Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo to zapytałem, bo być może jest jakaś zasada, np.: nie zakłada się spodni ciemniejszych niż marynarka?

Nie ma takiej zasady, po prostu czarne spodnie źle się się komponują z innymi elementami garderoby. Ciemne spodnie i jaśniejsze marynarki (i odwrotnie) to zestawy koordynowane, które mogą stworzyć naprawdę ciekawe połączenia. Więcej na ten temat: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1224-styl-casual-zestawy-koordynowane-dyskusje-i-porady/ i https://forum.butwbutonierce.pl/topic/766-koordynacja-kolorystyczna/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech cie spotka stylistyczne katharsis i zamienisz źle lub gorzej, na dobrze albo wcale

 

Spotka, spotka. Tym się kieruję w innych dziedzinach  - ale bez spodni na tyłku do pracy nie pójdę, więc wariant "wcale" jest trudny do zrealizowania :)

 

Czarny co do zasady nie wygląda dobrze w świetle naturalnym, a tym bardziej w biurowym zestawie koordynowanym. Nie ma w tym nic wspólnego z łączeniem jasny/ciemny - chodzi wyłącznie o kolor spodni.

 

Dzięki. W sumie też potraktowałem tą uwagę bardziej jako konkretnie parę granat+czerń, niż uwagę do samych spodni. Co prawda mimo długotrwałej lektury forum i innych źródeł, które konsekwentnie wyrzucają czerń z garderoby, nadal bardzo ją lubię, i na dole i na górze - ale to celna uwaga którą muszę sobie wziąć do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź, wiem właśnie, że to ta i chyba się na nią zdecyduję :)

Już po raz kolejny przymierzem się do kupna marynarki z Bytomia, ale te z jednym szlicem w ogóle na mnie nie leżą, a modeli z dwoma dostępnych w sylwetce wyszczuplonej jest naprawdę bardzo mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem fajna, w rzeczywistości IMO wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Jest ona też odrobinę krótsza niż garniturowe (jak na odd jacket przystało). Materiał jest super - Wełna 120s, choć budzi to wątpliwości odnośnie częstszego użytkowania. W ogóle w końcu wypuścili marynarki w sylwetce wyszczuplonej, cała poprzednia kolekcja była w zwykłej rozmiarówce (pomijając fakt komicznego składu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.