Skocz do zawartości

Klasyczne sneakersy


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

Takie air maxy jak poniżej bym nosił, ale nigdzie nie ma 48, no może 47...

natomiast nie podobają mi się buty wyglądające jak do biegania (albo wręcz takimi będące) używane w celach innych niż bieganie, a już zwłaszcza do casualu w tutejszym rozumieniu rego słowa.

 

IMG_0372.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2017 o 19:57, Kyle napisał:

Takie air maxy jak poniżej bym nosił, ale nigdzie nie ma 48, no może 47...

natomiast nie podobają mi się buty wyglądające jak do biegania (albo wręcz takimi będące) używane w celach innych niż bieganie, a już zwłaszcza do casualu w tutejszym rozumieniu rego słowa.

Mi akurat takie buty nie podchodzą, to próba zrobienia z czegoś coś bardziej eleganckiego niż z definicji ma być. Obuwie sportowe ma być obuwiem sportowym. Do koszuli tego i tak nie założysz, a do sportowych spodenek czy dresów nie pasują. Do casualu niech zostaną driving mocs, czy buty żeglarskie, a do jeansów i tshirta, czy dresów niech będzie sportowe obuwie w "klasycznym" tego znaczeniu. 

Niemniej, jeżeli szukasz takich butów to spróbuj tutaj, to takie "najkowe MTO", rozmiarówka jest do 49,5:

http://store.nike.com/pl/pl_pl/pw/mężczyźni-nikeid-buty/1k9Z7puZoi3?ipp=120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel_bodnar napisał:

Do koszuli tego i tak nie założysz, a do sportowych spodenek czy dresów nie pasują.

Ja nie założę do koszuli? :-) Do kratki vichy i nawet marynarki lniano-bawełnianej nie widzę problemu. Sportowe spodenki czy dresy to tylko zgodnie z przeznaczeniem do sportu, ale tu jesteśmy wyłącznie w sferze użyteczności, natomiast ideą tego forum jest estetyka co najmniej tyleż samo co użyteczność.

 

Za namiar dziękuję, chyba takich air maxów nie da się zaprojektować, ale air force 1 owszem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2017 o 22:12, Kyle napisał:

Ja nie założę do koszuli? :-) Do kratki vichy i nawet marynarki lniano-bawełnianej nie widzę problemu. Sportowe spodenki czy dresy to tylko zgodnie z przeznaczeniem do sportu, ale tu jesteśmy wyłącznie w sferze użyteczności, natomiast ideą tego forum jest estetyka co najmniej tyleż samo co użyteczność.

 

Za namiar dziękuję, chyba takich air maxów nie da się zaprojektować, ale air force 1 owszem.

Bawiłem się kiedyś tą personalizacją i przy któryś Air Maxach, nie pamietam których była taka brązowa skórka.

"Sport" to pojęcie względne :) Dla niektórych (dla mnie niestety) wyjście po bułki, czy z psem wokół bloku to jedyny "sport" ;) 

Estetyka, estetyką ale nie raz lenistwo i użyteczność bierze górę. Wczoraj wieczorem po fajki poleciałem w czarnych dresach, ww. Nikach i ... kożuchu (moja jedyna sportowa kurtka to typowa przejściówka). Przez chwilę poczucie estetyki, chciało wziąć górę - wyobrażacie sobie jak wyglądałem, ale - raz nie zawsze ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Whitesnake napisał:

Adidasy? To brzmi niedzisiejszo, staro i nawet nievintadżowo. Biegac w adidasach do marynarki to obciach, prawie taki jak używanie słowa "obciach". Co innego założyć trainersy albo sneakersy. 

A w zasadzie nawet kicksy :)

Mam wrażenie, że "adidasy" wychodzą powoli z użycia, jak wyszedł elektroluks jako synonim odkurzacza (a był nawet w podręcznikach).

 

Osobiście najbardziej lubię  wszystkie klasyki w typie wspomnianych Gazelle czy Puma Suede - proste, ponadczasowe (niezliczone reedycje), pasujące do prawie wszystkiego, bardziej uniwersalne imho niż Airmaxy czy N 

btw. Gazelle mają też takie MTM/MTO, można pokolorować z bogatej palety :)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z upodobaniem noszę adidas superstar II, przy czym pierwszą swoją parę używałem intensywnie 7 lat, całorocznie, dbając oczywiście o nie, nie nadmiernie, ale były czyszczone i pastowane co jakiś czas. W trakcie użytkowania tych pierwszych przewinęło się kilka par adicolorów, dość szybko się jednak ich wyzbywałem. Teraz musiałem kupić nowe, i niestety te nowe już takie fajne nie są. Ale kolejne będą pewnie jakieś vintage'owe supery...

Mam tylko jedno zdjęcie ze swoimi sneakerami, i nie są one głównym tematem zdjęcia :P i dodatkowo mocno się inspirowałem przybierając pozę :P

DSC03737[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sneakersy nie są elementem klasycznej elegancji i gratuluję Beny'emu 23 skutecznego eksperymentu ;-)

Aby trochę uratować ten wątek proponuję zapoznać się z kompromisowym rozwiązaniem f-my Wolf&Shepherd, o którym dzisiaj napisał Business Insider tutaj: http://www.businessinsider.com/wolf-and-shepherd-dress-shoes-like-sneakers-2016-6?IR=T

Buty o klasycznym wyglądzie mają wewnątrz wkładki podobne do stosowanych w butach sportowych i są podobno tak wygodne jak sportowe buty do biegania. Wykonane są ze skór pochodzących z tej samej garbarni, w której zaopatruje się Louis Vuitton. Brązowe wingtipy podobają mi się i chętnie je nabędę o ile w realu nie będzie zawodu.

To kolejna próba po np. oddychających, dziurkowanych podeszwach wprowadzenia nowoczesnych technologii do butów o klasycznej formie.

Co o nich myślicie?

Wolf and Shepherd

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cole Haan wprowadził podobne ale moim zdaniem wyglądają słabo a widuję je ciagle na ulicy bo to dość popularny brand. Zupełnie do mnie nie przemawia bo nie lubię półśrodków. Albo obuwie jest klasyczne i eleganckie albo sportowe i luźne. Połączenie wyglada trochę karykaturalnie.

 

24B5AB59-B5D9-4670-9D6C-9C9165C34D65-2529-000003018FAF4EA7_tmp.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temat świetnie się wpisują adidasy (snikersy) dwóch firm:
Common Projects
54cb66fa12fb9_-_common-projects-achilles

common-projects-desert-boot-khaki-grey-s

Filling Pieces, tu do forumowych kolegów przede wszystkim powinno przemówić wykonanie (chyba częściowo hand made w UE) i użyte materiały, bo design z roku na rok staje się coraz bardziej sportowy i ekstrawagancki.
Filling-Pieces-Mountain-Cut-(All-Leather
Obydwie marki zaliczają się do segmentu premium i ceny konkurują z cenami tańszych GYW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.