Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam dużo znajomych, którzy szczycą się doskonałym słuchem, a nie potrafią odróżnić pliku w .mp3 od audio, a sprzęty mają dużo bardziej rozbudowane niż ja. 

 

 

Słuch muzyczny to jedynie zdolność do rozróżniania interwałów, czyli różnic w wysokościach dźwięków. Słuchanie muzyki to dużo bardziej złożony proces. To coś jak brak daltonizmu wobec umiejętności zachwytu nad dziełem sztuki. Niby pomaga, ale niczego nie gwarantuje.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak najlepiej skompletować tv + audio zewnętrzne żeby to miało ręce i nogi, i żeby była możliwa obsługa przez smartfon? Ewentualnie jednym pilotem.

 

Najtańsze i najlepsze funkcjonalnie rozwiązanie to dobry Smart TV (osobiście lubię interfejs Samsunga) z WiFi i zestaw nagłośnienia Sonosa, Bose lub coś takiego. Nie polecam rozwiązań typu SoundBar.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze i najlepsze funkcjonalnie rozwiązanie to dobry Smart TV (osobiście lubię interfejs Samsunga) z WiFi i zestaw nagłośnienia Sonosa, Bose lub coś takiego. Nie polecam rozwiązań typu SoundBar.

Dlaczego nie soundbar? chcę kupić tv około 40 cali plus coś grającego i chciałem właśnie SB do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie soundbar? chcę kupić tv około 40 cali plus coś grającego i chciałem właśnie SB do tego

 

Czasem to dobre rozwiązanie, jak ktoś musi np. oszczędzać przestrzeń, sam używam Samsunga. Ogólnie jednak, soundbary nie grają dobrze. Dla mnie największą wadą takich urządzeń jest pseudo-stereofonia. Da się obejrzeć film, ale z muzyką radzą sobie lepiej byle głośniki komputerowe za 200zł.

 

Edit: Choć z drugiej strony… TV bez niego gra o wiele gorzej niż z nim. Więc jeśli chodzi jedynie o upgrade TV, to ok - drogi sposób, ale kompatybilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie gra Naim Mu-So. Niestety nie jest tani ale gra zauważalnie lepiej niż mój PianoCraft Yamahy.

 

https://www.naimaudio.com/pl/mu-so

 

Może i ładniej pod kątem barwy czy dynamiki, ale stereo to z tego nie wyciągniesz. PianoCraft to zaskakująco dobry sprzęt.

 

A zamiast soundbar ew. zestaw głośników na bluetooth'a? Kombinuje jeszcze rozwiązanie hotelowe, czyli głośnik w łazience i akurat by mi to pasowało, bo jeden bym tam ustawił :)

 

Bluetooth jest stratny, lepiej coś z AirPlay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie gra Naim Mu-So. Niestety nie jest tani ale gra zauważalnie lepiej niż mój PianoCraft Yamahy.

 

https://www.naimaudio.com/pl/mu-so

 

 

Może i ładniej pod kątem barwy czy dynamiki, ale stereo to z tego nie wyciągniesz. PianoCraft to zaskakująco dobry sprzęt.

 

 

Bluetooth jest stratny, lepiej coś z AirPlay.

 

 

chyba czas siąść nad tym tematem, bo nie wiem o czym mówicie :mrgreen: z tego co doczytałem to airplay jest po ogryzka, a ja androidowy jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth nie jest stratny, to tylko łącze transmisji danych. Stratna może być kompresja jaką dane zostały opakowane, np. mp3. W wersji 2.0, czyli najczęściej spotykanej, maksymalna przepustowość wynosi 2,4Mb/s, telefony mają wersję 4.0 która ma przepustowość 24Mb/s. 

Typowy mp3 potrzebuje około 320Kb/s, Flac prókowanie 44 kHZ 1Mb/s. Zależy od użytej granulacji zapisu poszczególnej próbki (bitrate), u audiowców dziwnie nazywanej "głębią bitową" 

 

AirPlay to protokół do transportu danych, bluetooth i wifi to warstwy fizyczne i łącza danych - czyli będąc purystami - AirPlay mógły działać i na bluetooth. A nie działa, by by nie wyrobił, czyli po prostu dźwięk się urywał - znów widzimy tutaj różnice między radyjkiem analogowym, gdzie bardzo słaby sygnał da się zaszumiony usłyszeć, w technologii cyfrowej albo słyszymy dokładnie ten sam dźwięk co był nadany albo wcale

 

Co do Wifi jeszcze - jeżeli ktoś nie ma ponad 10 letniego routera, to ma to przynajmniej standard 802.11n (>100Mb/s)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W ostatni weekend byłem w siedzibie firmy Piega na premierze ich najnowszego głosnika: MasterLineSource 2.

 

Pełna specyfikacja dostępna jest tutaj: http://www.piega.ch/en/products/master/master-line-source-2

Znałem Piegę wcześniej z ich modelu Classic 40.2, który zachwycił mnie swoją neutralnością i precyzją, ale to co pokazało MLS2 było z zupełnie innej bajki (tak samo jak cena ;) ).

Na głębszą analizę się niestety nie pokuszę, bo niestety muzyka puszczana w trakcie prezentacji, była bardzo daleka od mojego gustu. Jeśli ktoś szukałby nowego sprzętu polecam zainteresować się Piegą, bo na prawdę wiedzą co robią.

post-585-0-68827000-1461272508_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieco skomplikowane.

 

Piega generalnie specjalizuje się w 2 rzeczach:

głośnikach wstęgowych i obudowach z aluminium.

 

Na średnich i wysokich tonach głośniki są wstęgowe, ale ta technologia jest przez producenta bardzo mocno rozwijana. Od pewnego już czasu głośniki średnio i wysoko tonowe są na osobnych wstęgach, ale zamykane są w jednej obudowie (głośnik średnio tonowy jest dookoła wysokotonowego).

O tak jak tutaj (zdjęcie z internetu):

post-585-0-43218900-1461530856_thumb.jpg

 

Obudowa też jest raczej zamknięta, ale ma dosyć ciekawą konstrukcję.

MLS2 jest tak naprawdę uproszczoną i bardziej dostępną wersją systemu MLS (zdjęcie z internetu).

post-585-0-66388300-1461530921_thumb.jpg

To co zrozumiałem z prezentacji o MLS2 (odbywała się w lokalnej gwarze, z którą sobie jeszcze nie do końca radzę), system MLS jest bardzo wymagający jeśli chodzi o umiejscowienie w pokoju. Musi stać dokładnie w 1/3 długości pomieszczenia i nie bliżej niż 2 metry od ściany. Konstruktorzy chcieli zdjąć to ograniczenie. Stąd ta konstrukcja z tyłu głośnika (zdjęcie z materiałów promocyjnych):

post-585-0-16477100-1461531113_thumb.png

 

Można powiedzieć, że jest to radiator dla fal dźwiękowych, aby obudowa lepiej rezonowała i przenosiła dźwięk na zewnątrz.  Na wysokości głośników niskotonowych konstrukcja faktycznie może być uznawana za częściowo otwartą, ponieważ znajdują się na niej otwory o średnicy równej średnicy głośników - 22 cm. Nie wiem, czy za nimi jest tuba bass-reflexu, ale są one pokryte specjalnymi membranami, przypominającymi membranę głośnika. Dzięki temu, głośnik możne stać nawet 50 cm od ściany.
 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to co piszesz. Nigdy nie widzialem glosnikow w pelni wstegowych. Bas zawsze slyszalem realizowany na tradycyjnych membranach.
 

Jakis czas temu, w salonie Marantz na poznanskiej widzialem Piege Classic 40.2. Jest to konstrukcja nietypowa dla tej firmy (drewniana obudowa), wprowadzona dosyc niedawno do oferty.
Jesli bedziesz mial czas to mozesz sprowac ja odsluchac. Jest to duzo prostrsza 2.5 drozna konstrukcja, gdzie tylko wysokie tony realizowane sa na wstedze, ale brzmial calkiem ladnie.

Odsluchiwalem wtedy kilka innych glosnikow i zadnych innych bym nie kupil, bo strasznie zaburzaly brzmienie. Piega grala liniowo z pieknie klarownym srodkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, szukam słuchawek. 

Niekoniecznie audiofilskie HighEnd ale zdecydowanie nie tanie plastiki.

 

Wokółuszne.Na uszach będą nawet 10h więc im lżejsze i mniej uciskające tym lepiej. Mam dość odstające uszy i często narzekam na efekt "dociskania" przez słuchawki.

Zastosowanie: kompozycja dźwięku, montaż video, cyfrowe pianino. 

Nie będą stosowane na zewnątrz więc nie potrzebuję tłumienia dźwięków otoczenia i innych bajerów.

Zdecydowanie przewodowe.

Moje dotychczasowe Sennheiser RS110II trafiły do kosza. 

 

Myślałem o SONY serii MDR, a konkretnie MDR-7506.

Wstępny budżet z okolic 400 PLN wzrósł blisko dwukrotnie.

 

Nie siedzę w temacie słuchawek zbyt mocno więc jestem otwarty na każdą rozsądną sugestię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam słuchawek AKG i mogę firmę zdecydowanie polecić. Świetny dźwięk, nie męczą uszu, no chyba są niezniszczalne, bo od 8 lat mam jeden model ;) W Twoim budżecie i na Twoje zapotrzebowania jest np. model K612.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że strony 4 - 7 wątku przeczytane?:-)

Jeśli słuchawki do kompozycji dźwięku i edycji wideo, to Beyerdynamic, najlepiej seria Pro. Z tym, że to inna sygnatura dźwięku niż Sennheiser.

Z AKG niespecjalnie było mi po drodze, a bezprzewodowe tej firmy chyba oddam za dopłatą, bo mało miałem rzeczy jakiegokolwiek przeznaczenia, które mnie tak do szału doprowadziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś propozycja bezprzewodowych na bluetooth, z dobrym mikrofonem i opcja dwóch źródeł? Chciałbym tego używać do słuchania muzyki z laptopa (+telekonfy) z wygluszaniem otoczenia, ale też jako zestawu słuchawkowego do telefonu.

 

Mam od dłuższego czasu Creative WP-380 ale ogólna jakość (dźwięk + mikrofon) jest znacząco poniżej oczekiwań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś propozycja bezprzewodowych na bluetooth, z dobrym mikrofonem i opcja dwóch źródeł? Chciałbym tego używać do słuchania muzyki z laptopa (+telekonfy) z wygluszaniem otoczenia, ale też jako zestawu słuchawkowego do telefonu.

 

Mam od dłuższego czasu Creative WP-380 ale ogólna jakość (dźwięk + mikrofon) jest znacząco poniżej oczekiwań 

Polecam:

 

http://en-us.sennheiser.com/momentum-wireless-headphones-with-mic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiadasz te słuchawki? Masz wersję OEBT czy AEI? Zastanawia mnie różnica 1k vs. 1,6k w cenie. 

Czy testowałeś jak wypada wbudowany mikrofon podczas rozmowy przez telefon (z WP-380 mam złe doświadczenia, bo rozmówcy skarżyli się na bardzo cichy głos). 

Czy słuchawki płynnie przełączają źródło podczas słuchania muzyki z laptopa w przypadku połączenia na komórce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.