Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Dan napisał:

Mam półbuty na Rui oraz Hiro i są w tym samym rozmiarze.

Być może , jednak wymiarami kopyta się różnią  Hiro 9 biżej do RUI 8,5 

 

RUI

L 306 mm shoe outsole 8.5UK

W 108 mm shoe outsole 8.5UK

L 288 mm last insole 8.5UK

W 103 mm last insole 8.5UK

Foot 26.8 cm 8.5UK

L 310 mm shoe outsole 9UK

W 109 mm shoe outsole 9UK

L 292 mm last insole 9UK

W 104 mm last insole 9UK

Foot 27 cm 9UK

The RUI last is the widest last we have.
 

HIRO

L 305mm shoe outsole 9UK

W 107mm shoe outsole 9UK

L 288mm shoe insole 9UK

W 103mm last insole 9UK

Foot 27,2 cm 9UK
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Będąc w sklepie w Madrycie przymierzyłem różne kopyta. 

Mam trzewiki na Rui 8UK - dla mnie idealne 

Elton - zdecydowanie 8,5 UK 

Hiro - moim zdaniem pomiędzy Rui i Elton - 8,5 już delikatnie luźne, 8UK nadal ciśnie. Do tego wybierając większy rozmiar w Hiro doświadczyłem problemu luźnej pięty... :/ 

Moje stopy:  około 270mm / 103-104mm, szerokie, z umiarkowanym płaskostopiem (szczególnie poprzecznym), niskie w palcach, podbicie średnie. W skrócie – średniej wielkości płetwy (jak już kiedyś pisałem J )

Dla porównania w Loake noszę 8 UK (Capital, Claridge, 024, 026), Yanko 915 8UK, 960 8UK zrobiło się po rozchodzeniu zbyt luźne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
22 minuty temu, Remy napisał:

Panowie pytani o rozmiarówkę Meermin.

Mam double monki na Hiro. Noszę je zapięte na ostatnią pierwszą dziurkę czyli maksymalnie dopięte aby się pięta nie wysunęła.

Rozmiar 8,5

Planuję kupić tasel loaffer.

Jaki rozmiar zamówić?

 

Stawiałbym na taki sam. Kopyto Ron (bo o takich tasel loaffer mówimy jak rozumiem?) jest węższe od Hiro, więc jeśli 8.5 w Hiro jest dla ciebie luźne, 8.5 w Ron powinno być w sam raz.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 10 w Olfe (i już lekko luźno). Planuje kupić monki na Hiro - myślicie, że jest sens wziąć 9,5 ? Teoretycznie Olfe jest węższe niż Hiro, więc w Hiro palce powinny zatrzymać się w bliżej czubka buta, dobrze myślę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tabele rozmiarów na stronie Meermina. Po zmianach podane wymiary są dokładniejsze i z moich obserwacji dość dobrze oddają rzeczywistość. Obserwacje dotyczą jednak rozmiarów 7,5-8 i nie mam monków. Może jednak porównanie Olfe i pół rozmiaru mniejszych Hiro da Ci pewien pogląd.

Moim zdaniem, w porównaniu do Hiro, Olfe jest dłuższe, bardziej smukłe, ale o dziwo jednak szersze. Zwęża się mocno dopiero za linią haluksów. Jest za to wyraźnie niższe w podbiciu. Porównuję tu oksfordy, więc nie wiem jak wyższe podbicie w Hiro przekłada się na zapięcie i trzymanie stopy. W Olfe w najszerszym miejscu stopy jest wyraźny luz. Hiro 7,5 pasują idealnie. Oba kopyta nie wyznaczają jednak standardu dopasowania do pięty. Jeśli chodzi o miejsce w palcach, to Hiro oferuje go więcej w szerokości i wysokości. 

Podane w tabeli długości stopy do jakiej pasuje rozmiar, też się w moim przypadku zgadzają. Z jedną uwagą - jeśli mierzę je po prostej. I zdarzają się błędy w tabeli, ale dość łatwe do wychwycenia. Zwykle skok między kolejnymi rozmiarami jest stały i widać, gdy coś się nie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad monkami suede (https://www.meermin.es/en/10134114230000de-23-101341-snuff-rapello-suede-e-snuff.html).

Yanko noszę 7.5UK na kopytach 961 (brogsy zamszowe, loafersy) i 962 (monki licowe) czyli tęgość G. W 915 jest mi bardzo niewygodnie i ciasno.

 

Patrząc po rozmiarach kopyt Yanko (961: obwód 245mm, długość 292.54mm; 962: obwód 245mm, długość 291.54mm) i Meermina (Hiro) to w Meerminie powinienem brać albo 8UK (obwód 243mm, długość 290mm) albo 8.5UK (obwód 246mm, długość 294,9mm).

 

Stopę mierzoną wg szablonu np shoepassion mam długości 26.5cm, szerokość 100cm, obwód 25.5cm (mierzone z stopą stojącą na ziemi), obwód z stopą w powietrzu 24cm.

Spróbował bym Hiro 8UK - ma to ręce i nogi wg Waszych doświadczeń?

 

(Normalnie wziąłbym Yanko i nie kombinował ale nie mają na stanie i zostaje tylko MTO + czekanie 2-3 miesiące lub inna marka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arekx napisał:

 

(Normalnie wziąłbym Yanko i nie kombinował ale nie mają na stanie i zostaje tylko MTO + czekanie 2-3 miesiące lub inna marka)

ostatnio tez miałem czekać 3 miesiące, a przyszły po 3 tygodniach, więc nie ma co demonizować, tylko wierzyć że się uda szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arex -skoro w monkach 915 - które są jednak dłuższe i szersze niż hiro przy tej samej rozmiarówce czujesz się niekomfortowo myśle ze pół rozmiaru większe hiro nie załatwi sprawy. Mam w monkach na 915 rozmiar 42 - idealnie na styk, choć początki były ciężkie - w meerminie nie dałem rady w 42 oraz 42,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla doświadczonych. Mam yanko 7.5 jaki rozmiar w takim razie w meermin, chodzi o ten model https://www.meermin.es/en/10137525500000te-50-101375-cigar-shell-cordovan-e-cigar.html?utm_source=Meermin+Customers&utm_campaign=e69b243763-EMAIL_CAMPAIGN_2017_05_04&utm_medium=email&utm_term=0_2d6376ec9a-e69b243763-200017369&mc_cid=e69b243763&mc_eid=08e297358c

 

8 a może 8,5 ? a może taki sam jak w yanko 7.5 Stopa moja to 27.2 cm tęgość E normalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze wrzucę opis słowny

HIRO: Our classic round last, which has a medium fitting. A very well proportioned & straight last which fits greatly oxford, boots & monk styles. Fits True to UK size & features a UK E Medium fitting. Slightly wider heel with a regular instep. One of our most demanded lasts.

OLFE: A longer, almond toed asymmetrically shaped last, that features a lower profile on the toe area, featuring a regular UK E (medium) fitting & a low instep. The shape of that last is something special & is also very popular among our customers.

ELTON: Our contemporary, slightly longer, soft chiseled square toe last, with a regular UK E (medium) fitting & a slightly narrow heel & higher instep.

RON: It is a classic round loafer last. Slightly narrow across the vamp & toe areas. Featuring a regular UK E (medium) fitting & a low instep.

RUI: Our voluminous classic rounded toe last. Medium/wide fitting. A great last to base our heavier shoes & boots on, with double soles and sky welts like longwings, plain toe Bluchers or chukkas. A bit wider on across the vamp and toe areas.

BOB: A pronounced contour rounded toe loafers last. Medium fitting UK E (Medium fitting). Used on our classic & elegant penny loafers.

PARK: Our squared toe last. UK E Medium fitting (On the narrow side). A sleek, elongated last, that features a very narrow heel & high instep.

NEW REY: Our narrower and longer last. Narrow fitting (UK D). A very sleek and elongated last, mostly used to produce dressy oxfords & monks. Elegant and contemporary last. (It is recommended to size up half size).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Finalizuje zakup monków na kpycie hiro. Od moich ostatnich zakupów w Meermin minęły już ponad 2 lata i widzę, że trochę się tam pozmieniało.

Stąd pytanie - czy wymiar podany jako "foot lenght" to długość wkładki do której powinienem doliczyć jeszcze ok. 0,5 cm luzu, czy może jest to długość stopy wg której mam wybierać rozmiar (bez zapasu) ? 

Czyli przykładowo:

 długość mojej stopy 283 mm, foot lenght dla rozmiaru 9,5 - 283,5 mm, powinienem wziąć 9,5, czy większy, żeby był zapas ? 

przejrzałem wątek, ale nie mogę się doszukać jasnej odpowiedzi, z góry dzięki za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyszły do mnie moje pierwsze lepsze buty, Meermin Hiro 101198 Uk 11,5.  Niestety są za duże. Stopa ma długość 30cm i mam wrażenie że z 1 cm luzu jest. Na szerokość też jest luz, przyszwa się schodzi bez problemu, nawet jest zapas. Teraz nie wiem czy brać UK 11 czy może nawet 10,5 ? może ktoś pomoże. Sklep narazie się nie odzywa po prośbie o pomoc. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.