Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo proszę - myślę, że dla wielu będzie to fajne podsumowanie butowych zdobyczy :)

 

W mojej kolekcji brakuje mi jesienno-wiosennych trzewików brogsów ze skóry licowej, no i monków na lato - w maju planuję wycieczkę do Rzymu, możecie coś polecić przy okazji ? Tak do 150 EU w cenie regularnej lub 100 EU wyprzedażowej ? ;)

 

PS. nie dołączyłem zimowych traperków, bo "gryzą" się z resztą towarzystwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie pierwsze i ostatnie buty w twojej kolekcji. Podzielisz się informacjami na ich temat? ;)

Jasne - to moje świeże nabytki. 

Loake Aldwych i Berwick 242 na podeszwie Dainite.

Pierwsze w rozmiarze 7F, są może ciut za luźne (tzn przyszwy schodzą się idealnie do siebie, bez szpary), ale na długość wydają się dla mnie ok. Tłumaczę to prawdopodobnym niskim podbiciem moich stóp.

Berwicki są w rozmiarze 6G - i są idealne w rozmiarze w moim odczuciu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to William. Niestety porównania do innych Gordonów nie mam, to moje pierwsze. Pasują bardzo dobrze, w żadnym miejscu mnie nie uwierają, a stopę mam raczej szerszą od przeciętnej i wysokie podbicie.

 

Jaki wziąłeś model w porównaniu do długości stopy? Planuję zakup tego samego modelu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rendenbach, rozmiar 6.5UK(40) tęgość G przy stopie 260mm, obwód 23.5cm. Z początku trochę ciasne, ale przyjemnie.. ;-)

Czyli sugerujesz rozmiar 7UK (41) przy tej długości stopy? Były trochę ciasne na długość, czy szerokość? Zastanawiam się nad kupnem tych http://www.sklep.klasycznebuty.pl/280,berwick-3639-black-calf.htmli w sklepie zasugerowali rozmiar 40 (podobno są obszerne), ale mam wątpliwości, bo zawsze noszę 7UK (41).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz rozmiar 7UK (41) przy tej długości stopy? Były trochę ciasne na długość, czy szerokość? Zastanawiam się nad kupnem tych http://www.sklep.klasycznebuty.pl/280,berwick-3639-black-calf.htmli w sklepie zasugerowali rozmiar 40 (podobno są obszerne), ale mam wątpliwości, bo zawsze noszę 7UK (41).

Mam zbyt małe doświadczenie żeby cokolwiek sugerować ale jak przymierzałem je pierwszy raz to stopa wchodziła bardzo ciasno.

Po kilku godzinach rozchodzenia (czy bardziej siedzenia w nich przy biurku) prawy leży, dla mnie, idealnie. Lewy delikatnie uciska w miejscu gdzie zaczynają się sznurowadła od strony noska.

Po kontakcie (bardzo przyjemnym) ze sklepem Klasyczne Buty dowiedziałem się że te buty rozbijają się do 1cm i to nawet zalecane przy goodyear welted żeby były dość przylegające z początku.

 

Kolejna rzecz to własne preferencje. Nie mam możliwości poruszania stopą w bucie, na długość są idealne, mi to odpowiada. Podobnie jak z rękawiczkami, lubię jak mocno przylegają.

 

Swoją drogą zawsze też wybierałem 41. Niestety nie mam odniesienia do innych klasycznych butów poza Gordonami gdzie właśnie pasuje 41.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś na Zalando na przecenie za jakieś 600,-.

UWAGA: Wg nich europejski numer 42 to 8.5 UK, a nie 8 UK, co się okazało, gdy sprawdziłem co producent wysmarował w środku buta. Po wymianie - to samo. Nie wiem, czy tak samo robią z innymi butami tego producenta.

 

W sumie to najrzadziej noszone przeze mnie trzewiki. W porównaniu np. do Yanko 525/653, te Barkery są mniej smukłe, a kolor Cherry jest trudniejszy do dobrania niż Burdeos Yanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości: pierwsze zdjęcie z dzisiaj (właściwie to "jutro jest już dzisiaj", więc z wczoraj),

drugie wykonane w marcu, krótko po podróży zza oceanu (Alden of Carmel)

Obecnie buty są odrobinę ciemniejsze niż w dniu zakupu. Myślę, że nabierają charakteru :-P .

Mam nadzieję, że z właścicielem też jest podobnie, tzn. nabiera charakteru, niekoniecznie przy tym

ciemniejąc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.