Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Michał, byłem w biurze, i nawet na rozprawie w sądzie administracyjnym (fotka właśnie po drodze robiona, na Pl. Powstańców Warszawy), choć akurat na rozprawie to spod togi wystawała jedynie mucha i loafersy z końcówką nogawek :-), a i to ostatnie przez większość czasu meblem przykryte.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, byłem w biurze, i nawet na rozprawie w sądzie administracyjnym .... choć akurat na rozprawie to spod togi wystawała ......i loafersy z końcówką nogawek :-)

 

oraz nagie kostki :) .... brak skarpetek mógł być szokiem, prawdziwym szokiem .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-brown-stripe/P3744.html?vpid=P374402 

 

Tkanina VBC, trochę grubsza, będzie idealna na jesień i zimę, choć jednocześnie wydaje mi się, że przy około 20 stopniach można spokojnie nosić niezależnie od pory roku. No i ogólnie garnitur jest trochę inny w odbiorze (w lepszym znaczeniu) niż na stronie.

 

Z tym wiązaniem krawata to rzeczywiście mam drobny problem - ale praktyka czyni mistrza :) A kilka nowych koszul już w planach. Dzięki za uwagi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj:

* garnitur SS, model Havana

* koszula CT - pierwsza non-iron i - przez pomyłkę - na spinki, ale chyba nie ostatnia :)

* jedwabny krawat z outletu SS - jest przyzwoicie, łatwo się wiąże i robi łezkę, węzeł dobrze trzyma się przez cały dzień

* poszetka Lambert

f3718344b2d429e8d1f13fa438d8dbdb.jpg

5087824ad4abb5f18896467a493c4c37.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj:

* garnitur SS, model Havana

* koszula CT - pierwsza non-iron i - przez pomyłkę - na spinki, ale chyba nie ostatnia :)

* jedwabny krawat z outletu SS - jest przyzwoicie, łatwo się wiąże i robi łezkę, węzeł dobrze trzyma się przez cały dzień

* poszetka Lambert

f3718344b2d429e8d1f13fa438d8dbdb.jpg

5087824ad4abb5f18896467a493c4c37.jpg

 

Dlaczego przez pomyłkę?

Moje ulubione koszule CT są w większości na spinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* koszula CT - pierwsza non-iron i - przez pomyłkę - na spinki, ale chyba nie ostatnia :)

 

:) jeśli pozwolisz, skorzystam z Twojej stylizacji, bo jest wręcz idealna do tego pytania :)

 

Czy taki rozmiar mankietu na spinki jest ok? Długo miałem wrażenie, że moje mankiety w RTW są zbyt obszerne i zbyt luźno opasają nadgarstek. Jednak im dłużej w nich chodzę to stwierdzam, że nieźle wypełniają rękaw (ale nie rozpychając go), nie klinują się, a "po rozchodzeniu" zachowują się wizualnie bardzo fajnie. Mam wrażenie, że wygląda to u mnie bardzo podobnie do zdjęć Błękita.

W przypadku szycia MTM dla siebie chciałbym jednak ciut ciaśniejsze - i tu pytanie: czy słusznie? Czy tak jak u Błękita jest jak najbardziej w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przez pomyłkę?

Moje ulubione koszule CT są w większości na spinkę.

 

Po prostu wybrałem nie tę opcję co chciałem przy składaniu zamówienia - dlatego "przez pomyłkę". 

 

:) jeśli pozwolisz, skorzystam z Twojej stylizacji, bo jest wręcz idealna do tego pytania :)

 

Czy taki rozmiar mankietu na spinki jest ok? Długo miałem wrażenie, że moje mankiety w RTW są zbyt obszerne i zbyt luźno opasają nadgarstek. Jednak im dłużej w nich chodzę to stwierdzam, że nieźle wypełniają rękaw (ale nie rozpychając go), nie klinują się, a "po rozchodzeniu" zachowują się wizualnie bardzo fajnie. Mam wrażenie, że wygląda to u mnie bardzo podobnie do zdjęć Błękita.

W przypadku szycia MTM dla siebie chciałbym jednak ciut ciaśniejsze - i tu pytanie: czy słusznie? Czy tak jak u Błękita jest jak najbardziej w porządku?

 

Ależ proszę :) Sam chętnie poznam odpowiedź na to pytanie, bo ze koszulami na spinki mam zerowe doświadczenie. Intuicyjnie i bazując na pierwszym dniu noszenia tej koszuli, myślę że mankiet mógłby być odrobinę mniejszy, choć IMHO i tak nie jest źle - rękaw marynarki się nie blokuje anie nie marszczy, długość jest w sam raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.