Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zamierzasz użyć tych butów na jakąś konkretną okazję, to polecam je wcześniej porządnie rozchodzić. Meerminy początkowo są bardzo sztywne i mogą boleśnie obcierać. Dobrym pomysłem może być użycie Saphir Renovateur, podobno to trochę zmniejsza tę początkową sztywność.

Kilka razy miałem je na nogach w domu i jednak prawy but uciska lekko śródstopie po 30 min . Moje pytanie jest takie - czy spokojnie da się go rozchodzić, żeby na szerokość uzyskać ze 2-3 mm? Lewy pasuje jak ulał, tylko oba są jeszcze sztywne. Za Twoją radą będę w nich chodził dużo wcześniej, choć zaczynam się zastanawiać czy to jednak dobry rozmiar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was Panowie zwracał buty do Meermina i odmówili mu przyjęcia? Ja dostałem takie z lekkim wytarciem farby na podeszwie. Przymierzyłem je może 3 razy na dywanie. Na nogach miałem ok 1h ale w nich nie chodziłem więcej niż 20 kroków. Farba na podeszwie lekko się zdarła nawet od tego dywanu, no i mam teraz obawy, że będą mieć obiekcje przed zmianą rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buty nie spotkały się nawet z panelami. Przy każdym mierzeniu stały na dywanie, zrobiłem nimi z 5 rundek tam i z powrotem 3 metrowego dywanu. Obróciłem się i tyle.

Pytam dlatego, że Meermin ma takie info o 'scratched sole'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś poradził hehe Tyle to wiedziałem 

 

Nie napisałeś, że wybierasz między tymi dwoma rozmiarami ;). nawet jak się trafi na kogoś, kto ma identyczne wymiary to możemy jeszcze rozważać opcje, czy lubi sie więcej luzu, czy bardziej dopasowane....i tak możesz rozważyć propozycję KIERMANa

 

Do tegeo dochodzi jeszcze rodzaj obuwia,  w przypadku loafersów stawiam na 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tegeo dochodzi jeszcze rodzaj obuwia,  w przypadku loafersów stawiam na 8.

 

 

Błąd :) W przypadku zamszowych loafersów warto wybrać co najmniej o 0,5 rozmiaru mniejsze, bo mają silną tendencję do rozciągania. Ta i każda inna marka. Nie ma nic gorszego, niż człapiące loafersy na nodze. W zeszłym roku zakupiłem 0,5 rozmiaru loafersy Velasca i po sezonie używania trochę żałuję, że nie wybrałem całego rozmiaru mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moje Meerminy od Goodyearshoes z ebay. Przyszły dwa dni temu, ale dopiero dziś ładne słońce. Potwierdzam problem z niską piętą, chce mi ją wyrwać jak chodzę, poza tym na długość ok, ale idą na sprzedaż, pięta jest nie do przejścia. A szkoda bo są piękne, mimo nieidealnej skóry, ale wiadomo że różnie z jakością może być u tego sprzedawcy.

post-7989-0-11236900-1455963836_thumb.jp

post-7989-0-73475400-1455963879_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku z zakupionymi trzewikami miałem problem. Po pierwszym kremowaniu ujawniła się opisywana kilka postów wcześniej wada. Ponadto prawy but chłonie krem jak gąbka i cały czas mu mało, tymczasem w lewym jest całkowicie odwrotnie.  Buty przez to różnią się odcieniami, a wczoraj przyjrzałem się im bardzo dokładnie i zobaczyłem, że prawy but jest większy od lewego...

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

Napisałem już do producenta i kazali mi odesłać celem analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do podobnych wniosków. Zakup butów przez internet opatrzony jest dużą dozą niebezpieczeństwa (w końcu nie widzimy, co kupujemy), a gdy dodatkowo sklep znajduje się za granicą, to dochodzi kwestia zabawy w odsyłanie etc. W przypadku Meermina obsługa jest także dość opieszała, a QC często - jak widać - zawodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Odsyłanie za granicę i czekanie na kolejną parę to min. 2 tyg i ok. 100 zł w każdą stronę. Jeśli znowu nie trafisz z rozmiarem albo buty będą miały wadę (co z mojego doświadczenia zdarza się często) to z 2 tyg. robi się 4 a z 200 zł robi się 400 zł.

W Patine masz nowe buty za dwa dni w domu bez dopłat. Tak jak kiedyś napisał mi Kolega Hargin w prywatnej rozmowie "przejedziesz się jeszcze kilka razy i sam się przekonasz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.