Skocz do zawartości

Klubowe pogawędki


mbs

Rekomendowane odpowiedzi

Z piłką nożną i większością gier jest podobnie. Zabawa zaczyna się w momencie, kiedy m.in. dochodzi dreszcz emocji wynikający z identyfikacji z konkretną drużyną. Pobudki mogą być różne: patriotyczne, koleżeńskie, finansowe.

W końcu czekanie 90 min. na to, że ktoś kiedyś strzeli bramkę też nie brzmi dobrze dla osoby, która nie ogląda meczy piłki nożnej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś puchar świata w rugby (w TV oczywiście), pierwszy raz w życiu usiadłem do tego i bardzo miło mi się oglądało, nawet takie sporty jak curling (wspaniała gra) czy snooker mnie nie nudzą, bardzo lubię oglądać kolarstwo, o dyscyplinach zespołowych nie wspominając, żadnych emocji "identyfikacyjnych" nie ma, ale ogląda się miło. Kiedyś natomiast gdzieś trafiłem na relację z NFL i naprawdę wynudziłem się jak mops, akcje przerywane co 10 sekund, żeby później kilka minut się ustawiali i znowu 10 sekund akcji... brak płynności gry, nie dostrzegałem w tym sensu po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW ktoś jest w stanie mi powiedzieć co jest fajnego w footballu amerykańskim że ludzie w US & A tak go kochają? Bo dla mnie to najbardziej szarpana i nudna gra jaką mi było dane oglądać, nie mogę zrozumieć fenomenu...

W Polsce mówimy o futbolu amerykańskim, a nie footballu. Jest to chyba najszybciej rozwijająca się dyscyplina w kraju. W tym roku finał polskiej ekstraklasy rozegrany będzie 15 lipca na Stadionie Narodowym i, zdaje się, jest to pierwsza impreza sportowa po Euro i nie-piłkarska tam goszcząca.

Ten sport jest fascynujący, ale trzeba go najpierw spróbować. W Stanach każda szkoła posiada drużynę, dzieciaki grają też w futbol flagowy (niekontaktowy) - być może chodzi o to, że grając, łatwiej złapać bakcyla.

Od strony ideologicznej - jest to gra zespołowa, w której każdy element musi być idealny, inaczej gra jest przerwana (dlatego narzekasz na "rwaną" grę). Bardzo wymagający sport, który w zamian daje sporo satysfakcji i przykre kontuzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Aż takim herbaciarzem nie jestem, tzn. nie zagłębiam się w rodzaje mieszanek itd. Lubię natomiast porządną, liściastą herbatę w różnych odmianach (np. z tej firmy powyżej uwielbiam jaśminową), zamiast tego torebkowego chłamu bez smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saint benji - Wspaniała! Polecam Ci TWINNINGS'a Jasmin Team.

Puszka w kolorze fuksji lub filetu (koledzy wybaczą, ograniczona rozpoznawalność kolorów :D)

@White Haven - na krótko :D Można się zakochać w tej herbacie, i kiedy w puszce ukazuje się dno, robi się zadra w sercu :-) Średnio parzę jedną wieczorem (południami pijam słaba yerbę o posmaku cytrynowym)

Wystarczy płaska łyżeczka na dwa parzenia. Więc na 2-3 miesiące powinno Ci wystarczyć.

Można ją dostać w "Piotrze i Pawle"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipton to ósmy przemiał wiórków i ścinków po prawdziwej herbacie :P Polecam herbaciarnie, w których można kupić herbatę (i świeżo mieloną kawę też) na wagę. Tam doradzą i prawdę powiedzą. Np. Ganders na Francuskej w Warszawie, ale jest wiele innych - miła i kompetentna obsługa jest na Niepodległości http://www.herbata.com.pl/JAK-DO-NAS-TR ... pol-2.html

U mnie królują herbaty zielone oraz oolongi, szczególnie milk oolong http://eherbata.pl/produkt/opis/126 którą zaparzam nawet do 7. razy. Lubię również zastępować kawę yerbą, ostatnio smakową yerbą IQ http://eherbata.pl/produkt/opis/60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za polecenie Jasmine Tea od Twiningsa, napisałem o niej wcześniej ; ) Jest to moja ulubiona herbata.

Lipton w torebkach to niezły syf, ale wystarczy kupić liptona liściastego i już czuć sporą różnicę. Dużo tu zależy od wody. O tym, z jakiej wody najlepiej parzyć herbatę, można przeczytać w pewnej książce na którejś tam stronie.

Yerbę piłem jakiś czas na pierwszym roku studiów, ale jakoś mi się znudziła. Mam jeszcze prawie kilo listowia i muszę to kiedyś wypić albo sprzedać komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Kolberger mówił, że miał okres kiedy z alkoholi pił tylko czysty spirytus,

http://polki.pl/zycie_gwiazd_znaniilubi ... 15304.html

Jeszcze kilka osób kojarzę z podobnej wypowiedzi, ale w tej chwili nie mogę znaleźć więc nie będę przywoływał nazwisk. Kiedyś uważałem, że to największy hard core wypić czysty spiritus.

Potem zmuszony podczas praktyk studenckich do wypicia stwierdziłem, że daję radę choć smak nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twinings ma dobre herbaty torebkowane. Ja kupiłem kilogram Twinings Everyday Tea i parzę to na tak zwane zwykłe okazje. Sam zaczynałem od herbat ekspresowych, potem były te sypane w puszkach, dalej na wagę, różne smakowe, eksperymenty i inne, yerby, oolongi, rooibos, a gdy już nabrałem doświadczenia, zacząłem doceniam wysokogatunkowe herbaty czarne czy zielone, same, bez żadnych dodatków. Polecam zapoznać się z oznaczeniami - FTGFOP nie jest takie drogie, a złote tipsy są naprawdę najlepszym, co herbata ma do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroje niektórych reprezentacji narodowych na Olimpiadzie: http://www.mentalfloss.com/blogs/archives/133498

I polskie: http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/290 ... limpiade,1

Amerykanie wyglądają najlepiej. Australia i Hong-Kong też nieźle, ale Wielka Brytania i Włochy rozczarowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.