Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzę niebawem. Tymczasem nabyłem lotniki, ale chyba idiotyczne wybrałem kopyto- Ama. Elton w monkach mam dobrze dopasowane, gdy się trochę rozejdą będą komfortowe. W lotnikach wziąłem pół nr mniejsze i szersze kopyto. Wg wymiarów podanych na tej stronie nie wygląda to źle:

http://depiedencap.leforum.eu/t8902-Pour-savoir-choisir-il-faut-connaitre-les-Formes.htm?start=60

Zastanawia mnie tylko, że Ben jest dużo mniej zgrabny od szerszego Ama.. A w praktyce boję się, że przyjdzie coś w rodzaju Rui i lotniki stracą cały swój urok :( Na niektórych zdjęciach wyglądają OK, a na innych jak kapcie.

BTW Elton jest między Olfe a Hiro? Bo widziałem już opisy, że jest węższy od Olfe. A wg. wymiarów podanych na innej stronie nieco szerszy od Hiro. Gubię się.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne. Kolor dla mnie jeszcze za odważny :) Wyglądają świetnie. To z tych zamówień grupowych?

U mnie niestety będzie to UK6. Boję się w związku z tym zaburzenia proporcji. Zależało mi na tym, żeby się idealnie zeszły w miejscu sznurowania. Oby nie został pusty balon na około ;)

Ustawiłem snajpera aukcyjnego na sekondy z kwotą poniżej połowy ceny sklepowej i o dziwo wygrałem.Gdyby były na Hiro byłbym pewny i szczęśliwy. Z tą Amą mam trochę obaw. Za kilka dni się wyjaśni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Meerminy zarówno na Hiro, New Rey jak i Ama i nie widzę wielkich różnic - jedynie przyszwa w każdym z nich schodzi się nieco inaczej, ale nie pamiętam które jest które :) Te ze zdjęcia w normalnym oświetleniu są nieco ciemniejsze - bliżej klasycznego koloru dżinsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział, że Ama jest smukła (ale ja noszę rozmiar 7, może w UK12 wygląda to trochę inaczej). Kopyto jest jest sporo szersza od Hiro. Ogólnie nie wydaje mi się odpowiednim kopytem do lotników. Poniżej małe porównanie, prawy but Hiro, lewy Ama:

 

post-5706-0-38614500-1454182520_thumb.jppost-5706-0-93753600-1454182519_thumb.jp

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za świetny materiał porównawczy. Przy UK7 wygląda to również dobrze. Ama jest chyba o kilka mm dłuższa wewnątrz (różnicę w dł. na zewnętrz widać wyraźnie na zdjęciu)

Summa summarum, może Ama powiększy nieco optycznie małą stopę nie powodując przy okazji efektu płetwy i nie będzie tak źle;)

Muszę rozważniej polować na aukcjach :) A propos... :)

 

@Bażant- te Twoje lotniki to jest zamsz jaśniejszy niż ten?

http://www.ebay.com/itm/MEERMIN-Mallorca-Classic-collection-Goodyear-weltd-cap-toe-oxford-5-eyelet-65UK-/252269881502?hash=item3abc74e89e:g:xuwAAOSwpzdWqj8N

 

Nie potrzebuje niebieskich butów, nie potrzebuje niebieskich butów, nie potrzebuje niebieskich butów, nie potrzebuje niebieskich butów, nie potrzebuje niebieskich butów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie porównanie wygląda następująco:

Trzewiki Yanko 525 na kopycie 960 i 755 na kopycie 915 - roz. 8, natomiast trzewiki Meermin na Hiro w roz. 8 ledwo stopę wsadziłem i zamówiłem rozmiar większe.

swoją drogą dość dziwne uczucie miałem w tych Meerminach, mianowicie gniotły mnie od spodu na "poduszkach" pod stopą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwiłem się, że Amy będą za szerokie... A tu takie buty...

Na długość idealne. Na szerokość OK. Tylko ta przyszwa nie schodząca się... Jak się rozbiją to będzie lepiej? Może tak być czy dyskwalifikacja? Wychodzi na to, że mieszczę się w wąskie Eltony 6,5 (monki) a nie mieszczę w szersze 6 Ama...

 

4288651_ama.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Czyli już przy tym rozwarciu V nie jest to jakieś faux-pas (przy najbardziej formalnych butach) i jeśli mi to pasuje, to nie będzie to jakoś źle odebrane przez innych? Czytałem oczywiście dyskusję na ten temat i przeglądałem fotki forumowiczów (V pojawia się czasem).

Buty kupiłem jako sekond u znanego wszystkim sprzedawcy, więc nie mam możliwości zwrotu. Pozostaje w razie co allegro...

Zastanawiam się czy pół numeru więcej na Ama rozwiązałoby sprawę?  Ciekaw też jestem jak będzie przy pół nr więcej na Hiro (planuję brogsy). Strach teraz coś kupować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwiłem się, że Amy będą za szerokie... A tu takie buty...

Na długość idealne. Na szerokość OK. Tylko ta przyszwa nie schodząca się... Jak się rozbiją to będzie lepiej? Może tak być czy dyskwalifikacja? Wychodzi na to, że mieszczę się w wąskie Eltony 6,5 (monki) a nie mieszczę w szersze 6 Ama...

 

 

 

Dużo lepiej nie będzie. But może się wyrobić na szerokość, nawet długość, ale cholewka w tym miejscu sama się nie rozciągnie.

Nie jestem obiektywny, bo osobiście nie znoszę żadnego rozwarcia, ale szczególnie w lotnikach unikałbym go jak ognia.

 

Z drugiej strony nawet najwięksi producenci, nie chcąc tracić klientów, tolerują V w swoich materiałach reklamowych.

Więc pozostawmy to do oceny noszącego, jak Ci nie zacznie przeszkadzać przestaniesz je nosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię, czy taka wada dyskwalifikuje but zupełnie i nie warto się nim interesować czy przy odpowiedniej obniżce (np 50%) warto spróbować? To oczywiście Meermin od sami - wiecie - kogo

A czy z tą podeszwą wszystko jest ok? Jakoś dziwnie wygląda go załamanie na zdjęciu. Chyba, że to kwestia fotografii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepiej nie będzie. But może się wyrobić na szerokość, nawet długość, ale cholewka w tym miejscu sama się nie rozciągnie.

Nie jestem obiektywny, bo osobiście nie znoszę żadnego rozwarcia, ale szczególnie w lotnikach unikałbym go jak ognia.

 

Z drugiej strony nawet najwięksi producenci, nie chcąc tracić klientów, tolerują V w swoich materiałach reklamowych.

Więc pozostawmy to do oceny noszącego, jak Ci nie zacznie przeszkadzać przestaniesz je nosić.

 

Spróbuję je samodzielnie rozciągnąć na prawidłach. Potem w razie co zaniosę do szewca. Są to moje jedyne przyzwoite buty w tym kolorze i jako takie w ciągu najbliższych tygodni będą mi potrzebne. Potem może będę mógł sobie pozwolić na lepsze.

 

Istotniejsze są inne kwestie. Czy to oznacza, że muszę szukać butów o tęgości G? Jak ma się do tego, o czym pisałem wyżej, że Eltony 6,5 są dobre (ale monki). Jakiego kopyta muszę szukać by się przyszwy zeszły? Czy 6,5 Hiro? Przypominam Amy są w rozmiarze 6.

 

Takie dylematy ;) Co radzicie? Odpuścić Meerminy i szukać po sklepach stacjonarnych (ale będą to buty do 450-500zł jak sekondy od Meermina). Po prostu nie mam przyzwoitych bytów. Chcę kupić ze 4 podstawowe modele żeby mieć w ogóle w czym chodzić i później, już na spokojnie dokonywać bardziej świadomych i wyważonych wyborów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.