Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

Przedstawiamy projekt współtworzony przez jednego z Sympatyków Forum Bwb (Sekret), do powstania którego inspiracją był niejeden wpis, przeczytany na tych zacnym stronach.

 

Na pomysł stworzenia nowej marki krawatów, wpadliśmy widząc, że wraz z kolegą lubimy je nosić, cenimy jakość i dobry styl a jednocześnie nie lubimy rutyny i chcemy zakładać inny krawat każdego dnia. W dyskusji na temat mody i krawatów szybko pojawił się aspekt finansowy – stwierdziliśmy, że jeśli chcesz mieć szafę a przynajmniej szufladę pełną krawatów, do tego dobrej jakości, musisz przygotować się na spore wydatki. Postanowiliśmy więc zmierzyć się z tym wyzwaniem. Przygotowane projektu Republic of Ties trwało miesiącami, założenia i plany ewoluowały, ale od początku do końca trzymaliśmy się jednej zasady – to będą krawaty dla osób, które lubią dobrze wyglądać, szukają interesujących wzorów, cenią jakość i na które będzie stać każdego.

 

Nasza ofertę kierujemy do masowego odbiorcy jednak budując ją postawiliśmy sobie kilka zasad, które odróżnią nas od innych firm, które kierują swoje oferty na szeroki rynek: będziemy oferować wyłącznie krawaty z naturalnych materiałów (obecnie jedwab), szerokie na min. 8 cm, a poszetki wyłącznie z ręcznie rolowanymi brzegami.

 

Zaczynamy dość skromnie z ofertą 20 krawatów (aczkolwiek w przygotowaniu są już kolejne wzory), kilku poszetek i spinek mankietowych, jednak z przekonaniem, że jest to oferta, która znajdzie i zainteresowanych i nabywców. Już na starcie spotkała nas niespodzianka – w przeddzień oficjalnego uruchomienia sklepu i Facebook fanpage, ktoś przypadkiem znalazł nas w Internecie i zakupił pierwszy krawat. Motywuje nas to do dalszej pracy, przede wszystkim jednak, tworząc ten projekt posługiwaliśmy się zasadą „business with fun”! Praca nad tym projektem kosztowała dużo wysiłku ale też nabyliśmy nowe doświadczenia i dobrze się bawiliśmy.

 

Postawiliśmy na zasadę bardzo ograniczonej  polityki promocyjnej/rabatowej co pozwala nam od razu zaoferować atrakcyjną cenę produktów. Jednak dla forumowiczów BwB przygotowaliśmy rabat w wysokości 10%. Jesteśmy otwarci na Wasze komentarze i sugestie dotyczące naszej oferty, strony sklepu etc. co więcej – liczymy na nie.

 

Pozdrawiamy

Zespół Republic of Ties

Freedom & Ties

http://www.republicofties.com

https://www.facebook.com/republicofties

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję :)

Mnie do zakupów zachęciłaby oferta krawatów mniej formalnych, wełna,len, surówka jedwabna, bawełna oraz wszelkie miksy wymienionych. 

Coś jak poszetka.com i susu, tylko w niższej cenie.

Może dowiemy się coś więcej na temat produkcji, jakie wkłady itp?

 

Skorzystam z okazji i zapytam, krawat w listy to połyskliwy jedwab, czy bardziej matowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że krawaty znikają ze sklepu pomimo późnej pory w zawrotnym tempie ;-)

Jeden będzie mój!

 

Jeśli mogę zaproponować kika drobnych poprawek:

- warto by było wyeksponować krawaty także z tyłu, pokazać konstrukcję, itp.

- przy jednej z poszetek macie opis, że to krawat ;-)

- czas realizacji zamówienia 5 dni to "trochę" za długo

- warto podać z jakiego kuriera się korzysta, bo kupujący mają swoje preferencje.

 

Życzę powodzenia waszemu przedsięwzięciu i z przyjemnością będę kupował kolejne krawaty.

 

Pozdr,

 

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na wszystko w jednym poście.

 

Przede wszystkim dziękujemy za feedback, (także ten brutalny).

 

Michał W

Ad materiałów - ruszamy z krawatami jedwabnymi, inne materiały jeżeli będą to w dalszej kolejności.

Ad produkcji (piszemy o tym w dziale FAQ) Krawaty produkowane są w Chinach, poszetki w większości są wykonywane w Polsce.

Wkład jest z poliestru. Za tę cenę nie jesteśmy w stanie zaproponować wkładów wełnianych (testowaliśmy je i jest to krok wstępnie planowany na 2016). Dodam, że porównywaliśmy wszystkie nasze krawaty z pewnymi polskim wiodącymi markami masowymi i naszym zdaniem, zdecydowanie lepiej się wiążą.

Krawat w list jest matowy.

 

Nynu

Dziękujemy

 

Wojvy

Dziękujemy za zakupy. Zachęcamy do podzielenia się opinią (także brutalnie szczerą) na forum., gdy krawat dotrze do Ciebie.

Zdjęcia krawatów z tyłu są w planie niedługo. Postaram się wrzucić jakąś fotkę na forum z komórki jutro.

Opis poszetki poprawiony, dziękuję i gratuluje spostrzegawczości, wiele osób oglądało stronę i ją testowało a nikt nie zauważył :)

Pierwszą wysyłkę zrealizowaliśmy w 2 dni robocze, drugą w 21dzień roboczy. Także staramy się i wiemy, że jest to wazne, jednak wolimy napisać 5 dni i dotrzymać terminu, niż obiecać 2-3 dni i później przepraszać.

Kurier DHL, dodany w opisie, dziękujemy.

 

R50

Dziękujemy za opinię. Otrzymaliśmy wiele pozytywnego feedback'u, krytyczny też jest cenny. Dodam tylko, że osoby, które miały okazję zobaczyć, dotknąć, założyć próbki naszych produktów na żywo, wypowiadały się bardzo pozytywnie.

 

Dobranoc wszystkim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ceny. O ile preferuję krawaty wysokiej jakości i jestem w stanie na nie wydać odpowiednio więcej, o tyle zdecydowałbym się na jakiś oryginalny/odważny wzór od Was. Często jest tak, że widzę jakiś ciekawy krawat i nie kupuję, bo tłumaczę sobie, że skoro założę raz w roku, nie ma co wydawać ponad 50 EUR. Przy Waszych cenach skusiłbym się na coś odjechanego - liski już mam od poszetki, fleur de lys (bo tak się to pisze) też, ale wyczuwam potencjał i czekam na inne ciekawe wzory, zwłaszcza na bardziej matowych tkaninach (wełna/len). Ja bym dla Was widział niszę właśnie w niskiej cenie w połączeniu z oryginalnymi wzorami, takie krawaty, które się kupuje nie tyle na zasadzie: "muszę go mieć, to będzie mój nowy ulubiony krawat!", tylko "w sumie czemu nie, za tę cenę". Bez obrazy, nic złego nie mam na myśli - sami chyba się w tym kierunku ustawiliście. 

 

Kilka pomysłów na wzory ode mnie: litery, jelenie, konie, zegarki, wszelkiego rodzaju quasi-akademickie herby, koła ratunkowe, biedronki, rowery, kotwice, koła sterowe, piłki futbolowe/koszykowe/siatkowe/tenisowe, rakiety tenisowe, choinki, Mikołaje (na święta) i - najważniejsze - fajki!

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem lisy :) Zrobię sekcję i zdam relację (zapewne przy okazji wymienię wkład i podszewkę).

 

Swoją drogą deklaracja z FAQ cyt. "Podszewki i wypełnienia oraz metki wykonane są z poliestru, nie podajemy tych szczegółów w opisach produktów, ponieważ mało kto się tym interesuje:)" trochę mnie rozbawiła :)

 

Sugeruję także przegląd procedury sprzedaży pod kątem wymogów Ustawy o prawach konsumenta...

 

Oczywiście trzymam kciuki za rozwój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dziś kilka zdjęc od tyłu krawata (tipping, loop, brand label) ale nie są zadowalające, zrobimy je w studio i wtedy pokażemy na stronie.

 

Swordfishtrombone 

- dziękujemy za sugestie, bardzo ciekawe i niektóre z nich już są (były) na naszej liście życzeń. Zdradzę, że jeden krawat z tej listy już jest w drodze...

- kwiat lilii wg naszej wiedzy może być zapisany w obu wersjach ("lis" i "lys") - sprawdzę to jeszcze raz, dzięki!

 

Marian O

- ten zapis z FAQ miał właśnie być zabawny:)

- ad procedur sprzedaży napisalem prive do Ciebie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marie rację, obie pisownie są akceptowalne. Ciekawe, że tej przez i nigdy nie widziałem, a mieszkam we Francji od wielu lat i interesuję się historią i heraldyką... Widocznie słabo się interesuję :D.

 

Kontynuacja pomysłów: wąsy, zajączki, kaczki, jelenie, muszki (bow ties)... oczywiście nie wszystkie pomysły są oryginalne, sporą część z nich już gdzieś widziałem, ale nigdy zbyt wielu naraz w jednym miejscu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku być może pojawią się materiały inne niż jedwab, jednakże nasz model biznesowy zakłada konkurencyjne ceny, stąd nie jestem teraz w stanie powiedzieć, czy będziemy oferować drukowaną wełnę.

 

Załączam zdjęcie tippingu, nie jest to ostateczna wersja, kolejne produkty będą już mieć już finalny tipping. 

 

 

 

post-7808-0-82092100-1448826176_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebralem moja paczkę z krawatem w grochy. Krawat byl zapakowany w ladne pudelko z logiem firmy. Troche bylem zdziwony kolorem - na stronie krawat wyglądal na granatowy, w rzeczywistości jest ciemnoniebieski. Grochy są lekko owalne a nie dokladnie okragle. Prawdopodobnie haft jest wykonany dosyć gruba nicią z mniejsza liczba przeszyc. Krawat jest dosyć sztywny, ale przy zawiązaniu four in handem pokazal ladna, niewielka lezke. Z tylu krawata mamy mily smaczek, znany z ręcznie szytych krawatow - "rygielek" przeszyty ciemna nicią. Na podszewce i dodatkowej metce ladnie jest wyeksponowana nazwa firmy. Myślę, ze krawat jest mniej więcej klasy krawatow z M&S. W najbliższych dniach test praktyczny ;)

Pozdr

wojvv

Przepraszam za brak polskich znaków.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za opis, czekamy na dalsze wrażenia z użytkowania. 

Jeśli chodzi o kolor, staramy się wybrać na stronę zdjęcia maksymalnie zbliżone do oryginału a jednocześnie nie traktujemy ich Photoshop'em. Badamy fotkę na kilku monitorach jednak szczerze mówiąc, jeszcze się uczymy, prosimy o wyrozumiałość:)

Oczywiście każdemu kto byłby niezadowolony z wyglądu / koloru krawata vs zdjęcie, przysługuje możliwość zwrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.