Skocz do zawartości

Show Me Your...(Benevento) Pants, a powiem Ci kim jesteś :)


Benevento

Rekomendowane odpowiedzi

@Zajac Poziomka - dzięki, mnie (i pewnie nie tylko mnie) z kolei zazdrość zżera, jak widzę, jak na Tobie leżą koszule i marynarki :-) Dostępność świetnie leżącego RTW to naprawdę ogromna wygoda.

@Servetch - trochę Luxire, trochę RTW, np. te ciemnie garniturowe to RTW. Do jeansów mam osoby krój oparty na skopiowaniu pewnych casualowych bawełnianych spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka zestawów do oceny przez Jury.

1. American heritage:

Chinosy Brooks Brothers i Monki Allen Edmonds

IMG_20180218_164142426.thumb.jpg.8a76d0ec6ecad509f500e963ad4da0f6.jpg

2. British invasion:

Chinosy Ben Sherman i sztyblety Liverpool

IMG_20180218_163742296.thumb.jpg.07e693710fb99c446178db60eb9ecc91.jpg

3. Tęsknota za Polską

Levis 511 Made in Poland (tu puszczam oczko do organizatora konkursu ;) )

IMG_20180218_164749861.thumb.jpg.aed9c58bbe7ef74ec489470d1cf5709d.jpg

4. American workwear:

Chinosy Dickies i buty Wolverine 1000 mile.

IMG_20180218_164442127.thumb.jpg.68c46a152629cd644af7d905f1859bf5.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem sobie do serca wasze słowa z ogłoszenia konkursu, żeby nie traktować go ze 100% powagą.

Przygotowując spodnie do zdjęć, zrobiłem jednocześnie swoisty rachunek sumienia i stwierdzam, że do tej pory traktowałem ten element garderoby po macoszemu. Szczególnie widzę to oglądając przepiękne zdjęcia konkursowe, nadesłane przez szanownych kolegów. Zdecydowanie moje podejście musi ulec zmianie.

Przeglądając niejednokrotnie stronę głównego sponsora konkursu urzekł mnie szczególny sposób składania spodni. Podjąłem więc nieudolną próbę odtworzenia tej kompozycji przedstawiając moje spodnie. I tak dokonałem podziału na praca, czas wolny, wakacje. Okazało się, że te same spodnie mogę zakwalifikować do różnych zbiorów i tak:

PRACA

PRACA.thumb.jpg.40a64b711f4326ca92f7265fdafb1b3b.jpg

Sporadycznie w pracy zmuszony jestem do założenia takich oto spodni (wstawiam je ze względu na ich detale takie jak szlufki, lampas i klamry):

5a8a89ceefd5a_SUBOWE.thumb.jpg.a4e032fc40a162525caaf68579f74ae9.jpg

CZAS WOLNY

CZW.thumb.jpg.f65e47ad2802adf80b28f68c30937c1c.jpg

WAKACJE/ZABAWA

WAKACJE.thumb.jpg.d11b47fe330ddfb8864e74770a2813ec.jpg

KIEDY BAWIĘ SIĘ ZA DOBRZE

Cenzoredz.thumb.jpg.f44832ac4f420a2de5ac2dd029a4692a.jpg

Mam nadzieję, że powyższym zdjęciem nikogo nie zniesmaczyłem, ale wstawiłem je by nie zostać zdyskwalifikowanym w konkursie, wszak w ogłoszeniu konkursu stoi „Nadsyłajcie zdjęcia was w spodniach (…)” A tak naprawdę wrzuciłem je za namową żony:

Ż – na cholerę wyciągasz te wszystkie spodnie, układasz składasz i jeszcze zdjęcia robisz

Ja – noo ten tego do konkursu…

Ż – do jakiego konkursu, i tak nic nie wygrasz (to fakt, jedyne co wygrałem to dyżur sylwestrowy, kiedy losowaliśmy w pracy)

Ja – no konkurs na forum „pokaż mi swoje spodnie, a powiem ci kim jesteś”, ale mamy się dobrze bawić przy tym

Ż – noo to widzę, że się świetnie bawisz, a kiedyś potrafiłeś… Pamiętasz te zdjęcie, w tych moich różowych?

Ja – No daj spokój!

Ż – Nie sprawią że wygrasz, ale przynajmniej będzie śmiesznie! Tylko ten, no zakryj tam tego, bo ewidentnie są na ciebie za małe…

Ja – kochanie ale w jury jest też kobieta…

Ż – Zakryj!

Tak jak wspomniałem, w kwestii podejścia do spodni żałuję za grzech powściągliwości i obiecuję poprawę w najbliższej przyszłości. Tym bardziej, że według nawigacji z domu do siedziby Benevento mam 24 km (23 min).

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim jestem w pięciu smakach z perspektywy pasa.

Spokojnie, nic nie trzeba cenzurować:)

1. Asekurantem: zawsze mam plan B, więc wbrew sartorialnym wyroczniom nie uważam, żeby po doszyciu guzików na szelki do spodni RTW trzeba było wypruwać szlufki; zawsze mogą się przydać.

IMG_0177.thumb.jpg.56f656eac849a61597fbcde46e4fef7a.jpg

2. Hipochondrycznym sybarytą: jednego dnia dostrzegam zalety płatków owsianych na wodzie w połączeniu z treningiem cardio, następnego zaś stwierdzam, że subiektywnie więcej zalet ma pizza z podwójnym serem w połączeniu z Netflixem. Skutkiem tego talia ma zmienną jest, a krawcowa na moje "dzień dobry" reaguje słowami "łomatko, to znowu pan? A ja tyle roboty mam..."

IMG_0178.thumb.jpg.c706ce102e74c6d2ce5fbf65b171b2ba.jpg

3. Kynofilem: psa (czy kota) proponuję skoordynować kolorystycznie z garderobą. Ja pięć lat temu nie skoordynowałem, dlatego jeszcze (mam nadzieję) z jakichś dziesięć lat będę chodził tak:

IMG_0180.thumb.JPG.29c2266b2b2eed1d3081b31529eb3e3e.JPG

4. Domowym nudziarzem: spacer deptakiem w nowych spodniach to rzecz fajna, ale jeszcze fajniej jest w domu w 10-letnich dżinsach.

IMG_0182.thumb.jpg.27f5d30d336014faad94b3c11b90e51b.jpg

5. Konsekwentnym tradycjonalistą: rusty, maroon, olive tree, stone age, brown root... Wszystko bardzo fajnie, ale najlepsze są spodnie navy/blue, tak jak wszystkie z pięciu par zaprezentowanych tu (czego oczywiście nie widać ze względu na balans bieli, sztuczne oświetlenie, a przede wszystkim brak umiejętności fotografującego).

IMG_0181.thumb.jpg.4d2343d248858d5db792b88a9f817227.jpg

Małym druczkiem: żadne zwierzę nie ucierpiało w trakcie tej sesji (można nawet powiedzieć, że wręcz przeciwnie). Zaprezentowane spodnie nie zostały wykorzystane w poprzednich dwóch postach konkursowych. Skojarzenia jakie zdjęcie numer 3 może budzić z popularnym serialem kabaretowo-politycznym są niezamierzone i jako takie są indywidualną sprawą każdego Forumowicza:-) 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 trzeba było radzić ze 2,5 roku wcześniej o koordynacji zwierzaka z garderobą.  Dla mnie przez tego oto sierściucha przestał istnieć kolor czarny (może i dobrze, nie żałuję) 20180208_114000-1.thumb.jpg.a86a5ca4b26ae08a8fa06427205bb8c2.jpg

Ale nie powiem zgrałby się  idealnie z Spodnie flanelowe 100% Wool Jasny Brąz 😎😋

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłupów ciąg dalszy...

Moje ulubione ostatnio jeansy. Znudziły mi się wszędziespotykalne, bez krzty pazura, przezkażdegoposiadalne ciemnoniebieskie.

A co najważniejsze, wreszcie znalazłem takie, które idealnie leżą....

IMG_20180219_113401.thumb.jpg.48e21670dc08a9b64ce996bd4dceef60.jpg

 

.....zdecydowanie w każdej pozycji....

 

IMG_20180219_113154.thumb.jpg.a1918d435b1a27ff9aa921f13b9064fe.jpg

 

.....no, może prawie w każdej....

 

IMG_20180219_113608.thumb.jpg.8ea678d724d83048e1986cb3b0df51b7.jpg

 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący? Patrząc na ilość spodni - na pewno nie.

Nudny? Patrząc na ilość spodni - na pewno tak.

Życzeniowo myślący ? Jeśli o nowych spodniach mowa - zdecydowanie tak!

 

Kim jestem? Czasem sam się zastanawiam...

20180220_213759_HDR.thumb.jpg.0753ae24c13f2587af14dbe866405d99.jpg

PS. Zdjęcie przedstawia równo 80% posiadanych przeze mnie spodni. ;)

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dnia taka jeszcze reminiscencja z minionego.

Zasadniczo i pobieżnie tak na co dzień człowiek sobie sunie prawym pasem, kulturalnie i nienachalnie przesadnie czeka w kolejce na swoje, czasem najwyżej sobie kantki w spodniach poprawi, generalnie postawę przyjmując, ot coś w tym stylu:

 

IMG_20180220_155705.thumb.jpg.c9e8f1686880d63b5f35f091ea3c554f.jpg

 

...ale od czasu do czasu,

niespecjalnie często i nie nazbyt regularnie,

są takie dni, ludzie i miejsca, gdy,

niczym ten Chuck Norris chciałoby się, o zgrozo, załatwić sprawy w tym stylu ;)

 

IMG_20180220_160656.thumb.jpg.fe40731c0d6e5e053f0af37d0773e0f3.jpg

P.S. Zgodnie z tworzącą się nową świecką tradycją zamieszczam przypis informujący, że nie ucierpiało żadne krzesło, ani nawet człowiek :)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Chucka i to w temacie konkursowym (cyt. za wp.pl):

Który z młodych chłopców w latach 80. nie chciał się poczuć jak Chuck Norris? Wyglądać jak Chuck, ubierać się jak on... Nic prostszego. Wystarczyło kupić specjalne, reklamowane przez samego mistrza spodnie - Chuck Norris Action Jeans.

Jak dowiadujemy się z reklamy, zostały one przygotowane specjalnie na potrzeby filmów akcji, w których występował aktor. Podobno nie krępowały ruchów i dzięki temu nawet w takich spodniach wykonywanie słynnych kopnięć z półobrotu było bardzo proste. Przynajmniej dla Norrisa.

Co ciekawe, producent zapewniał swego rodzaju gwarancję. Podkreślał oczywiście, że spodnie nigdy nie powinny ulec przetarciom, zniszczeniom czy podarciu materiału. Gdyby jednak tak się stało, nową parę mogliśmy otrzymać za pół ceny - po odesłaniu poprzedniej.

5a8ca573f4063_ODc5OTIwJi1MemBnfEc3cFsGYD1nAD9qE1lgNWYRYC4TUCh7e095dVEaLjc9HiAqPF8qNScEYS4TUCg.jpeg.3acd0f42c6ae8b8937f685bc10c1a7c2.jpeg

I na koniec

Chuck Norris zakłada spodnie przez głowę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliście "pokaż mi swoje spodnie, a powiem ci kim jesteś". A ja pójdę o krok dalej i pokażę Wam moje spodnie, i powiem kim mogę być.


Od zawsze interesowałem się rekonstrukcją historyczną. No właśnie - interesowałem się, a nie brałem w niej czynnego udziału. Ale to zmieniło się w momencie, gdy zacząłem wymieniać swoją garderobę.


Pojawiła się w niej wtedy kurtka inspirowana M65 w klasycznym zielonym kolorze, koszula button down w niebieską kratę vichy oraz najważniejszy element - chinosy w kolorze butelkowej zieleni (choć może na zdjęciu tego nie widać, ponieważ aparat w moim telefonie uważa, że jest to inny kolor).

kurtka.thumb.jpg.7cd05770275141e8196be928cd168d52.jpgkoszula.thumb.jpg.953de76642db6b98363104263a71dcb4.jpg5a8ca78211313_spodniezielone.thumb.jpg.bc8e19e39166609b57cd20b2865d00ef.jpg


Cóż wspólnego mają te wszystkie elementy? Otóż umożliwiają nam odtworzenie sylwetki współczesnego leśniczego. Tak, leśniczego. Któż nie marzył by rzucić wszystko, wyjechać w Bieszczady i osiąść w leśniczówce w pięknym, malowniczym regionie?


Kurtka typu field jacket jest niezwykle praktyczna. Jej kieszenie pomieszczą wiele niezbędnych gadżetów takich jak nóż, notatnik czy butelkę. Oraz smartfona z powerbankiem o pojemności zbliżonej do 50 000mAh. W połączeniu z chinosami w kolorze butelkowej zieleni (nazwa nieprzypadkowa) umożliwi kamuflowanie się w zalesionym terenie.
Dopełnieniem całej sylwetki jest koszula w kratę vichy. Dlaczego? Ponieważ wpisuje się w nieprzemijający i popularny w naszym kraju trend "sportowo, acz elegancko" i sprawdzi się w przypadku wieczornej wizyty w miejscowej gospodzie (to znaczy w trakcie zlotu rekonstruktorów, przy ognisku). Guziki kołnierzyka sprawią, że jego wyłogi nie będą zawiewane na naszą twarz w trakcie jazdy konnej.
Wróćmy jednak do spodni. Są to chinosy wykonane z bawełny (98%) z dodatkiem elastanu (2%), co zapewnia przewiewność w trakcie manewrów podczas imprez rekonstrukcyjnych, a jednocześnie dzięki śladowej zawartości elastanu zwiększa się ich elastyczność, przez co są mniej podatne na uszkodzenia (co również ma znaczenie w terenie). No i mają cztery kieszenie. Tylko trzeba uważać żeby z tych przednich coś nam nie wypadło w krzakach (tylne mają guziki, ale same kieszenie są tak małe, że i tak nic tam nie zmieścimy, więc nie ma problemu).
A po powrocie do domu z imprezy reko każdy z tych elementów można osobno (lub razem, ale nie polecam - bo się wygląda jak leśniczy, szczególnie z powodu podobnych kolorów kurtki i spodni) wykorzystać w codziennych zestawach casualowych.


Aha, gdyby komuś nie odpowiadały Bieszczady, a lubi piasek i przez to chciałby zostać leśniczym na Pustyni Błędowskiej to polecam wymianę spodni na takie:

5a8ca80206190_spodniepiasekowe.thumb.jpg.37cc553806f7053f9d3496a6462e60b5.jpg
Zwiększą one zdolność kamuflażu w tym środowisku (w końcu piasek jest na dole, a drzewa u góry - a kurtka jest zielona).

 

Generalnie inspiracja pojawiła się gdy odruchowo założyłem field jacket, a miałem na sobie już te zielone chinosy - musiałem wybrać inną kurtkę, by uniknąć tego efektu. :?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kamil1987 napisał:

Czy mnie coś po ominęło i wyniki zostały ogłoszone gdzieś indziej ?

Przeczytaj wątek Benevento, a dowiesz się, ile niektórzy nabywcy czekają na uszycie spodni. Ja na jedną parę czekałem 3 miesiące i z tego, co się orientuję, nie jestem w tym sam. Nie dziwię się więc, że i publikacja wyników ma już kilkudniową obsuwę 🙂 

Zresztą, brzmienie punktu nr 6 Regulaminu pozwala dowolnie interpretować datę rozstrzygnięcia konkursu:

6. Wyniki zostaną ogłoszone na Forum w temacie „Konkurs –Show Me Your...(Benevento) Pants, a powiem Ci kim jesteś” w przeciągu trzech dni od ogłoszenia wyników.” 

Przepraszam za złośliwość 🙂

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, yeutez napisał:

Przeczytaj wątek Benevento, a dowiesz się, ile niektórzy nabywcy czekają na uszycie spodni. Ja na jedną parę czekałem 3 miesiące i z tego, co się orientuję, nie jestem w tym sam. Nie dziwię się więc, że i publikacja wyników ma już kilkudniową obsuwę 🙂 

Nie chciałem sobie robić tyłów w konkursie, ale pomyślałem o tym samym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yeutez napisał:

Przeczytaj wątek Benevento, a dowiesz się, ile niektórzy nabywcy czekają na uszycie spodni. Ja na jedną parę czekałem 3 miesiące i z tego, co się orientuję, nie jestem w tym sam. Nie dziwię się więc, że i publikacja wyników ma już kilkudniową obsuwę 🙂 

Zresztą, brzmienie punktu nr 6 Regulaminu pozwala dowolnie interpretować datę rozstrzygnięcia konkursu:

6. Wyniki zostaną ogłoszone na Forum w temacie „Konkurs –Show Me Your...(Benevento) Pants, a powiem Ci kim jesteś” w przeciągu trzech dni od ogłoszenia wyników.” 

Przepraszam za złośliwość 🙂

Prosimy o cierpliwość, nasz typ jest już wybrany, @wally również podał swoich faworytów. Czekamy jeszcze tylko na wybrańców od @Serwacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2018 o 23:42, damiance napisał:

@lubo69 jutro specjalna ekipa z Warszawy jedzie do Serwacego aby wesprzeć proces decyzyjny ;)

Dobrze, że nie z Pruszkowa :-o  Posłałem swoje głosy do organizatora konkursu.

Przepraszam, że musieliście tak długo na mnie czekać, ale potrzebowałem kilka dni na podjęcie decyzji :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.