Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z kolegów posiada buty na kopycie hiro lub olfe w rozmiarze 9,5/10 i mógłby zmierzyć podeszwę na zewnątrz ? Yanko na kopycie 915 w roz 9.5 na długość jest ok, ale nie schodzi mi się przyszywa, natomiast w rozm 10 na długość ciut za dużo (akceptowalnie),ale przyszywa się schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goodyearshoes z ebaya wystawił moje buty, które zwróciłem do Meermina.

 

Tu jest aukcja:

http://www.ebay.co.uk/itm/MEERMIN-Mallorca-Classic-collection-ankle-boots-shortwing-9UK-/262369438923?hash=item3d166feccb:g:eeAAAOSwGYVXAp~6

 

Tutaj MTO ze strony Meermina:

https://www.meermin.es/grupoMTO.php?idGrupo=264#

 

A tutaj przyczyna mojego zwrotu:

post-7339-0-69118500-1459796224_thumb.jp

 

Jak ktoś ma lewą stopę na szeroką 9tkę, a prawą na 8,5 to polecam, bo buty są super na żywo.

 

Wnioski:

1. Kolor butów Meermina dobieramy na podstawie nazwy, jak jest napisane Chestnut to to jest jasny brąz, Oak natomiast to ciemny brąz.

2. Jeśli kupować na ebayu to lepiej buty z widocznymi wadami wizualnymi, oznaczone jako New with defects, inaczej niespodzianka może być nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do użytkowników posiadających buty z cordovanu. Miesiąc temu udało mi się w meerminowskim MTO zamówić cordovanowe monki. Posiadam już 2 pary trzewików, jedne w rozmiarze 7.0 a drugie 7.5 (obydwa na kopycie hiro).

 

Przy pierwszych mocno się męczyłem ale po rozbiciu są całkiem wygodne (aczkolwiek po całym dniu latania po mieście to palce dają o sobie znać ;)). Druga para była prawie od razu wygodna, ale jak buty się leciutko rozciągnęły to musiałem do nich włożyć półwkładki, teraz są to chyba jedne z bardziej komfortowych butów.

 

Niestety, w dużym pośpiechu zdecydowałem się na zamówienie monków w rozmiarze 7.0 i zastanawiam się, czy to nie był błąd. Kiedyś obiło mi się o uszy, że cordovan raczej trudno się rozbija podczas użytkowania (albo i wcale). W trzewikach w rozmiarze 7.0 najbardziej odczuwam obcierający mały palec (czyli problem dość wąskiego kopyta). Czy rzeczywiście mam powód do obaw i powinienem raczej się nastawić na ich odsprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do użytkowników posiadających buty z cordovanu. Miesiąc temu udało mi się w meerminowskim MTO zamówić cordovanowe monki. Posiadam już 2 pary trzewików, jedne w rozmiarze 7.0 a drugie 7.5 (obydwa na kopycie hiro).

 

Przy pierwszych mocno się męczyłem ale po rozbiciu są całkiem wygodne (aczkolwiek po całym dniu latania po mieście to palce dają o sobie znać ;)). Druga para była prawie od razu wygodna, ale jak buty się leciutko rozciągnęły to musiałem do nich włożyć półwkładki, teraz są to chyba jedne z bardziej komfortowych butów.

 

Niestety, w dużym pośpiechu zdecydowałem się na zamówienie monków w rozmiarze 7.0 i zastanawiam się, czy to nie był błąd. Kiedyś obiło mi się o uszy, że cordovan raczej trudno się rozbija podczas użytkowania (albo i wcale). W trzewikach w rozmiarze 7.0 najbardziej odczuwam obcierający mały palec (czyli problem dość wąskiego kopyta). Czy rzeczywiście mam powód do obaw i powinienem raczej się nastawić na ich odsprzedaż?

 

Prawdą jest, że meerminowski kordowan jest grubszą skórą i trudniej się go rozbija, ale jak juz się rozbiją to są niesamowicie wygodne. Mam też wrażenie, że buty z kordowanu u meermina są troszkę bardziej obszerne niż z innych skór. Zamówienie mniejszego rozmiaru, skoro większy jest wygodniejszy to dość kontrowersyjny pomysł, ale nie przekreślałbym tych butów zanim ich nie przymierzysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, presja czasu niestety robi swoje. Jak się tak teraz zastanawiam to również dochodzę do wniosku, że to był nie najlepszy pomysł.

 

Tabelkowa różnica w szerokości pomiędzy 7 a 7.5 to "tylko" 2mm. Tak więc może jest jeszcze dla mnie nadzieja (umiera ostatnia!) skoro uważasz, że buty z cordovanu są minimalnie obszerniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w planach zakupu kolejnych butów. Jednak plany sa po to, aby je zmieniać, jeżeli wymaga tego sytuacja :-P 

 

Powody:

 

- zawsze podobały mi się EG Galway 

- jestem zachwycony skórą Hatchgrain - (posiadam  AS Radwell, wykonane z tej skóry)

 

To wszystko oferują Merrminy 101518 w kolorze Tobacco. Oczywiście nie są to EG, jednak 259 Euro, zamiast 990 GBP, robi różnicę.

 

post-3391-0-15142300-1460752041_thumb.pn

 

 

 

Ciekawą opcją, na którą się nie zdecydowałem, są trzewiki w kolorze niebieskim. 

 

post-3391-0-16017600-1460752042_thumb.pn

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze fajne są, nigdy nie kupowałem nic od nich i jak tu trafić rozmiar... :?

 

Ma ktoś może buty z tych popularniejszych od Yanko na kopycie 790 lub Shoepassion (model 551), lub Loake kopyto 024 i coś od Meermina na Hiro ? Ja te buty wszystkie mam na 8UK i Crownhill 43 ale jest lekko za luźny przy stopie ok 28,4 cm. Może ktoś coś podpowiedzieć ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butów przez Ciebie wymienionych, posiadam 2 x Meerminy na Hiro oraz Loake 024 w rozmiarze UK8, natomiast Yanko posiadam na 915, 960 i 962 (niestety nie posiadam 970) w różnych rozmiarach. Uogólniając - uważam jednak, że Meerminy na Hiro wypadają mniejsze o jakieś 2/5 rozmiaru od Yanko. Ja zamówiłem trzewiki Meermin 101518 w kolorze Tobacco, zakładanjąc, że sa na kopycie Elton, w rozm UK8. Czyli identycznie jak Loake 024 i Meermin Hiro.

 

EDIT: Otrzymalem odp z Meermina i obie pary są na Hiro

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedź,  wiem , że masz też chyba niebieskie trzewiki Yanko na 960, w jakim rozmiarze i czy masz je dobrze dopasowane czy masz jakiś luz na długość ? Ostatnio je przymierzałem i UK8 była mi leciutko luźna , choć miałem wrażenie że 7,5 była by znowu chyba zbyt dopasowana na długość więc być może była to kwestia tęgośći

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już sam nie wiem w takim razie, te 8 w Yanko było mi odrobinę luźne ale przy mocnym ściągnięciu sznurowadeł pewnie mógłbym je normalnie nosić i teraz skoro one są wieksze od Hiro 8,5 to wypadało by mi brać ten sam rozmiar Hiro co Yanko. Ale Wy obaj macie Hiro większe jednak o te 1/2  :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.