Skocz do zawartości

Klubowe pogawędki


mbs

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce chyba nie używa się takiej jednostki jak lbs. Poza tym warto przyjrzeć się metamorfozom aktorów, który przybierali na wadze do ról. Ostatnie najbardziej znane przypadki do Tom Hardy i Christian Bale. Pierwszy zrobił naprawdę sporą masę w kilka miesięcy, a Bale regularnie tył do roli Batmana, najwięcej chyba po schudnięciu do Mechanika.

Co do aktorów, gdzieś widziałem całkiem ciekawą analizę właśnie na temat Toma Hardy, z której wynikało jasno, że prawie na pewno stosował sterydy przygotowując się do tej roli (nawet z rozpiską w jakich dawkach), jak znajdę to podlinkuje (btw. nie żebym to jakoś bardzo potępiał... ryzyko zawodowe, chcesz zarobić to czasem zdrowie na tym ucierpi, taka praca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy po sterydach "wystartowana przez Was kupa" płynęłaby szybciej? :lol:

http://www.tvn24.pl/mozna-sobie-wystart ... 102,s.html

Ja jestem lepszy, bez smartfona wiem gdzie płynie moja kupa, ot uroki życia na nieskanalizowanej działce (ale wodociągi mamy, kanalizacja we wsi też jest, ale koszty podłączenia się do niej to 20 lat wywożenia nieczystości z szamba+opłaty "eksploatacyjne" więc nawet nie myśleliśmy żeby w ten lepki grunt wchodzić) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że znaleziono mi miejsce w szeregu. Dziękuję. Tylko, jak się to ma do tego, co ja napisałem? Gdzie napisałem, że w sporcie profesjonalnym dopingu nie ma? Napisałem, że może on być co najwyżej nieetyczny.

Abstrahując od dopingu w sporcie, padło stwierdzenie, że atletyczna sylwetka ala Victora jest jak najbardziej realna do zbudowania (w domyśle) w którym okresie, np. 1 roku. To zaś jest kompletna bzdura

To (z tym 1 rokiem) to nie moje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przyjmuje się, że z idealną dietą i treningami ludzki organizm jest w stanie przybrać na masie ok 10lbs czystej masy mięśniowej (w badaniu przeprowadzonym na grupie sportowców najwyższy wynik jaki uzyskano po roku ćwiczeń to 17lbs). Zakładając nawet te wyśrubowane 17lbs - żaden człowiek zaczynając jako "przeciętny kowalski bez nadwagi" po przybraniu ok 7,7kg masy nie będzie tak wyglądał

Coś musiałeś namieszać, 4.54 kg czystej masy mięśniowej w rok? Zapewne chodziło o miesiąc a ty źle przeczytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przyjmuje się, że z idealną dietą i treningami ludzki organizm jest w stanie przybrać na masie ok 10lbs czystej masy mięśniowej (w badaniu przeprowadzonym na grupie sportowców najwyższy wynik jaki uzyskano po roku ćwiczeń to 17lbs). Zakładając nawet te wyśrubowane 17lbs - żaden człowiek zaczynając jako "przeciętny kowalski bez nadwagi" po przybraniu ok 7,7kg masy nie będzie tak wyglądał

Coś musiałeś namieszać, 4.54 kg czystej masy mięśniowej w rok? Zapewne chodziło o miesiąc a ty źle przeczytałeś.

Oczywiście, że chodziło o rok. Naprawdę, wierzysz, że da się uzyskać 4.5kg masy mieśniowej w miesiąc (średnio, więc ludzie genetycznie predysponowani bedą miec znacznie lepsze rezultaty)? To 54 kg czystej masy mieśniowej w rok! To by oznaczało, że przeciętny kowalksi przy np. 180cm wzrostu i 80kg wagi, w ciągu roku mógłby stać się pod względem składu swojej masy zawodowym kulturystą :P

Niestety chodzi o rok (co by w gigantycznym skrócie myślowym oznaczało, że potrzeba 12 lat aby kowalski zyskał 54 kg suchej masy mięśniowej i mógł stać się zawodowym kulturystą :P (dodam emotke aby nikt nie uznal ze to powazny argument)), przy czym przekrecilem maksymalny wynik: powinno być nie 17lbs a 18,25lbs (czyli 8,16kg)

"The Colgan Institute of Nutritional Sciences (located in San Diego, CA) run by Dr Michael Colgan PHD, a leading sport nutritionist explains that in his extensive experience, the most muscle gain he or any of his colleagues have recorded over a year was 18 1/4 lbs. Dr Colgan goes on to state that "because of the limiting rate of turnover in the muscle cells it is impossible to grow more than an ounce of new muscle each day."

źródło: bodybuilding

Btw. Na pierwszy rzut oka wydaje sie to podejrzane (choc np. znany i lubiany powszechnie Scooby uwaza ze bardziej realistyczne jest 5-10lbs rocznie, choc z tym 5 to juz moim zdaniem przesadzil), bo kazdy z nas zaczynajac cwiczyc i wprowadzajac diete na mase obserwuje pewnie wieksze przyrosty (np. ja sam w ciagu 6 pierwszych miesiecy silowni przytylem ok 12 kg, ale nie mam zludzen, wiekszosc z tego do dodatkowy tluszcz i woda (co latwo bylo sprawdzic, poniewaz po jakims czasie przestalem ciwiczyc przez pare miesiecy i masa bardzo szybko spadla, choc zatrzymala sie pare oczek wyzej niz zaczynalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Przecież ten prymitywny mechanizm wymagał na pewno częstej konserwacji przez dedykowanego rzemieślnika i to bardzo często.

I nic się od tamtych czasów nie zmieniło, tak jak i od 5000 lat - są rzeczy robione po taniości, jak i takie, na których się nie oszczędza i powinny dłużej wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.