Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

A posiadasz te słuchawki? Masz wersję OEBT czy AEI? Zastanawia mnie różnica 1k vs. 1,6k w cenie. 

Czy testowałeś jak wypada wbudowany mikrofon podczas rozmowy przez telefon (z WP-380 mam złe doświadczenia, bo rozmówcy skarżyli się na bardzo cichy głos). 

Czy słuchawki płynnie przełączają źródło podczas słuchania muzyki z laptopa w przypadku połączenia na komórce? 

 

Mam ten sam model z tym że na kablu, grają rewelacyjnie. Proponowałbym zamówić w PL i ewentualnie zwrócić jeżeli nie spełnią oczekiwań. Z wersją na kablu nie mam najmniejszych problemów. Nie wiem jakiego używasz telefonu, jak wybierałem słuchawki to wersja BT miała problemy z niektórymi telefonami na Androidzie - dedykowana jest Samsungowi Galaxy. 

 

M2 - wersja druga, poprawiona

OE - on ear, mniejsze muszle 

AE - around ear, większe muszle - zdecydowanie lepiej izolują od otoczenia

I - dedykowane dla Iphone'a

G - dedykowane dla Samsunga Galaxy (Android)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zastanawiam się nad zestawem kina domowego, ewentualnie soundbarem i potrzebuję fachowej porady a nie kogoś, kto będzie chciał mi sprzedać to, na czym akurat ma największą marżę.

 

Nie ma takich miejsc. Musisz sam poczytać, pomyśleć o funkcjonalnościach, których potrzebujesz i na koniec posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich miejsc. Musisz sam poczytać, pomyśleć o funkcjonalnościach, których potrzebujesz i na koniec posłuchać. 

Czytanie forum np. hdtv przypomina trochę tutejsze "dołóż do Yanko". Ja nie mam jakichś szczególnych wymagań, na szczęście nie jestem audiofilem, nie potrzebuję złotych kabli z platynowym oplotem, głośników za kilkadziesiąt tysięcy ani wzmacniacza ręcznie składanego przez kilka miesięcy przez jakiegoś audiofilskiego bożka. A posłuchać właśnie w sklepie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytanie polecanej już wcześniej przeze mnie książki "Domowe systemy audio", M. Leśniewicz. Dowiesz się wielu podstawowch rzeczy - np. faktu, że ten sam sprzęt (kolumny) w sklepie może brzmieć zupełnie inaczej, niż u Ciebie w domu. O kablach i ręcznie składanych wzmacniaczach też tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie forum np. hdtv przypomina trochę tutejsze "dołóż do Yanko". Ja nie mam jakichś szczególnych wymagań, na szczęście nie jestem audiofilem, nie potrzebuję złotych kabli z platynowym oplotem, głośników za kilkadziesiąt tysięcy ani wzmacniacza ręcznie składanego przez kilka miesięcy przez jakiegoś audiofilskiego bożka. A posłuchać właśnie w sklepie mogę.

Nie proponuje ci żadnego sprzętu, tylko polecam trochę zdrowego rozsądku przy wyborze. Znam dobrze branżę audio i nie znam żadnego sprzedawcy, który odesłałby Cie do konkurencji tylko dlatego, ze jakis inny sprzęt spełni w większym stopniu twoje oczekiwania. Polecany tophifi to dobry trop, bo maja tez tańsze systemy, wiec jest z czego wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 123 napisał:

Czy głośnik denona heos 3 nada się  jako zastępstwo głośników z telewizora ?

Zwrócę tylko twoją uwagę na fakt że to jest jeden głośnik mono za 1300 PLN. Do programów informacyjnych się sprawdzi ale cokolwiek innego wolałbym oglądać jednak w stereo.

Jeżeli szukasz funkcji sieciowych to warto rzucić okiem na projekt Gramofon:

https://gramofon.com

Jeżeli do telewizji i filmów to polecam JBL SB350:

http://pl.jbl.com/jbl_product_detail_pl/jbl-cinemasb350-230.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/1/2016 o 20:43, Michal83 napisał:

Zwrócę tylko twoją uwagę na fakt że to jest jeden głośnik mono za 1300 PLN.

 

Teraz Denon ma promocję i daje dwa głośniki za 1395. Nie wnikam czy są tego warte. Też się rozglądam z tego typu systemami, ale jeszcze za mało wiem by ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Do dźwięku? Nie warto - wolumen danych jest drastycznie niski. To jest cyfrowe połączenie - dźwięk będzie dokładnie taki sam zawsze - albo nie będzie go w ogóle. Ale to musiałbyś chyba z 20-30m kabel kupić (10m chyba najdłuższy jest w ofercie standardowej) by wystąpił problem z dekodowaniem. 

Jedyną sytuację kiedy musiałem kupić lepszy kabel (z przysłowiowymi złotymi końcówkami - z jakiejś wyprzedaży za 270zl) to był przypadek, kiedy kupiłem monitor 4k60hz, który stoi 5m od komputera i po prostu zwykły kabel 5m za 40zł generował zbyt duże zakłócenia i straty - więc był czarny ekran. W przypadku ekranu 1080p nie było kompletnie problemu ze zwykłym kablem 5m najgorszej jakości, podobnie dla ów 4k60hz, na zwykłym kablu ale 2m - również wszystko pięknie działało. Ale to był spory pakiet danych (obraz 4k przy odświeżaniu 60hz i do tego dźwięk) 

Wciskanie lepszych kabli HDMI, display-port albo dvi dla 1080p (cyfrowe złącza) albo dźwięku to po prostu nabijanie ludzi w butelkę. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest jak kolega mówi. Kabel musi być poprawnie wykonany i wolny od wad, nie wszystkie najtańsze kable są poprawnie wykonane - w związku z czym nie wszystkie działają. Osobiście do połączeń cyfrowych najczęściej kupuję przewody Prolink'a. Dobrze wykonane, tanie przewody. Nie wiem czy można podawać linki do sklepu w związku z czym dopowiem że chodzi o kolekcję standard i cena powinna oscylować w okolicach 20 pln za 2m przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka - jedni twierdzą, że kable grają, inni że w przesyle sygnału cyfrowego jest albo 0 albo 1 i to tyle. Najzabawniejsze jest to, że większość osób ma środki finansowe na zabawę w audiofilię dopiero wtedy, kiedy z przyczyn fizjologicznych powoli przestaje mieć słuch...;-)

Osobiście zgadzam się z Kolegami - najtańszy (ale wykonany bez zarzutu) kabel. Na szczęście wiele salonów zdaje się też iść w tę stronę. Ostatnio byłem w sympatycznym salonie w Łodzi po kabel optyczny. Pani powiedziała: mam taki za 300 zł i taki za 30, decyzja pana, ale ja różnicy nie widzę. Salon profesjonalny, w środku sprzęt w cenach pięciocyfrowych za klocek.

Oficjalna wykładnia to kable kosztujące ok. 10% ceny sprzętu, ale to nie obowiązuje na forach audiofilskich. Właśnie z rozbawieniem śledzę wątek o audiofilskich bezpiecznikach po 200 zł/szt., które "diametralnie zmieniają brzmienie". Tak że my z 7-foldami to leszcze jesteśmy, prawdziwa wiedza tajemna to dopiero tam...;-)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Michal83 napisał:

Nie zgadzam się na stawianie równości pomiędzy dźwiękiem a modom. Dźwięk to nauka, zjawiska fizyczne dające się opisać. Moda i styl zdecydowanie wymykają się regułom i zasadom. 

Ale chyba nikt tu nie stawia znaku równości między modą a dźwiękiem :)

@lubo69 chyba delikatnie nabija się z cudów takich jak tutaj (znam z naszego forum, pewnie z wcześniejszych stron tego tematu ;) ):

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lubo69 napisał:

Temat rzeka - jedni twierdzą, że kable grają, inni że w przesyle sygnału cyfrowego jest albo 0 albo 1 i to tyle. Najzabawniejsze jest to, że większość osób ma środki finansowe na zabawę w audiofilię dopiero wtedy, kiedy z przyczyn fizjologicznych powoli przestaje mieć słuch...;-)

Zacznijmy od warstwy fizycznej (w końcu cyfrowy sygnał na samym dole to czysty analog). W przeciwieństwie od wysyłania sygnału analogowego kablem, mamy tutaj tylko dwie wartości. Jakiekolwiek przekłamania mogą dotyczyć tylko tego, czy dany bit zostanie przez komparator odczytany jako poziom zero, czy jeden. Widzimy tutaj pierwszą przewagę nad sygnałem stricte analogowym - wysyłając tylko dwie wartości, bardzo trudno o przekłamania niż w przypadku większego ziarna. Co prawda zakłócenia ciągle mogą wystąpić, gdy np. napięcie samoistnie przeskakuje z druta na drut w kablu w przypadku słabego ekranowania i bardzo wysokich prędkości przesyłu - ale o tym dalej. 

Przyjmijmy jednak, że ze względu na zakłócenia, komparator parę razy źle odczytał dane poziomy. Przed wysyłką oryginalna informacja jest dodatkowo kodowana (zmienia się reprezentacja paczki danych), przeważnie dodaje się tutaj sumę kontrolną lub dodatkowe bity, umożliwiające odzyskanie skorumpowanych części. HDMI korzysta z TMDS - szczegóły działania do znalezienia w necie. 

Koniec końców - albo gra tak jak źródło, albo ma momenty ciszy (niemożliwe do odtworzenia paczki danych) 

W praktyce - jeżeli kabel nie jest jakimś bublem zrobionym niezgodnie z wytycznymi - będzie dobrze działał do 15m. Do 5m wystarczy byle jaki do dźwięku - oczywiście jak nie jest uszkodzony. Ale to tak jakby kupować skórzaną torbkę - jak kupmy za taniego chińczyka, co szwów nawet nie potrafił dobrze zrobić, to się zacznie rozpadać po wyjęciu z pudełka. Ale to nie znaczy, że chcąc nosić rzeczy w skórzanej torebce, trzeba od razu kupować jakiegoś Aligatora zrobionego przez japończyka za równowartość 10letniego samochodu.

Pójście w droższe kable ma sens, kiedy dochodzimy do górnej granicy "wytrzymałości" standardu - ja tak miałem z display portem przy ówych 4k i skończyło się na kablu LINDY. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.