Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepraszam za OT ale moim zdaniem te wystające blaszki wyglądają to po prostu tanio i szkodzą wyglądzie butów. Jedyne blaszki jakie mi się podobają to te gdzie czubek podeszwy jest umiejętnie odcięty i zastąpiony porządnym kawałkiem metalu na równo z podeszwą. podobnie jak poniżej:

blaszka.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego off top? Komentujesz buty zamieszczone przez kolegę, nie wszystko się musi podobać ;)

2. Zgadzam się, choć mnie się blaszki w ogóle w butach nie podobają.

3. Buty na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu mają tak przepięknie wyprofilowaną podeszwę, że naprawdę z żalem serca bym w nich chodził. Nic tylko zamknąć w gablocie i wzdychać ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiążę do tematu zelowania butów i ścierających się czubków w butach na przykładzie moich Loaków .

Mam trzy pary butów tej firmy, które użytkuję od roku. Żadnej pary nie zelowałem. Chodzę w nich nie zależenie od pory roku.

Każda z par była i jest używana 2-3 razy w tygodniu. 

Nie zauważyłem aby czubki w butach bardzo się starły, nie wspominając o podeszwie. 

Być może jestem wielkim farciarzem, iż trafiłem na unikalne modele o super wytrzymałych podeszwach.

Jest jeszcze inne rozwiązanie tej zagadki, może chodzę jakoś specyficznie  :? np. na piętach  :shock: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób stawiania stóp ma niewątpliwie znaczenie.

 

Potwierdzam, moje podeszwy w dwóch parach Churchy ścierały się na czubkach w zastraszającym tempie mimo, że był używane tylko raz w tygodniu. W innych butach, niezależnie od marki, mam tą samą przypadłość i niejako jestem zmuszony zelować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak również intensywność użytkowania - "Użytkuję buty od roku 2-3 razy w tygodniu" może oznaczać zarówno "głównie siedzę w nich w pracy przy biurku a później wracam samochodem do domu", albo tak jak na przykład w moim przypadku "chodzę do pracy na piechotę i codziennie robię w butach koło 6 kilometrów po chodniku". W moich butach ( w tym jedne Loake robione dla CT) czubki nie wytrzymują dłużej niż pół roku. A w ogóle to się niezły off-topic zrobił, może warto przenieść dyskusję do tematu o zelówkach?

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/386-zelówkipłyty-podklejanie-skórzanej-podeszwy-gumowe-fleki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak również intensywność użytkowania - "Użytkuję buty od roku 2-3 razy w tygodniu" może oznaczać zarówno "głównie siedzę w nich w pracy przy biurku a później wracam samochodem do domu", albo tak jak na przykład w moim przypadku "chodzę do pracy na piechotę i codziennie robię w butach koło 6 kilometrów po chodniku". W moich butach ( w tym jedne Loake robione dla CT) czubki nie wytrzymują dłużej niż pół roku. A w ogóle to się niezły off-topic zrobił, może warto przenieść dyskusję do tematu o zelówkach?

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/386-zelówkipłyty-podklejanie-skórzanej-podeszwy-gumowe-fleki/

 

Robię dziennie jakieś 2-3 km i wracam autem do domu. Mam nadzieję, że Cię nie zawiodłem  :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herring Exmoor by Cheaney

EDIT: Shimoyama - jakie wrażenia estetyczne? Jak już pisałem zawsze podobał mi się ten model. Troszkę boję się tego połączenia skóra + tweed - chodzi mi o żywotność.

Wrażenia jak najbardziej OK. Dopasowanie do mojej szerokiej stopy idealne pomimo tęgości F.

Tweed jest tylko z wewnątrz, wewnątrz but jest w 100% ze skóry.

Jak na razie po miesiącu użytkowania nie widzę śladów. Obawiałem się, że materiał będzie się odkształcał w dziwy sposób.

 

Tweed zaimpregnowałem Nano-protectorem więc zobaczę jak się sprawdzą w deszczową pogodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.