Skocz do zawartości

Klasyczne sneakersy


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Wincenty napisał:

W żadnym sklepie już ich nie będzie, jedynie możesz szukać na klekt.in lub na grupkach.

10 godzin temu, Blondas napisał:

Całkiem fajny wpis na ten temat jest na blogu mrvintage.pl

Wpis jest okropny i powoduje konwulsje u kogokolwiek siedzącego w temacie sneakersów ''bardziej''.

 

Jedyne do czego można to porównać to wybór ''10 najładniejszych butów klasycznych'' i wrzuceniu tam 80% potworków z polskich sieciówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wujekrada z przyjemnością poznam propozycje "siedzących bardziej" na sneakersy w ujęciu pokazanym przez MrV. Osobiście jak przeglądam fan-strony to estetyka, którą reprezentują nadaje się dla moich dzieciaków, a nie dorosłych facetów. Być może są inne modele, które są głębiej ukryte w wiedzy tajemnej i jakkolwiek przydatne na obuwie rekreacyjne weekendami. 

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hargin napisał:

@Wujekrada z przyjemnością poznam propozycje "siedzących bardziej" na sneakersy w ujęciu pokazanym przez MrV. Osobiście jak przeglądam fan-strony to estetyka, którą reprezentują nadaje się dla moich dzieciaków, a nie dorosłych facetów. Być może są inne modele, które są głębiej ukryte w wiedzy tajemnej i jakkolwiek przydatne na obuwie rekreacyjne weekendami. 

 

12 godzin temu, Blondas napisał:

Swoją drogą nie jest to wpis dla "siedzących bardziej", jak większość wpisów MrVintage. Nie jestem fanem takich butów i te zaprezentowane na blogu mi wystarczają. Poza tym jest to subiektywny wybór i każdy może mieć na ten temat inne zdanie. Z chęcią poznam te "naj", podobnie jak Hargin.

 

 

Razi mnie po prostu wybór najgorszych jakościowo modeli Made in China z pominięciem klasycznych sneakersów wyprodukowanych w Europie czy USA.

Przykłady modeli (nie kolorystyk)

Made in Italy

Diadora N9000

Diadora N7000

 

Made in Germany:

Cangaroos Coil R-1  (niektóre)

 

Made in France:

le coq sportif R800 (niektóre)

Mieli nawet kolaborację z marką Saphir (!)

 

Made in USA/UK:

Multum. Najpowszechniejsze to New Balance 1500/997/998 wraz z tymi ze skór Horween czy we współpracy z Grensonem

 

+ o wiele więcej tego jest. Pomijałem min Adidas ZX made in germany ze skóry jelenia czy inne modele z tych ''klasycznych'' w rozumieniu całej tej sneakersowej zajawki.

Załączam zdjęcia wybranych modeli. Ale jak już mówiłem, jest tego dużo, dużo więcej.

 

 

572b54950edd4_A Ma Maniere x Diadora N.9000 Georgia Peach Pack 8.jpg

kangaroos-afew-coil-r1-peanut-butter-noble-brown-white-5.jpg

03-1010x671.jpg

limitEDitions-le-coq-sportif-1.jpg

994913-klekt-le-coq-sportif-lcs-r-800-made-in-france-normal.jpg

Grenson-x-New-Balance-576-2.jpg

blog-new-balance-explore-by-sea-p1.jpg

NewBalanceHorweenLeatherM998NP1.jpg

nyflhv2ji6pelmroiksz.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w drodze promocji nabyłem buty Gino Rossi.  Szukałem czegoś, co nada się na codzienne dojazdy do pracy w połączeniu z jeansami i swetrem, koszulą lub w jakimś luźnym zestawie ze sportową marynarką.
Buty wygodne, nie tak sportowe w fasonie jak NB i fajnie się u mnie prezentują, a koszt - niecałe 270 PLN z przesyłką - pozwala nie przejmować się nadto podczas codziennego pośpiechu.

0000199551017_2__ek.jpg.72bbbe3d47e0167a129bc3c7f6ea8707.jpg0000199551017_3__ek.jpg.0581b9543b5c0040c3c90e0a3ee94b91.jpg0000199551017_4__ek.jpg.959532c44b74accf39cd38b9036438a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hargin napisał:

Niezłe, jakieś dostępne w sklepie... sportowym? :D 

 

Żadne z tych ze zdjęć wyżej. Na pewno nie w Polsce. Niestety te lepsze snaekersy są dość mocno limitowane. W Polsce idzie dostać Diadorę czy New Balance (ale brak horween).

 

Najlepsze co było dostępne u nas to Grenson x New Balance w Runcolors (warszawa) oraz w jeszcze jedynym salonie z garniturami bespoke (nie pamiętam nazwy). Generalnie wszystko co wychodzi w kolaboracjach sprzedaje się na pniu. Jedynie tzw. GR (general release) stoją w sklepach sportowych a raczej butikach, bo nie nkażdy sklep ma odpowiedni status aby je zamówić ;)

 

W sprawie Horween x New Balance polecam endclothing.com

Swego czasu były też Reebok Classic x Horween za 199 w outletach.

Jeśli chodzi o klasyczne kolorystyki to obecnie NB wypuściło ''Curry Leather''

https://worldbox.pl/en/buty-new-balance-1500-made-in-england-m1500tn.html

Do szukania dla mało zaawansowanych polecam giełdę europejską

https://www.klekt.in/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Wujekrada napisał:

 

Razi mnie po prostu wybór najgorszych jakościowo modeli Made in China z pominięciem klasycznych sneakersów wyprodukowanych w Europie czy USA.

 

A mnie rażą te buty na słoninie które pokazałeś (te 3-4 centymetrowe podeszwy wyglądają fatalnie, nawet jeśli cholewka wygląda fajnie), ale co tam, ważne, że nie wyprodukowane w Chinach (swoją drogą ryzykowna teza na forum, gdzie 80% użytkowników jest fanem marki która produkuje tam bardzo dobre garnitury).

Mam wrażenie, że z fanbojami obuwia sportowego jest jak z fanbojami piw kraftowych. Jedni i drudzy nie są w stanie zrozumieć, że czasem ktoś chce po prostu kupić zwykłe piwko z lodówki w sklepie osiedlowym i estetyczne buty sportowe w których będzie mógł pochodzić kilkanaście godzin w miesiącu.

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mr.vintage napisał:

A mnie rażą te buty na słoninie które pokazałeś (te 3-4 centymetrowe podeszwy wyglądają fatalnie, nawet jeśli cholewka wygląda fajnie), ale co tam, ważne, że nie wyprodukowane w Chinach.

Mam wrażenie, że z fanbojami obuwia sportowego jest jak z fanbojami piw kraftowych. Jedni i drudzy nie są w stanie zrozumieć, że czasem ktoś chce po prostu kupić zwykłe piwko z lodówki w sklepie osiedlowym i estetyczne buty sportowe w których będzie mógł pochodzić kilkanaście godzin w miesiącu.

Nie jestem żadnym fanboyem.

Dla mnie z jednej strony polecanie np. Yanko czy innych butów BARDZO dobrej jakości a potem sneakersów Made in China robionych ze skór sztucznych jest rażącym kontrastem.

 

A ta podeszwa to najczęściej system który odpowiada za amortyzację jak to w butach sportowych bywa.

Z dalszej części wypowiedzi czuję, ze ktoś nie umie przyjąć krytyki i bawi się w przytyki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wujekrada napisał:

Nie jestem żadnym fanboyem.

Dla mnie z jednej strony polecanie np. Yanko czy innych butów BARDZO dobrej jakości a potem sneakersów Made in China robionych ze skór sztucznych jest rażącym kontrastem.

Które z selekcji MrV są wykonane z syntetycznej skory? (Tak z ciekawości) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, że każdy konsument może mieć inne priorytety i nie ma sensu mierzenie wszystkich jedną miarą. Ja w butach sportowych chodzę maksymalnie kilkanaście godzin w miesiącu i nie czuję potrzeby zakupu butów dwa-trzy razy droższych (i jeszcze ściąganie ich z zagranicznych sklepów) tylko dlatego, że wyprodukowano je w Europie i na forach eksperckich są "ęą", tym bardziej, że nie podobają mi się. No jaki ma to sens?

Mi nie przyszłoby do głowy krytykować gościa za to, że na ślub kupi sobie wyprodukowane w Azji Loake L1 200, jeśli powie mi, że priorytetem są dla niego ładne buty w przyzwoitej cenie, ale będzie je zakładał maksymalnie kilka razy w roku.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mr.vintage napisał:

Ale zrozum, że każdy konsument może mieć inne priorytety i nie ma sensu mierzenie wszystkich jedną miarą. Ja w butach sportowych chodzę maksymalnie kilkanaście godzin w miesiącu i nie czuję potrzeby zakupu butów dwa-trzy razy droższych (i jeszcze ściąganie ich z zagranicznych sklepów) tylko dlatego, że wyprodukowano je w Europie i na forach eksperckich są "ęą", tym bardziej, że nie podobają mi się. No jaki ma to sens?

Mi nie przyszłoby do głowy krytykować gościa za to, że na ślub kupi sobie wyprodukowane w Azji Loake L1 200, jeśli powie mi, że priorytetem są dla niego ładne buty w przyzwoitej cenie, ale będzie je zakładał maksymalnie kilka razy w roku.

 

Przepraszam Michał, musiałem ;)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mr.vintage zakochałeś się się NB x Grenson? Ponoć miałeś: http://kolekcjonerbutow.pl/news/eleganckie-new-balance-we-wspolpracy-z-grenson/:D 

Wpadłem niechcący przed chwila na ten artykuł bo rozglądałem się z tymi NB. Kiedyś mi się nie podobały, ale ostatnio taki właśnie but mi chodzi po głowie. Niemniej, widzę, że mało prawdopodobnym jest ich kupienie teraz. 

EDIT Olaboga! Na ebay są za ponad 400 funtów. Już ich nie chce kupować :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mr.vintage napisał:

Akurat model Grenson & New Balance podoba mi się (podeszwa ma niezłe proporcje) ...

Też je lubię, ale na moje oko podeszwa nie różni się od innych 574 NB. 

10 godzin temu, Wujekrada napisał:

Najlepsze co było dostępne u nas to Grenson x New Balance w Runcolors (warszawa) oraz w jeszcze jedynym salonie z garniturami bespoke (nie pamiętam nazwy).

Grenson/NB były dostępne u Zaremby i rozeszły się, właściwie zanim dotarła dostawa. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.