Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego blue - zanim jeszcze wymyślono klasyczną męską elegancję, wymyślono coś jeszcze fajniejszego - zasady pisowni. Polecam. Bez ich respektowania nawet najtrwalsze prawdy o zestawach koordynowanych tracą swą moc.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whitsnake

 

"..nie podoba Ci się marynarka w strojach każualowych?"

 

powyższe pytanie zawiera błędne założenie. strój casualowy to strój którego elementem nie jest marynarka.

 

Podziwiam oddanie dogmatom, choć nie podzielam tej opinii. O ile zasady klasycznej elegancji są dość konkretne to (z definicji), widzę sporą dowolność w kreowaniu własnego stylu każual jako stylu niezobowiązującego. Dla mnie marynarka jest ulubionym elementem każdego zestawu; zarówno eleganckiego jak i niekiedy, nawet sportowego. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie podzielam tej opinii. O ile klasyczna elegancja kieruje się precyzyjnymi zasadami i typowe okazje do zakładania strojów formalnych w znacznej części nie zmieniły się od dawien dawna, o tyle sama definicja casualu jest płynna i daje sporą dowolność. Kiedyś casualowe było oddawanie się urokom natury poza miastem (w literaturze często spotyka się odniesienia do marynarek tweedowych jako marynarek "na wypad na wieś"), nie istniał business casual, wpływy amerykańskie i włoskie nie mieszały się z brytyjskimi, a takie określenia jak "dapper casual" to byłaby w ogóle herezja. Ale rzeczywistość i sposób noszenia ubioru jest tak samo żywy jak wszystko inne.

 

Jeżeli wyprzemy się marynarek jako "dozwolonego" elementu zestawów casualowych, to jak zaklasyfikować lekkie, nieco ekstrawaganckie garnitury z nieformalnych tkanin, takich jak len czy bawełna? Do wspomianego stylu "city" nie pasują na innych frontach. Gdzie jak gdzie, ale przy strojach swobodnych twarda kategoryzacja moim zdaniem zbyt wiele pożytku nie przynosi.

 

Ja np. marynarkę zrzucam z siebie bardzo późno na drodze deformalizacji, i prawie zawsze jakąś mam na grzbiecie. Ani mi się widzi zastanawiać, czy mam prawo to nazwać strojem casualowym, czy nie ;-)

 

A w ogóle to nie chcę się nadto czepiać, ale przetrawienie pierwszego wpisu blue wymaga przeczytania go 15 razy ze względu na niechlujną pisownię + trąci on nieco nagonką na Tomka, która ostatnio w tym samym składzie osobowym skończyła się ciężkimi nożyczkami od moderacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blue - wszystko ok ale proszę - więcej luzu:

 

@poszetka.com - kolejne bardzo ładne zestawienie. Szczególnie podoba mi się połączenie poszetek z całością ;) zaś burgundowe wiedenki z poprzedniego zestawu wraz z krawatem są po prostu turboświetne! 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestawik uszyłem sobie ostatnio w Lazarze, w Rybniku, przed wyjazdem na wakacje.

Białe lniane spodnie z bawełnianą podszewką i wełniana sportowa marynarka na pół-podszewce.

Kieszenie nakładane, dwa guziczki, fajny window pane.

 

Więcej zdjęć oraz zaległe zdjęcia garnituru Pani Wandy Fok wrzucę do bespoke, jak znajdę trochę czasu.

Pozdrawiam

 

Kieszenie ustawione w karo wyglądają ciekawie.

Zestaw bardzo ładny.

 

Oczywiście napisz coś więcej o materiale, terminie wykonania i cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.