Skocz do zawartości

Alfred Sargent - kopyta i informacje techniczne


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2017 o 17:51, Harth napisał:

Poniższy post ma na celu zebranie i uporządkowanie informacji dotyczących butów AS. Będę się starał uzupełniać post o nowe wypowiedzi użytkowników, zdjęcia, recenzje czy opisy.

Gdyby ktoś chciał pomóc to poniżej dwie podpowiedzi jak można to zrobić :)

1) Jeżeli macie czas i chęci, podsumujcie proszę swoje odniesienia do poszczególnych kopyt a ja je przekleję. Dzięki temu zamiast 5 wpisów będzie 1. Wtedy osoby nowe na forum (takie jak ja) będą mogły znaleźć w jednym poście wszystko czego potrzebują. 

2) Chciałbym podkleić zdjęcia butów pod kopyta wraz z opisem koloru. Mam już linki z tematu o AS ale nie każda fotografia jest w pełni opisana. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście mogli opisać znane Wam zdjęcia (dokładny model oraz kolor). Każdy link do zdjęcia ma swój numer, o nim dojdę o który but Wam chodzi.

Z góry bardzo Wam dziękuję. Wasza wiedza jest nieoceniona :)

Kopyta + zdjęcia

AS 7wk
Linton Dark Tan 7WK Burnished Soft Grain Calf
@bratdominik AS 7wk jest zdecydowanie szersze od 87
@Dan AS na 7wk w rozmiarze 10 i jest ok, zaś na 87 jeśli miałbym brać to byłby to rozmiar 10.5. Inna sprawa, że na 87 te 10.5 przy mojej stopie czuję jako trochę za duże, ale 10 jest na pewno za małe.

Kopyto 19 (HandGrande)
@Grafa Napisałem do Sargent Shoes On-Line z prośbą o porównanie kopyt 87 i 19 (to ostatnie to szersze kopyto dla butów handgrade). Oto odpowiedź menadżera: Well, the 87 has a bigger all round joint measure by around 5mm than the 19 although the foot bed width measures are the same. The 19 is nearly a size longer in length but that’s mainly because of the slimmer toe shape.
As far as choosing the size, purely on the width you may need to possibly go up at least half a size. Please bear in mind this is only an assumption based on the last measurement and the only true test will when you try them on.

Dodam tylko, że prośba dotyczyła porównania monków rozmiar 7,5 UK z butami na kopycie 19 bez wskazywania modelu.

AS24
Edgar AS24
Alfred AS24
@Harth odpowiedź z manfield.fr odnośnie porównania kopyta 109 z AS24 (rozmiar 9): We have change the shape of our Alfred Sargent. The 109F was the old one. 
The fit our Edgar shoes is a bit larger. If you have a thin foot (and no instep) we recommend you to buy a size 8.5. If you have a foot a bit large, the size 9 will be best. 
@fan_dobrego_buta odpowiedź z fabryki AS na temat kopyta AS24: 
newest last in our range (AS24) does have a slightly longer toe than say the 109, by about half a size.

Kopyto 48 (HandGrande)
@fan_dobrego_buta 48F oraz 109Fuważam, że są to podobne kopyta
@fan_dobrego_butauważam, że kopyta 924, 109, 104 or 48 wypadają rozmiarowo podobnie do Yanko 915
@Artur S. Pochodziłem trochę, żeby upewnić się czy 48 są węższe od 109. Wydaje mi się, że tak - kopyto 48 jest węższe od 109 w przedniej części stopy, przy czym zrobiłem sobie obrysy podeszw - okazało się, że są identyczne, co bardzo mnie zdziwiło, bo kopyto 109 wydaje mi się bardzo nietypowe, a 48 "normalne" - przez chwilę nawet myślałem, że to jednak to samo kopyto, ale myślę, że jednak się różni. 
W 109 mam cap toe a w 48 wingtip i 109 są bardziej rozchodzone, więc jest małe ryzyko, że postrzegam 48 jako węższe z tych powodów, no ale jak napisałem, pochodziłem trochę w 48 i ciągle wydają mi się węższe.

Kopyto 87
Cambridge 87 Mahogany RusticRustic Tan??? (po prawej) film
Hoxton 87
Shoredith 87
Hoxton2 87 Mahogany,
Bexhill 87
Hannover 87 Rustic CalfDark Brown GrainRustic Walnut????????? (po lewej),
@Nowoanglik 87 jest obszerniejszy niż 109
@Dan moim zdaniem kopyta 87 i 960 różnią się co oczywiste i w przypadku moich stóp ten sam rozmiar odczuwam w AS jako trochę za duży dla mnie. Natomiast mniejsze AS są zdecydowanie za małe. Czyli jeśli miałbym nosić to w tym samym rozmiarze co Yanko

@shinobi mam kilka par Yanko (kopyta 960, 962, 915) i wszystkie w rozmiarze 10. Mam także kilka par AS (kopyta 109 oraz 87) i wszystkie w rozmiarze 10.5. Generalnie w moim przypadku rozmiar o pół numeru większy w przypadku AS versus Yanko jest regułą. Wszystko oczywiście zależy od budowy konkretnej stopy, niemniej jednak wnioskuję, na przykładzie również innych, że w większości przypadków ta reguła się sprawdza.
@fan_dobrego_buta 
 jest to całkiem obszerne kopyto jak na tęgość F. Porównując do 109, jest troszkę krótsze, jednak zdecydowanie szersze. Buty mam w rozmiarze 7.5  i porównując do:
- Loake 024 - wypadają troszeczkę większe
- Cheaney Avon Tweed-na długość podobnie, jednak 87 są troszkę szersze
@fan_dobrego_buta 
w porównaniu do wybitnie udanego i komfortowego dla mnie kopyta 87, kopyto 3050 jest sporo szersze w przedniej części (bardzo wygodne), jednakże zauważalnie krótsze. Sądzę, że minimum 0,5 cm wewnątrz. Dla mnie niestety wyszły "na styk" na długość (co stawia pod znakiem zapytania używanie ich z grubszymi zimowymi skarpetami), podczas gdy 87 daje pewien luz z przodu. Objętość cholewki począwszy od połowy przyszwy (kwatery?) jest niezbyt obszerna. Mam nadzieję, że się trochę rozciągną. Sądzę, że następnym razem wybierając trzewiki na kopycie 3050F mocno zastanawiałbym się nad UK9.
@Zajac Poziomka Wszystko zależy od kopyta, których AS ma całkiem sporo. Są kopyta dosyć szerokie (np. 87) a są również kopyta bardzo wąskie. Na przykład 109 to najwęższe kopyto z jakim się do tej pory spotkałem w butach RTW.
@shinobi zakup butów AS na kopytach 87 oraz 109 wiązał się z przeskokiem o 0.5 wyżej od mojego rozmiaru w innych markach, np. Shoepassion czy Yanko. W butach AS noszę 10.5, a we wszystkich innych 10 (UK)

@fan_dobrego_buta Osobiście uważam, że kopyto 87 jest b fajne, jednak dopasowanie zależy od modelu buta. Mam 7.5 w Cambridge i są idealnie dopasowane do stopy, jednak na "styk" na długość. Posiadam również Hannover w rozm UK8, z małym luzem, jednak wiem, że  UK7.5 by zle leżały. Można powiedzieć prawie ten sam model, jednak 1/2 rozm robi różnicę
@fan_dobrego_buta Jeżeli porównać AS 109, 724, 1966 i 87F  do Yanko 915 to zalecam branie tego samego rozmiary co w Yanko w przypadku Oxfordow i monków na skórzanej podeszwie.
@bratdominik AS 7wk jest zdecydowanie szersze od 87
@Dan AS na 7wk w rozmiarze 10 i jest ok, zaś na 87 jeśli miałbym brać to byłby to rozmiar 10.5. Inna sprawa, że na 87 te 10.5 przy mojej stopie czuję jako trochę za duże, ale 10 jest na pewno za małe.
@fan_dobrego_buta bardzo ładne kopyto w tej tęgości, AS proponuje kupno tego modelu w rozmiarze o 1/2 większym w celu optycznego wydłużenia
@bratdominik 87 w swojej normalnej rozmiarówce powinno Ci podejść bardziej niż 109, ma więcej miejsca w palcach
@fan_dobrego_buta Posiadam buty na 87F. Zakładając, że 87E będą delikatnie węższe (max 2 mm)uważam,  że rozmiar będzie podobny do Y915F, i o jakieś 1/2 rozmiaru mniejszy od Y960G
@spiryt Cambridge Last-87 fit F - miało być obszerne; jednak dla osób mających trochę szerszą stopę jest zbyt wąskie., o nałożeniu grubszej skarpety należy zapomnieć. Trickersy Grasmere fit G są szersze. F było trochę szersze niż F w innych butach np Churcha. 
@bratdominik 
Z tego co pisali Panowie wcześniej wynika, że 104 jest porównywalne z 724. To by znaczyło, że jest (o wiele) węższe od szerokiego 87. Powiem tak, przymierzywszy 87 w trzewikach Cambridge i 724 w Moore trzewiki mają jeszcze przyjemny luz, natomiast 724 było za małe. Dlatego też w tym zamówieniu jestem zainteresowany butami na 104 o pół numery większymi niż mój zwyczajowy rozmiar.
@fan_dobrego_buta Pojawiły się również wpisy na temat AS 99EX, ze jest to węższa opcja kopyta 99, co nie jest zgodne z prawdą. Producent opisuje to kopyto jak odpowiednik 87.
@Grafa Napisałem do Sargent Shoes On-Line z prośbą o porównanie kopyt 87 i 19 (to ostatnie to szersze kopyto dla butów handgrade). Oto odpowiedź menadżera: Well, the 87 has a bigger all round joint measure by around 5mm than the 19 although the foot bed width measures are the same. The 19 is nearly a size longer in length but that’s mainly because of the slimmer toe shape.
As far as choosing the size, purely on the width you may need to possibly go up at least half a size. Please bear in mind this is only an assumption based on the last measurement and the only true test will when you try them on.

Dodam tylko, że prośba dotyczyła porównania monków rozmiar 7,5 UK z butami na kopycie 19 bez wskazywania modelu.
@fan_dobrego_buta AS 87 powinny być zdecydowanie o 1/2 rozmiaru większe niż Yanko 960G. Yanko 960G mam w rozm UK7.5 i jeszcze mam dobry luz na wkładkę lub grubszą skarpetę, natomiast AS87 w tym samym rozmiarze były na styk więc wymieniłem na UK8

Kopyto 99
Ramsey Monk 99 Oak, OakCalf Snuff, SuedeMidnight SuedeBurgundyBlack????????? (porównanie z Yanko 306)??? (po lewej)??? (po lewej)???
Charlton 99 Antique Oak,

@Xune 99 pasuje na długość i szerokość podobnie do pół rozmiaru mniejszego 915 Yanko. Może nawet jest odrobinkę ciaśniejsze od Yanków
@bratdominik jeżeli 109 zakończyła się porażką, na pewno zastanowiłbym się także nad porzuceniem 99, które wydaje mi się jeszcze węższe
@fan_dobrego_buta 
z informacji, kt otrzymałem z fabryki, są o jakieś 0.5 cm krótsze od 109. Jednak należy zaznaczyć, że 742 są szersze delikatnie od 109. Ja osobiście zamawiam w przypadku modeli na kopycie 99 i 742 o 1/2 większe buty
@fan_dobrego_buta 
kopyto 99 (bardzo ładne kopyto w mojej ocenie)  jest ciaśniejsze od 109. Porównując do Yanko 915 F (w przypadku mojej stopy) to wypadają mniejsze o jakieś 3/4 rozmiaru. Yanko mam UK7.5 (nadal odrobina luzu) a Ramsey w rozm UK8 (i nadal są obcisłe)
@fan_dobrego_buta kopyto 99 jest jednym z mniejszych kopyt AS . Oba kopyta (1966 oraz 99) mam w rozmiarze UK8 jednak 99 wypadają jakieś 1/2 mniejsze

@fan_dobrego_buta 99 są o jakieś 1/2 rozmiaru mniejsze w stosunku do 724 oraz 915
@Xune ASy na kopycie 99 mam o pół rozmiaru większe niż Yanko na 915 i jeśli chodzi o długość czy szerokość buta - jest podobnie. Jeśli w 915 nie wchodzisz to wydaje mi się że 99 nie będzie dla Ciebie. Wysokość podbicia ciężko mi porównać - Yanki mam tylko sznurowane i to trzewiki balmorale, ASy to monki i górna sprzączka jest na gumce - więc bez problemu się dopasowuje. 
Moje pierwsze wrażenie było takie że ASy były odrobinę ciaśniejsze mimo bycia pół rozmiaru większe (długość zewnętrznej części buta jest podobna), natomiast z oceny laika skóra w ASach jest fajniejsza, szybciej i lepiej dopasowuje się do nogi i jest wygodniejsza. Yanki mnie nie obtarły, były dość wygodne od pierwszego założenia i szybko się ułożyły, ale ASy zrobiły to jeszcze szybciej i są chyba drugą najwygodniejszą parą jaką mam (po Edwardach Greenach), mimo że zaliczyły póki co dwa dłuższe wyjścia i dwa krótkie. Carminy/CS nie mam żeby porównać. Myślę że możesz poszukać w Internecie (np. Styleforum) porównań AS 99 vs. inne kopyta. Moim zdaniem jeśli w Yanko 915 nie wejdziesz komfortowo to o AS 99 lepiej (niestety) zapomnieć. Chociaż monki z uwagi na tasiemkę wybaczą więcej jeśli chodzi o podbicie.
@fan_dobrego_buta kopyto na rynek amerykański zbliżone do 87 F (ale mniej obszerne)
@fan_dobrego_buta 
Pojawiły się również wpisy na temat AS 99EX, ze jest to węższa opcja kopyta 99, co nie jest zgodne z prawdą. Producent opisuje to kopyto jak odpowiednik 87.

Kopyto 104
Armfield 104
Duckers 104 Vintage Cherry ???
@fan_dobrego_buta uważam, że kopyta 924, 109, 104 or 48 wypadają rozmiarowo podobnie do Yanko 915
@bratdominik 
Z tego co pisali Panowie wcześniej wynika, że 104 jest porównywalne z 724. To by znaczyło, że jest (o wiele) węższe od szerokiego 87. Powiem tak, przymierzywszy 87 w trzewikach Cambridge i 724 w Moore trzewiki mają jeszcze przyjemny luz, natomiast 724 było za małe. Dlatego też w tym zamówieniu jestem zainteresowany butami na 104 o pół numery większymi niż mój zwyczajowy rozmiar.

106
Belgrave ???

Kopyto 109
Edward II 109 Mahogany, MahoganyMahoganyMahoganyMahogany,
Charles II 109 Oak???????????????,
Armfield 109 Black??????
Holmes II 109 Tabaca/ Dark Brown

Hunt 109  Mahogany???, ??????film
Henry 109
Henry II 109 film

Philip II 109 
@fan_dobrego_buta uważam, że kopyta 924, 109, 104 or 48 wypadają rozmiarowo podobnie do Yanko 915
@bratdominik jeżeli 109 zakończyła się porażką, na pewno zastanowiłbym się także nad porzuceniem 99, które wydaje mi się jeszcze węższe
@bratdominik 87 w swojej normalnej rozmiarówce powinno Ci podejść bardziej niż 109, ma więcej miejsca w palcach
@Artur S.. Pochodziłem trochę, żeby upewnić się czy 48 są węższe od 109. Wydaje mi się, że tak - kopyto 48 jest węższe od 109 w przedniej części stopy, przy czym zrobiłem sobie obrysy podeszw - okazało się, że są identyczne, co bardzo mnie zdziwiło, bo kopyto 109 wydaje mi się bardzo nietypowe, a 48 "normalne" - przez chwilę nawet myślałem, że to jednak to samo kopyto, ale myślę, że jednak się różni. 
W 109 mam cap toe a w 48 wingtip i 109 są bardziej rozchodzone, więc jest małe ryzyko, że postrzegam 48 jako węższe z tych powodów, no ale jak napisałem, pochodziłem trochę w 48 i ciągle wydają mi się węższe.
@shinobi mam kilka par Yanko (kopyta 960, 962, 915) i wszystkie w rozmiarze 10. Mam także kilka par AS (kopyta 109 oraz 87) i wszystkie w rozmiarze 10.5. Generalnie w moim przypadku rozmiar o pół numeru większy w przypadku AS versus Yanko jest regułą. Wszystko oczywiście zależy od budowy konkretnej stopy, niemniej jednak wnioskuję, na przykładzie również innych, że w większości przypadków ta reguła się sprawdza.
@fan_dobrego_buta 
posiadam 2 pary w rozmiarze 7.5. Buty są bardzo dopasowane jednak mam wciąż zapas na długość. Pokonując do:
- Yanko 915F, w moim przypadku - Yanko są delikatnie dłuższe i obszerniejsze o jakieś 2/5 rozmiaru (więcej mijsca w okolicach dużego palca).
- Meermin Hiro-na tęgość jak Hiro 7.5 jednak AS są delikatnie dłuższe (2 mm)
@fan_dobrego_buta 
kopyto 99 (bardzo ładne kopyto w mojej ocenie)  jest ciaśniejsze od 109. Porównując do Yanko 915 F (w przypadku mojej stopy) to wypadają mniejsze o jakieś 3/4 rozmiaru. Yanko mam UK7.5 (nadal odrobina luzu) a Ramsey w rozm UK8 (i nadal są obcisłe)
@Marcin_L kopyto 109 jest dla mnie stworzone - stopa po prostu sie wsunela w but i bylo idealnie, jakby byl dla mnie odlany
@fan_dobrego_buta Dziś zabrałem na podróż do St Petersburga Cheaney Tweed w tym kolorze. Kopyto  11028  jest troszkę obszerniejsze od 109, jednak bardzo ciekawe.
@Zajac Poziomka Odnośnie 109, to jest to kopyto bardzo wąskie w palcach. W butach w rozmiarze 7 po całym dniu sprawia mi to pewien dyskomfort. O wiele wygodniej mi w 7,5. Meerminy również noszę 7 i 7,5, obszerniejsze kopyta jak np. Loake Capital i 026 noszę w rozmiarze 7.
@fan_dobrego_buta 109 jest bardzo ciekawym kopytem. Z dopasowaniem butów niestety nie jest łatwo, szczególnie, że buty na tym samym kopycie i rozmiarze, są różne. W chwili obecnej ma 2 pary AS na 109 w rozmiarze UK7.5 (Oxfordy i Morriarty) oraz 1 parę w rozm UK8 (HolmesII). Morriarty zaczynają być całkiem wygodne, jednak Oxfordy wydają się troszkę mniejsze i nie odważyłbym się ich ubrać na 12h. Holmes II są idealne, jednak mam podobne obawy do Mosze, że z czasem troszkę się rozbiją i będzie trzeba wrzucić wkładkę, lub grubszą skarpetkę
@Lorentz Charles II na kopycie 109 w rozmiarze 9,5 są na mnie dobre, chociaż w lewym bucie delikatnie lata mi pięta - nie wiem jednak, czy to nie skutek śliskiej i błyszczącej wyściółki i mojej cienkiej, równie śliskiej skarpety. W każdym razie tak jak napisał Zając kopyto jest wąskie w palcach. Po dwugodzinnym spacerze zacząłem odczuwać dyskomfort w okolicy małego palca (ale tak mam w większości butów z początku). Na pewno skóra jest miękka, nie sądzę żeby były problemy z łamaniem. Przyszwa się schodzi pięknie. Mam niskie podbicie i w większości butów nie mam z nią problemu. Z tym rozbijaniem to różnie bywa, w moich Cheaneyach na kopycie 125 w rozmiarze 9,5 skóra się rozbiła, muszę włożyć wkładkę. Z kolei w drugich (trzewiki, kopyto 12508) wziąłem 9 i jest w porządku na szerokość, niestety z długością był problem. Mam lewą stopę odrobinę dłuższą i musiałem włożyć podpiętki bo paluch dotykał czubka, co zwłaszcza w kontekście mrozów jest słabe. Dlatego teraz zamawiając Devoke na kopycie 125 znowu wziąłem 9,5
@eye_lip Porównanie kopyta 109 i 724. Wingtipy to AS robione dla Herringa pod nazwą Henry 2, nakładany nosek to linia Alfred Sargent Exclusive, model Moore. Oba buty w 8.5 F. link link link
@Zajac Poziomka Wszystko zależy od kopyta, których AS ma całkiem sporo. Są kopyta dosyć szerokie (np. 87) a są również kopyta bardzo wąskie. Na przykład 109 to najwęższe kopyto z jakim się do tej pory spotkałem w butach RTW.
@shinobi zakup butów AS na kopytach 87 oraz 109 wiązał się z przeskokiem o 0.5 wyżej od mojego rozmiaru w innych markach, np. Shoepassion czy Yanko. W butach AS noszę 10.5, a we wszystkich innych 10 (UK)

@fan_dobrego_buta Jeżeli porównać AS 109, 724, 1966 i 87F  do Yanko 915 to zalecam branie tego samego rozmiary co w Yanko w przypadku Oxfordow i monków na skórzanej podeszwie.
@Miro Na mnie Yanko 7.5 na 915 są  ciasnawe w przedniej części stopy, A AS-y 7.5 na 109 leżą bardzo dobrze.
@Zajac Poziomka Odnośnie 109, to jest to kopyto bardzo wąskie w palcach. W butach w rozmiarze 7 po całym dniu sprawia mi to pewien dyskomfort. O wiele wygodniej mi w 7,5. Meerminy również noszę 7 i 7,5, obszerniejsze kopyta jak np. Loake Capital i 026 noszę w rozmiarze 7

Kopyto 724
Moore 724 Cherry CalfCherryCherry, BlackBlackChestnutChestnut??????????????? (po prawej)recenzja, film
Radwell Chukka 724 wykonane z Hatch Grain Oak???????????????????????? film
@Krzysiek_W AS 724 mam w rozmiarze 10, a Y 915 w rozmiarze 9,5
@Friedman 724 jest minimalnie węższe w palcach, ale za to luźniejsze w podbiciu względem 915. Różnice jednak są na tyle małe, że może to równie dobrze zależeć od wymiarów konkretnej pary.
@fan_dobrego_buta 
z informacji, kt otrzymałem z fabryki, są o jakieś 0.5 cm krótsze od 109. Jednak należy zaznaczyć, że 742 są szersze delikatnie od 109. Ja osobiście zamawiam w przypadku modeli na kopycie 99 i 742 o 1/2 większe buty
@fan_dobrego_buta 1966 są delikatnie dłuższe i obszerniejsze niż 742 - myśle, że jest to różnica 1/4 rozmiaru. taliowanie
 w 742 układa się lepiej w przypadku moich stóp, jednak jest to już bardzo indywidualna opinia. Czubek jest bardziej kaczkowaty w 742, ale mi się to podoba
@eye_lip 
724 jest troszkę wyższe w podbiciu i szersze od 1966 porównanie
@fan_dobrego_buta AS 742 rozm 8 vs Yanko 962  rozm 7.5 G- Yanko są dłuższe, mają troszkę więcej miejsca nad palcami, jednak są niższe w podbicu. AS 742 rozm 8 vs Yanko 715 rozm 7.5 F - buty wypadają bardzo podobnie, jednak AS mają więcej miejsca w podbiuciu
@fan_dobrego_buta 
Kopyto 1966 oraz 724 są bardzo podobne. Nie ma butów przed sobą w tej chwili, jednak są troszkę mniejsze niż Yanko 915F. W 1966 oraz 724 mam buty w UK8F, natomiast w Yanko 915 noszę UK 7.5F 
@eye_lip Porównanie kopyta 109 i 724. Wingtipy to AS robione dla Herringa pod nazwą Henry 2, nakładany nosek to linia Alfred Sargent Exclusive, model Moore. Oba buty w 8.5 F. link link link
@Zajac Poziomka  Berwicki mają bardzo obszerne kopyta i w AS na kopycie 724 prawdopodobnie należałoby pójść pół rozmiaru w górę.
@musa19 (vs Yanko 915) W tym samym rozmiarze ja w butach na kopycie 742 mam więcej miejsca w podbiciu. Długość i szerokość bardzo podobnie (może 742 są minimalne węższe).
@Friedman Jeżeli chodzi o porównanie 742 z kopytem 915, to faktycznie - wypadają bardzo podobnie, tylko 742 jest minimalnie węższe w palcach i równie niewiele dłuższe; miejsca w podbiciu więcej ma 742. Ogólnie - polecam ten sam rozmiar dla tych kopyt.
 99 są o jakies 1/2 rozmiaru mniejsze w stosunku do 724 oraz 915
@musa19 Na 724 mam tylko Moore (choć mierzyłem Radwell i wydawały się podobne) - porównując je do butów od Yanko na kopycie 915 mogę napisać tyle, że w tym samym rozmiarze 724 na mojej stopie są znacznie wygodniejsze, szczególnie jeżeli chodzi o podbicie. Na długość i szerokość chyba są porównywalne. Moim zdaniem jeżeli jakiś rozmiar w 915 jest dobry, to 724 raczej na pewno nie będą za małe - uwagę mam tylko taką, że w 724 na pewno pięta siedzi mi trochę płycej - ale tę różnicę odczuwam w porównaniu do wszystkich innych butów, w tym także AS na innych kopytach.

@fan_dobrego_buta Jeżeli porównać AS 109, 724, 1966 i 87F  do Yanko 915 to zalecam branie tego samego rozmiary co w Yanko w przypadku Oxfordow i monków na skórzanej podeszwie.
@bratdominik Z tego co pisali Panowie wcześniej wynika, że 104 jest porównywalne z 724. To by znaczyło, że jest (o wiele) węższe od szerokiego 87. Powiem tak, przymierzywszy 87 w trzewikach Cambridge i 724 w Moore trzewiki mają jeszcze przyjemny luz, natomiast 724 było za małe. Dlatego też w tym zamówieniu jestem zainteresowany butami na 104 o pół numery większymi niż mój zwyczajowy rozmiar.

Kopyto 1966
@eye_lip kopyta AS np. 1966 wychodzą jak 915 w yanko
@fan_dobrego_buta 
Kopyto 1966 oraz 724 są bardzo podobne. Nie ma butów przed sobą w tej chwili, jednak są troszkę mniejsze niż Yanko 915F. W 1966 oraz 724 mam buty w UK8F, natomiast w Yanko 915 noszę UK 7.5F 
@musa19 Buty na kopycie 1966 są równie wygodne co Yanko 915 w tym samym rozmiarze, a w podbiciu nawet lepsze (przyszwa schodzi się niemal idealnie od początku). 
@fan_dobrego_buta Jeżeli porównać AS 109, 724, 1966 i 87F  do Yanko 915 to zalecam branie tego samego rozmiary co w Yanko w przypadku Oxfordow i monków na skórzanej podeszwie.

Cust Own
Edmund Cust Own Mahogany (po prawej)

 

Podeszwy

Bakers Oak Bark
film 36 sec
@fan_dobrego_buta nie tylko informuje, że jest wyższy poziom podeszwy, ale również jest to jednoznaczne z lepszym wykonanie buta - na poziomie lub zbliżonym z poziomem AS HandGrade Range

IGLA 
gumowa podeszwa

Dainite
film 37 sec
Gumowa podeszwa

 

Różne

h 87 oraz 109 wiązał się z przeskokiem o 0.5 wyżej od mojego rozmiaru w innych markach, np. Shoepassion czy Yanko. W butach AS noszę 10.5, a we wszystkich innych 10 (UK)

@fan_dobrego_buta Buty na kopytach AS posiadam w rozmiarze UK8 i są rozmiarowo dobre (UK7.5 się pozbyłem). Natomiast Yanko 915 monki na skórzanej podeszwie mam w rozm UK7.5 i są idealne. Natomiast Oxfordy na tym samym kopycie w rozm UK7.5 były zbyt obcisłe. Miałem również Balmorale Yanko na 915 w rozmiarze UK8 i się w nich „utopiłem” . W przypadku tego modelu idealny rozmiar byłby UK7.5 . Uważam, ze kopyto 915 od Yanko jest pięknym kopytem, jednak niespójne rozmiarowo w zależności od modelu (Oxford, monk, trzewiki) i rodzaju zastosowanej podeszwy .

@bratdominik (Mahogany) Moje Cambridge w tym kolorze wpadają zdecydowanie w czerwień. Bardziej czerwone od zarówno espresso jak i dark oak, mniej czerwone od cherry. Dla mnie bardziej czerwone niż brązowe. Ale też każdy model może inaczej przyjmować barwnik, jak pisali szanowni poprzednicy.

 

Pytania

Drayton HandGrade  Black, Black, Jakie to kopyto? na stronie AS są trzy różne: 53, 48, 19
George Cleverley Harry HandGrade Black nazwa buta? kopyto?
Kolekcja Classic podeszwa Danity 87 Black jaka jest nazwa tego buta?

JCrew 87F ??? (w środku)??? które ze zdjęć to prawdziwe JCrew?
Kelso ???, kopyto? kolor?
Moriarty Black Pine/Milkshake jakie to kopyto? strona w sklepie?
Leander Hand Grande Brown (Espresso?) (po lewej) kolor? kopyto?
10 Foster & Son Keble Apron 13029 ???nazwa buta? kolor? kopyto?
11  jakie to kopyto?
12 Drake ??? (w środku)??? (po prawej)????????? jakie to kopyto?
13 Chelsea ???, kopyto? kolor?
14 
15 Holburn ??? kopyto? kolor?
16 Piccadilly ?????????kopyto? kolor?
17 ??? nazwa buta? kolor? kopyto?
18 ??? nazwa buta? kolor? kopyto?
19 ??? nazwa buta? kolor? kopyto?
20 ??? nazwa buta? kolor? kopyto?
21  
22 
23 
24 Walter kopyto?
25
Ambrose kopyto?
26
Raleigh kopyto?
27 George kopyto?
28 ??? 87 Tan nazwa?
29 ??? ??? nazwa? kolor? kopyto?
30 ??? ???  nazwa? kolor? kopyto?
 

Ponieważ nie wiem, czy da się przypiąć post (raczej nie), wydzielam kluczowy post w oddzielny wątek. W razie czego zrobię kolejną roszadę.

Tutaj link do oryginału:

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze pinned this temat
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Chciałbym uściślić jedną rzecz po wielokrotnym przeczytaniu powyższego wątku.  Patrząc tylko i wyłącznie na długość, czy 724 jest bliżej do 99 czy 109 ?

 

Zdecydowanie do 109. 99 jest sporo krótsze. Dziś mogę wieczorem zmierzyć o ile przy moim rozmiarze.

EDYCJA @Żorż_Ponimirski przy rozmiarze 7F poniższe kopyta mają orientacyjne wymiary wkładek (w cm)

99-26; 104-26,5; 109-26,7 ;724-26,7.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie 99F (po lewej) i 109F (po prawej) w tym samym rozmiarze 9UK. Tym samym w 99F brałbym w przyszłości 9.5UK, a 109 standardowo 9UK. 

IMG_20190401_163527160_HDR.thumb.jpg.2183d5c2d85e9cbac9ca320b27dab82c.jpg

A tutaj 109F oraz Yanko 915F (po prawej) obie pary 9UK. Tym samym nie brałbym 109F o pół numeru większych od Yanko.

IMG_20190401_163940942_HDR.thumb.jpg.22ab4f68eb0154aa3cd578d3679fccd2.jpg

Istotna informacja o 109F dla osób o wysokim podbiciu - te buty trudno założyć na nogi bo otwór jest bardzo wąski w porównaniu do innych par, które znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość to jedno, liczą się także inne parametry. W moich parach o wiele mniejsza różnica w długości występuje przy dwóch rożnych rozmiarach (6,5 vs 7). Dlatego sugeruję +0,5 względem yanko915 i wąskich kopyt loake. 109 wypada bardzo podobnie do hiro od meermina w tym samym rozmiarze. 

IMG_20190401_180452.thumb.jpg.dc0334756ef3e2ea28733b95f919696a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak jak pisał @Żorż_Ponimirski 109 ma wąski otwór na stopę. Podobnie jest w kopycie 104. Na moim niskim podbiciu leży świetnie, przypuszczam że nie jest zatem dla osób o podbiciu wysokim.
Kopyto 80. Dla rozmiaru 8 krótsze o 2mm od rozmiaru 7,5 kopyta 87, zawyżona rozmiarówka. Dla rozmiaru 7 na długość o 4mm krótsze od 109/724. Niski toe box. Dobre na loafersy.
Kopyto 72. Obszerne, dla rozmiaru 7 jak 7.5 w innych kopytach, zaniżona rozmiarówka mimo podobnej długości do 109/724. Tęgość zdecydowanie G mimo oznaczenia F - brać pół numeru mniejsze.
Dla posiadaczy J.Fitzpatrick - 724 i 109 wypadają podobnie jak NGT. 724 odrobinę luźniejsze w pięcie i podbiciu, ale minimalnie. 109 luźniejsze minimalnie tylko w pięcie. W palcach wszystkie 3 kopyta właściwie bez różnic i na szerokość, i na długość. Wszystkie uwagi aktualne pomimo większej długości wewnętrznej wkładki w  NGT (zewnętrzna długość identyczna).
Edycja 07.11 2021r. po kontakcie z fabryką PSS.
Co do kopyt F. Oryginalnie były one oznaczane jako FX, gdyż oferują odrobinę większą tęgość od zwykłego F, ale klienci nie do końca rozumieli tę nazwę i wymiennie zaczęto je oznaczać F, co ma miejsce do tej pory. F=FX, i ta nomenklatura jest stosowana wymiennie. Dlatego też buty PSS na kopytach 104, 109, 724 czy 87 będą świetne dla osób z normalnym i niskim podbiciem, a Ci z wyższym mogą mieć np. kłopot z dosznurowaniem oksfordów.
Dla tych z węższą stopą lepsze może być kopyto S1(byłe AS24), węższe w palcach. Jest to kopyto tęgości E, na wąską lub normalną stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Kopyto 87E. Wąskie kopyto trzewikowe. Na pewno brać 0.5 numeru dłuższe niż standardowe Yanko. Bardzo ciekawa opcja dla wąskostopaków. Kształtne a wygodne.

Kopyto cust. own dla Foster & Son w modelu Leander - 10E jest niewiele dłuższe niż 337 9E dla Crockett & Jones. Bardzo krótkie i wąskie moim zdaniem, brać co najmniej 0.5, a nawet 1 rozmiar dłuższe niż standardowe.

Przy okazji zapytam o kopyto 13029 dla Foster & Son - czy miał ktoś styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Może ktoś miał bezpośrednie porównanie i rozwieje moje dylematy.

Wchodzę w ASy na kopytach 109 i 724 w rozmiarze 7,5. Jest trochę ciasno na podbiciu i w okolicach V palca, ale bez tragedii (w obydwu zaliczałem całodniowe wyjścia).

Czy w przypadku monków Ramsay na kopycie 99 wchodzić pół rozmiaru w górę? Czy kopyto 99EX jest węższe czy szersze?

Dla poszerzenia materiału porównawczego: w Loake mam rozmiar 7,5 w kopytach Capital i Tower. Z Yanko mam tylko loafersy na 955G w rozmiarze 7. Długość stopy: 26,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Runior przy ciśnieniu na V w 724 w 99 nie wejdziesz. Ja w 99 wszedłem z bólem przy V palcu przy luzie w 724. Pół numeru w górę będzie konieczne. 99ex nie ma nic wspólnego z 99, to inne kopyto, czy szersze od 724/109 nie wiem, ale powiedziałbym, że porównywalne. Być może ktoś ma obydwa kopyta i je porówna?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niewiele nowego dodam - konsultowałem tęgość E z kontaktem AS pod kątem kopyta 99 vs. 109.
Informacja z ich oficjalnego kontaktu jest taka, że 99F vs. 109F różni się o 2 mm na długość i 1 mm szerokości ogółem na wysokości stawów. Z kolei różnica 99F do 109E w szerokości to 7 mm - "overall", więc dookoła na wysokości stawów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xune napisał:

Może niewiele nowego dodam - konsultowałem tęgość E z kontaktem AS pod kątem kopyta 99 vs. 109.
Informacja z ich oficjalnego kontaktu jest taka, że 99F vs. 109F różni się o 2 mm na długość i 1 mm ogółem na wysokości stawów. Z kolei różnica 99F do 109E w szerokości to 7 mm - "overall", więc dookoła na wysokości stawów.

Praktyczna różnica dla mnie między Ramsey 9UK na 99F, a Hunt 9UK na 109F była taka, że Ramsey były za krótkie (min 0.5 rozmiaru), a Hunty są na styk (noszę od dwóch lat, ale gdybym miał wybór to też bym wziął +0.5). Z kolei w obwodzie to Hunty są dla mnie węższe, ale to nieuprawnione porównanie, bo Ramsey to monki i mają elastyczne paski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Praktyczna różnica dla mnie między Ramsey 9UK na 99F, a Hunt 9UK na 109F była taka, że Ramsey były za krótkie (min 0.5 rozmiaru), a Hunty są na styk (noszę od dwóch lat, ale gdybym miał wybór to też bym wziął +0.5). Z kolei w obwodzie to Hunty są dla mnie węższe, ale to nieuprawnione porównanie, bo Ramsey to monki i mają elastyczne paski.

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach: czy Twoje Ramsaye są na 99F? W najnowszym zestawieniu są buty na EX i E, które według wszelkiego prawdopodbieństwa są węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Runior napisał:

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach: czy Twoje Ramsaye są na 99F? W najnowszym zestawieniu są buty na EX i E, które według wszelkiego prawdopodbieństwa są węższe.

Tak, 99F to kopyto z linii Exclusive. Jedno z najkrótszych i najwęższych jakie widziałem w butach RTW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kopyta 53F aka 283F oraz 19F i 48F (czyli stare handgrade) są dłuższe od 724F o 2-3mm. 724 noszę w 7F, 53F po przymierzeniu w tym rozmiarze było o pół numeru za duże. Nie schodziłbym w dół tylko przy wysokim podbiciu.

Podobnie kopyto AS24 (aka S1). Swoją drogą bardzo dobrze wyprofilowane. Przymierzałem jodhpur Gallagher i byłem mile zaskoczony dopasowaniem.

Edycja: po zakupie oksfordów na kopycie 53 w rozmiarze 6.5F w istocie polecam przy niskim podbiciu/wąskiej stopie zejść o pół numeru w dół z 724 do 53. To drugie jest fantastycznie wyprofilowane, i nawet moja szeroka stopa nie cierpi na tym. Długość wkładki dla 6,5 to 26.6 cm co oznacza prawie to samo co 724 dla rozmiaru 7 (długość wkładki 26.7). Dodatkowo buty na kopycie 53 mają większe wsparcie dla łuku stopy niż 724. Zdecydowanie kopyto HG. 

Dla normalnych podbić przy wąskiej stopie może być drobne rozwarcie w przyszwie. Wysokie podbicie je zwiększy, dlatego dla takiego zostałbym przy tym samym rozmiarze co 724. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.