z komórki, ale chiałem przesłać do pary ;)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

czyli model:

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Maurice_Lacroix,791

A jesli chodzi o ML, to ten na mnie wywarł jeszcze wrażenie, jako zegarek w sam raz do ubrania casual friday

ML Masterpiece Lune Retrograde - cena Apart 23 k PLN

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tga - akurat ta Certina na żywo, prezentuje się wyjątkowo słabo, a pasek wygląda jak za 15zł. W tej cenie wyborem o wiele wiele lepszym będzie coś japońskiego.

Buty które wkleiłem to Alfred Sargent, ich sesja zdjęciowa jest w temacie o monk shoes, ostatnie posty.

Marcel - fajny Pontos. Ten Masterpiece którego wkleiłeś, na żywo leży i wygląda rewelacyjnie, naprawdę niezły zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel - fajny Pontos. Ten Masterpiece którego wkleiłeś, na żywo leży i wygląda rewelacyjnie, naprawdę niezły zegarek.

No mówił do mnie w sklepie, jestem tego pewien :)

Teraz są kolejne modele z inną tarczą itd, ale te są po prostu ładne...

Tamten jest wyjątkowy, drapiężny, przyciągający uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tga - akurat ta Certina na żywo, prezentuje się wyjątkowo słabo, a pasek wygląda jak za 15zł. W tej cenie wyborem o wiele wiele lepszym będzie coś japońskiego.

Coś mam pecha albo nie potrafię wybrać coś sensownego, albo szukam nie tak jak trzeba. W każdym razie taki cyferblat mnie bardzo interesuje,

dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Warto myśleć o takiej Delbanie (po renowacji) w cenie 500-550 zł?

Mój tata miał podobny zegarek tej firmy i używał go jako jedynego zegarka przez ponad 50 lat.

http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/15/84/23/60/1584236022

http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/15/84/23/60/1584236022_1

http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/15/84/23/60/1584236022_5

http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/15/84/23/60/1584236022_6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Delbanach mechanizmy były różniste, ale Canoe akurat nie widziałem.

Brakuje dwóch śrub, a mocowanie na pierścieniu z doginanymi 'uszami' też wygląda jakoś dziwnie.

Za 500-600 stów można poszukać jakiegoś ładniejszego vintage poszukać niż ta, niezbyt ciekawa, Delbana.

Bardzo podoba mi się noszenie vintage podobnego rodzaju, ale 'z historią' -> nie bardzo wyobrażam sobie założenie

na jakąś ważną okazję takiego, przepraszam za wyrażenie, sikora z targu, a jednocześnie rozumiem doskonale noszenie

nawet ciężko doświadczonego przez los staruszka z którym wiążemy jakieś wspomnienia czy emocje

(znajoma na własny ślub założyła znoszoną bodaj Doxę motywowała "Tata nie mógł mnie już zaprowadzić do ołtarza, ale mogłam wziąć jego zegarek". Trudno o lepszą okazję...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edox,

fazy księżyca, datownik, mechanizm kwarcowy. Pasek z węża.

Od czasu do czasu nachodzi mnie myśl o pozbyciu się zegarka, ze względu na kwarcowy mechanizm, ale lubię jego design ... i z rana kiedy się zdecyduje na ten właśnie zegarek doceniam to, że nie muszę go nakręcać :)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i w ogóle trochę inna klasa:)

fakt, ciężko o nim powiedzieć elegancki :D chociaż czasami "robił" za elegancki ;)

to wrzucamy G-shocki, Panowie ;) . Nie raz przecież widujemy takowe do garniturów :)

serio do kwarca nic nie mam. Mój pierwszy w miarę poważny zegarek (prezent ślubny) to pozłacany kwarcowy Tissot o jakże męskim rozmiarze 35mm. Myślałem wtedy, że to high end, w końcu szwajcar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wrzucamy G-shocki, Panowie ;) . Nie raz przecież widujemy takowe do garniturów :)

serio do kwarca nic nie mam. Mój pierwszy w miarę poważny zegarek (prezent ślubny) to pozłacany kwarcowy Tissot o jakże męskim rozmiarze 35mm. Myślałem wtedy, że to high end, w końcu szwajcar

to był tylko przykład - że i kwarc może być fajnym zegarkiem :D

chociaż nie ukrywam że mam nietypowe spojrzenie na "eleganckie" zegarki i słabość do dużych zegarków

kolejny mój zegarek (i mam pełną świadomość że nie jest typowym "eleganckim" zegarkiem np. do garnituru, jest na zwyczajnej ETA-cie i 80% ceny tego zegarka to marketing - ale lubię go za prostotę :D )

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.