Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Dziaku napisał:

Nie wiem jak kolega Whitesnake, ale ja nie dałbym komuś przemierzać moich butów i nie chciałbym też przemierzać butów noszonych przez kogoś innego :?

W takim razie nie zapraszam @Dziaku, a wszystkich innych chętnych jak najbardziej. Ostatnio przed zakupem Loake 1881 kolega mierzył u mnie as i loaki, zakup się udał, stanęło na naszym warszawskim salonie mimo że była tańsza opcja zza granicy.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czarek napisał:

Kolego whitesnake, widzę, że jesteś z Warszawy. Tak się składa, że ja też mieszkam w Warszawie, byłaby szansa jakoś w najlbliższym czasie przymiarki Twoich butów? Podjechałbym we wskazane miejsce.

Chętnie udostępniłbym Ci buty do przymiarki, mam Meerminy zarówno w 10UK jak i 10.5 UK, ale niestety do końca roku nie wpadam zbyt często do W-wy. Rozumiem, że juz zamówiłeś i nie możesz poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, no sprawa wygląda tak, że zamówienie MTO jest już zamknięte… do kiedy będzie można je modyfikować, tego nie wiem niestety. Jakbyś następnym razem daj proszę znać… dojadę w dowolne miejsce. Utwierdzę się daj boże w swoim wyborze albo będę próbował walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2016 o 09:43, Hush napisał:

Po kilku dniach przyszła odpowiedź, że odbiorą buty na swój koszt i do mojej decyzji - zwrot pieniędzy lub zrobią je dla mnie jeszcze raz. 

Trochę się waham, bo hiro jest jednak zauważalnie bardziej obłe niż 915 - szersze w śródstopiu i wyższe w podbiciu (myślałem początkowo, że to wina przygniecenia w pudełku, ale wygląda na to, że jednak nie), ale ten kolor...

Finalnie odesłałem buty do Meermina na koszt firmy. Zapytałem, czy jest możliwość wymiany na:

https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=4289

przy pokryciu różnicy w cenie - 110 EUR i czy może dadzą jakąś zniżkę. Jesli nie, to decyduję się na zwrot pieniędzy. Te buty są na kopycie Olfe, które, jak wynika z lektury forum i porad Forumowiczów, jest nieco niższe w podbiciu i szczuplejsze w śródstopiu (bardziej taliowane), stąd miałem nadzieję na lepsze dopasowanie. Meermin odpowiedział, że nie ma problemu i skasują mnie tylko na 50 EUR - w tej syt. grzechem byłoby nie skorzystać :)

Buty moim zdaniem robią wrażenie i tym razem "wadliwość" w normie. Dość trudno uchwycić moim aparatem kolor, ale chyba się udało :) Skóra faktycznie twarda, ale daje to nadzieję na większą żywotność. Przy okazji - potwierdzam, że Ofle jest zauważalnie szczuplejsze w śródstopiu i troszkę niższe w podbiciu. Krótko mówiąc, bardziej taliowane i zbliżone do 915 niż Hiro. Na długości różnice między Olfe i Hiro (i 915) są, moim zdaniem, pomijalne.

 

20161124_073536.jpg

20161126_120619.jpg

20161126_120645.jpg

20161126_135304.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu! Kopyto Olfe bardzo mi się podoba, a samo wykonanie Linea Maestro oceniam naprawdę wysoko (jak na buty za ~1200 złotych, moim zdaniem nie ustępują w niczym butom znajdującym się jedną półkę cenową wyżej). Ciekawe jak będzie się sprawować w Twoich butach podeszwa. Moje Meermin LM mają jedną z najwolniej zużywających się podeszew ze wszystkich butów które mam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Moje Meermin LM mają jedną z najwolniej zużywających się podeszew ze wszystkich butów które mam.

Potwierdzam. Mam dwie pary LM i również zauważyłem, że podeszwa bardzo wolno się zużywa. Nie mam niczego z regularnej linii Meermina, więc nie mam porównania, ale zakładam że do tej flagowej linii się bardziej przykładają i dają lepsze materiały (co jest też mocno odczuwalne w cenie). Cordovan jest np. prawie dwa razy droższy od zwykłej skóry, ale buty wykonywane są zawsze jako LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie wizyty w Madrycie nie odmówiłem sobie wizyty w sklepie stacjonarnym Meermina. Bardzo przyjemne miejsce i nieco introwertyczna, ale pomocna obsługa. Zauważyłem, że na miejscu mają też buty niedostępne w sprzedaży online, m.in. brogsy. Sklep mieści się w luksusowej dzielnicy Salamanca, w pobliżu buty sprzedaje m.in. Berwick i Church. Jest też nowo otwarty salon SS, który nawiedziłem, z wystrzałowym wnętrzem i obsługą, ale tym podzielę się już może w innym wątku. 

Wyszedłem z parą trzewików, ten model: https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=4956

Zadowolona wyszła ze sklepu również moja żona - z parą jasnobrązowych sztybletów. Nie wiem, czy mogę zaśmiecać wątek zdjęciami damskiego obuwia :) 

Wybrałem rozmiar 8 przy stopie 275 mm. Przymierzałem też trzewiki z zamkniętą przyszwą, ale cisnęły mnie zbyt mocno. Wybrane przeze mnie buty mają nieco smuklejsze kopyto.

_DSC0599.JPG

_DSC0595.JPG

_DSC0593.JPG

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kappa napisał:

Wybrałem rozmiar 8 przy stopie 275 mm. Przymierzałem też trzewiki z zamkniętą przyszwą, ale cisnęły mnie zbyt mocno. Wybrane przeze mnie buty mają nieco smuklejsze kopyto.

 

Wystarczy Ci 5 mm luzu na długość w trzewikach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość jest w porządku, nie odczuwam żadnego dyskomfortu, ale to oczywiście kwestia indywidualnego odczucia, co pokazują bardzo różne głosy na forum. Buty dość mocno opinają podbicie, w moim przypadku wysokie. Dlatego m.in. zdecydowałem się na model z otwartą przyszwą, który ma jednak nieco więcej miejsca na wysokości podbicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dublekil napisał:

Ja mam 8,5 UK na RUI przy stopach 278mm i 280mm. Trzewiki Meermin robi trochę luźniejsze. Mam też longwingi na RUI w rozmiarze 9UK i są porównywalne. Tylko muszę dodać, że zamawiając trzewiki 0,5 rozmiaru mniejsze pozbawiłem się możliwości noszenia grubej skarpety.

Ja właśnie zastanawiam się nad RUI 8,5 w przypadku stopy 275 mm  , chyba dość szerokiej 25,5 cm obwodu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Friedman, tutaj nie ma uniwersalnej rady, to zależy od preferencji i stóp noszącego. Generalnie mówi się, że monki zachowują się na stopach podobnie, jak loafersy, gdzie również radzi się, żeby kupować 0,5 rozmiaru mniejsze (wynika to z braku sznurowadeł i niemożności ich ciaśniejszego związania po rozbiciu się).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po długim okresie czytania forum nadszedł czas na mój pierwszy post :)

Dzis dotarły do mnie oxfordy od Vicena na kopycie hiro w rozmiarze 10.5UK(titan calf). 

Okazało się że mam duże problemy z ich założeniem(bez łyżki jest to niemożliwe) a także ich ściagnęciem. O ile na długość są idealne to na szerokość i w podbiciu są bardzo ciasne. Chciałem zapytać jak wygląda sprawa z rozciągliwością tych skór. Czy jest szansa, że buty się rozciągną? Moja pierwsza myśl była taka, że w takim wypadku powinienem sobie darować te buty i polwać na 0.5 rozmiaru większe.

 

Mam spore wątpliwości, że buty się dopasują, lecz wolałem się upewnić, gdyż buty prezentują sie naprawdę super i bedzie ciężko się z nimi rozstac ;/.

 

Bardzo proszę o porady.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.