Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę mam się z tego tłumaczyć? Poszetkę noszę praktycznie zawsze, najczęściej białą, złożoną w tv-fold. Najzwyczajniej w świecie zmieniając marynarkę przed wyjściem z domu zapomniałem ją przełożyć z drugiej marynarki (niestety - garderoba w budowie, nie mam 20 poszetek, a jedynie trzy-cztery), a zorientowałem się będąc w połowie drogi… A sami wiecie - prawo murphy'ego - akurat wtedy, kiedy się chce, aby było perfekcyjnie - pojawia się najwięcej błędów ;) Zdaję sobie sprawę również, że może to moje niefortunne sformułowanie zasugerowało fakt, że poszetkę założyłbym tylko do zdjęcia.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostajac w slubnych klimatach, zdj do wpisu na blogu o szarym garniturze db i jak go nosic na rozne sposoby.

W wersji slubnej z krawatem POW od Drake's albo granatowa grenadyna od Poszetki. Koszula nie miala duzego znaczenia w kwestii pokazania roznych wersji szarego garnituru dlatego ma mankiety na guziki. Nie jest to zadna sugestia, wg mnie lepsza nas slub bedzie z spinkami. Biala lniana poszetka tez od Poszetki

 

Wg mnie taki look pokazuje ze nie potrzeba obszywac kolorem dziurek na guziki, przypinak bukiecikow do klap albo miec fikusnej poszetki na wlasnym slubie. Prostota jest jak najbardziej wskazana. 

 

Edit: patki kieszeni schowane w celu otrzymania bardziej formalnej wersji. W innym looku (np jako garnitur do pracy) wyciagam je. Niektorzy nie sa fanami takich rozwiazan ale ja uwazam, ze sprawiaja ze garnitur jest bardziej uniwersalny jesli nie mozemy sobie pozwolic na szycie 2 czy 3.

post-5525-0-07663200-1424695031_thumb.jp

post-5525-0-84615600-1424695034_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niegoslav - moim zdaniem marynarka zdecydowanie za krótka, poza tym jakoś te guziki dziwnie wyglądają względem dołu. Porównaj sobie dwurzędówkę blueloafers i od razu widać jak to powinno wyglądać.

blueloafers - u kogo szyłeś jeśli mogę zapytać, bo wygląda to bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi powiedzieć skąd jest ta marynarka?

 

H&M, jedyna dwurzędówka bawełna/len w moim zakresie cenowym (studencka kieszeń) - zakupiona mniej więcej tuż po nowym roku. Miała białe guziki, wywaliłem i przyszyłem granatowe.

 

niegoslav - moim zdaniem marynarka zdecydowanie za krótka, poza tym jakoś te guziki dziwnie wyglądają względem dołu. Porównaj sobie dwurzędówkę blueloafers i od razu widać jak to powinno wyglądać.

blueloafers - u kogo szyłeś jeśli mogę zapytać, bo wygląda to bardzo dobrze

Wiem, niestety jest to mankament praktycznie wszystkich marynarek na moje wymiary i kieszeń - nie za bardzo rozumiem projektantów, no ale cóż - jest popyt, jest podaż (głównie trend takich marynarek wykreowała Zara i pochodne). Do 400-500 zł, w rozmiarze wzrost 182, klatka 96/8 poza wyprzedażami Massimo Dutti/allegro ciężko dorwać porządną dwurzędówkę - a ta mi się osobiście podoba, i dobrze się w niej czuję :) Oczywiście jest jeszcze SuitSupply, gdzie planuję zrobić drobne zakupy w najbliższym czasie. Aktualnie nie stać mnie na bespoke, na tym studenckim etapie gdzie na ubrania przeznaczam wyłącznie własne skromne pieniądze (stypendium) wolę odłożyć na dobre buty, niż wydać 2000 na idealną dwurzędówkę :) Aczkolwiek jest to poziom, do którego będę starał się w miarę możliwości dążyć, powoli uzupełniając garderobę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&M, jedyna dwurzędówka bawełna/len w moim zakresie cenowym (studencka kieszeń) - zakupiona mniej więcej tuż po nowym roku. Miała białe guziki, wywaliłem i przyszyłem granatowe.

 

Wiem, niestety jest to mankament praktycznie wszystkich marynarek na moje wymiary i kieszeń - nie za bardzo rozumiem projektantów, no ale cóż - jest popyt, jest podaż (głównie trend takich marynarek wykreowała Zara i pochodne). Do 400-500 zł, w rozmiarze wzrost 182, klatka 96/8 poza wyprzedażami Massimo Dutti/allegro ciężko dorwać porządną dwurzędówkę - a ta mi się osobiście podoba, i dobrze się w niej czuję :) Oczywiście jest jeszcze SuitSupply, gdzie planuję zrobić drobne zakupy w najbliższym czasie. Aktualnie nie stać mnie na bespoke, na tym studenckim etapie gdzie na ubrania przeznaczam wyłącznie własne skromne pieniądze (stypendium) wolę odłożyć na dobre buty, niż wydać 2000 na idealną dwurzędówkę :) Aczkolwiek jest to poziom, do którego będę starał się w miarę możliwości dążyć, powoli uzupełniając garderobę :)

Ogólnie jest ok. Proponuje może jedynie rozważyć skrócenie spodni, niezapomniane o poszetce i bedzie dobrze.

Jesli to twój debiut, to bardzo udany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.