Skocz do zawartości

Klasyczne sneakersy


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem sobie ostatnio co tu na wiosną kupić. Zawsze podobała mi się skóra w butach Buttero, gruba konkretna skóra - w podobnym klimacie są japońskie Buddy. Finansowo raczej nie moje klimaty - przecież to w końcu trampki.  Przeglądając sklep Buttero zauważyłem ciekawą rzecz. Taki model:

http://www.buttero.it/en/PERFORATED-FLINT-SUEDE-TANINO-LOW-SNEAKERS.html?RwDet=true&articoli_ID=1046&language=1

i taki już od Vistuli

http://vistula.pl/outlet-do--70/buty/buty-hannibal-vistula-red

Podobieństwo znaczne :) wziąłem i w piątek zamówiłem. Dzisiaj przyjechały. Bardzo dobre buty. Mam sneakersy: Wojasa, Gino Rossi, Lacoste i Timberlanda w tych Vistuli solidność skóry jest wyższa, może tylko Timberlandy są w podobny klimacie. Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu, jednak jak na buty za 280zł to polecam (oczywiście tym, którym nie przeszkadzają dziurki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w butach casualowych lubię minimalizm - brak zbędnych przeszyć, dziurek, loga producenta, napisów. Najlepiej zamsz, a jeżeli już licówka to możliwie bez połysku. Wnętrze też musi być ze skóry naturalnej. Aktualnie poluję na jasnobrązowe trampki/sneakersy (nie będę się kłócił o nazewnictwo) Póki co chyba najbliżej są te, ale to jeszcze nie do końca to (te wstawki na boku i pięcie buta średnio mi podchodzą). Naprowadzicie mnie może na coś ?

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2017 o 11:49, Whitesnake napisał:

Jedyny mankament, ale i zaleta Grensonow/NB to skóra, która jest świetna, ale dyskwalifikuje je jako buty letnie. 

Dlatego wlasnie dotarły do mnie lekkie,materiałowo-zamszowe cortezy, można powiedzieć MTO :). Fascynujące możliwości daje dzisiejszy wielki przemysł obuwniczy. 

IMG_1127.jpg.b59231a55cff37f990d8f3c4a42e2a14.jpg

IMG_1130.jpg.f46d3d7d9630dfb70e863c3dae87d04d.jpg

 

dziwny zbieg okoliczności z tym napisem w odniesieniu do Twojego nazwiska ;)

gdzie się takie kupuje ?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie podobają mi się pokazywane w tym wątku super drogie trampki i adidasy ze skóry licowej. Sprawiają wrażenie na siłę próbujących udawać buty eleganckie (może za wyjątkiem New Balance x Grenson, które są chyba w zamierzeniu trochę "ironiczne" i jako robione z przymrużeniem oka całkiem fajnie wyglądają). Praktycznie wszystkie pokazywane tutaj propozycje premium "z prawdziwej skóry", "nie made in China" na pewno są dużo lepsze jakościowo, ale moim zdaniem są też po prostu brzydsze.

O wiele bardziej podobają mi się zwykłe kolorowe adidasy, które pokazywali @Beny23,  @Whitesnake i @Wincenty. Fajne kolorowe i casualowe buty, które nie udają czegoś czym nie są. Sam parę dni temu kupiłem sobie na lato zwykłe granatowe New Balance 420. Może i made in China i z poślednich materiałów ale po prostu mi się podobają :) 

A jeszcze co do tego potępiania produktów robionych w Chinach, to ja jestem z moich Meerminów bardzo zadowolony, bardziej niż z wielu moich par obuwia robionych w Europie. :) 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hargin napisał:

Dotrzymują terminu dostawy? Wysyłka z UE?

W moim przypadku termin był krótszy niz deklarowany. Wysyłka z Wietnamu, ale bez żadnych komplikacji. 

Globalizacja Panie; strona po polsku, firma amerykańska, zamówienie składane w Amsterdamie, a produkcja Wietnam. ;)  Wszystko bezszwowe i z pełną transparentnością procesu - maile o statusie wysyłane są co kilka dni. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam tak jak Zajac; a idąc dalej najbardziej to nie podobają mnie się New Balance. Jednak każdy ma jakaś słabostkę. Ja chyba też bo przymierzam się  do jednego z dwójki:

jeden taki

https://zonkeyboot.com/shop/oneeightseven-mini/

a drugi taki:

http://www.shop-kuenzli-schuhe.ch/epages/SHOP-KMU00105.sf/de_CH/?ObjectPath=/Shops/SHOP-KMU00105/Products/15012

oba są nieprzyzwoicie drogie jak na zwykłe pepegi; snobizm butowy wylewa mnie się  z cholewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mr.vintage napisał:

Fajna sprawa. Ja bym tak spersonalizował.
Szkoda, że nie da się usunąć małej łyżwy, trochę szpeci.

Fajne. Przydaje sie doświadczenie z zamawiania bespoke. Przy nadmiarze możliwości łatwo o koszmarka.

Moje, jak sie łatwo domyślić, mają uzupełniać military jacket :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.