Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Caporegime - po co ta złośiliwość? Przecież tylko dyskutujemy, co wyraźnie podkreśliłem. Zastanawiałem się nad tym, czy węższe (a nie wąziutkie, zmieniasz mój kontekst wypowiedzi) klapy dadzą lepszy lub gorszy efekt i przemyśleniami podzieliłem się na forum. Coś w tym złego? Moje oko widzi tak, Pana Tomka inaczej, kogo z boku jeszcze inaczej. Uważam, że nakreślone przeze mnie linie wcale nie burzą dobrej proporcji i tyle. 

 

a z tym kontenerem to grubo przesadziłeś - jak człowiek stwierdzi, że wszystko już w jakiejś dziedzinie wie, przestaje się rozwijać i leci w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chwalił się przecież marynarką szytą u krawcowej. Nie zwrócił uwagi na fakt, że wyłogi ostatecznie są trochę mniejsze, niż wynika to z wielkości takiej jeszcze gołej włosianki? Ostatecznie jest jeszcze ona przycinana. 

Druga sprawa to Tomek naszywszy już chyba dobry kontener garniturów na miarę, wie co jest dla jego sylwetki najlepsze.

 

Wąskie wyłogi dla kogoś szerokiego w klatce, są jak duże rozwarcie marynarki z dołu dla kogoś z brzuchem - robią dokładnie odwrotny efekt od zamierzonego. 

Nie zapominajmy też, że po to się szyje, by móc wizualnie wpływać na postrzeganie swojej sylwetki - jedni lubią się optycznie pomniejszać, inni, np. w klatce, powiększać. Szersze wyłogi taki efekt dają.

 

[EDIT] Jaka złośliwość? Ja to też dopiero za którymś razem zauważyłem przy przymiarkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy też, że po to się szyje, by móc wizualnie wpływać na postrzeganie swojej sylwetki - jedni lubią się optycznie pomniejszać, inni, np. w klatce, powiększać. Szersze wyłogi taki efekt dają.

 

 

[EDIT] Jaka złośliwość? Ja to też dopiero za którymś razem zauważyłem przy przymiarkach. 

 

Ad1.   Tu przyznaję 100% racji - ktoś, kto ma szerokie barki może chcieć je mieć jeszcze szersze i szyć tak, aby tę zaletę uwypuklić.

 

Ad2. W takim razie cofam. Inaczej to odebrałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że nie uważam tego wątku za miejsce, w którym osoby dodające zdjęcia proszą forumowiczów o porady (jest do tego inny wątek), a to że takie porady zdarzają się tu nagminnie traktuję jako specyfikę forum i godzę się z tym niekoniecznie będąc zainteresowany udziałem w takich dyskusjach. Niemniej, faktycznie odbieram Twój post jako szczerą, subiektywną i niezłośliwą krytykę dlatego na niego odpowiem.

 

Był kiedyś pomysł, aby zabronić komentarzy w tym wątku - moim zdaniem, po takim zakazie wątek stałby się martwy. Trzeba się liczyć z tym, że publikacja zestawu może zaowocować jakimiś opiniami - czasami sensownymi, czasami niekoniecznie. Na styleforum jest podobnie - bywa, że pod jakimś zestawem rozwija się długa dyskusja.

 

Jeśli o mnie osobiście chodzi, to nie starczyłoby mi wyobraźni, aby skomentować marynarkę w stadium larwalnym  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa marynarki powinna dzielić ramię noszącego na pół. Po wykończeniu (bo jak słusznie zwrócono uwagę, klapa na zdjęciu jest jeszcze "in progress") moja klapa będzie właśnie taka - może minimalnie szersza, ale przecież to bespoke i mam do tego prawo. Gdybyś zobaczył na mnie takie klapy jak sugerujesz w swoich wizualizacjach (mowa o klapach frakowych, klapy otwarte pomijam), świadczyłoby to o konfekcyjnej proweniencji garnituru lub krawcu, który szyje to co akurat mu wychodzi, a nie to co powinien.

To jak wyglądasz w ubraniu nie zależy od tego czy mankiet optycznie skraca Ci nogę :) , a od tego czy czujesz się w nim pewnie, czy pasuje do Twojej osobowości i czy noszenie go sprawia Ci przyjemność. Ikonami elegancji stali się wyłącznie ci, którzy mieli w nosie zasady. Dlatego właśnie nie warto poddawać się presji uśredniającej. Trzeba podążać za instynktem!

 

ad1. Nie wiem czy dobrze myślę, ale chodzi o to, że "narożnik" klapy powinien dzielić ramię na pół? W sensie, im węższe ramię/biceps, tym bliżej klatki piersiowej "powinny" być wyłogi? Serio pytam, bo to cenna wskazówka.

 

ad2. To też prawda Panie Tomaszu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Nie wiem czy dobrze myślę, ale chodzi o to, że "narożnik" klapy powinien dzielić ramię na pół? W sensie, im węższe ramię/biceps, tym bliżej klatki piersiowej "powinny" być wyłogi? Serio pytam, bo to cenna wskazówka.

Szerokość wyłogu w najszerszym miejscu powinna być zbliżona do połowy szerokości ramienia marynarki. Jest tak np. w przytoczonym przez Ciebie przykładzie marynarki dwurzędowej z klapami otwartymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, ale czas się przypomnieć. Chwilowo jestem w Milanówku (czyt. Milano) i biegam po sklepach z butami i krawatami, klnąc dlaczego stypendia dla humanistów są tak niskie. Mam nadzieję, że dobrze tutaj reprezentuję naszą Ojczyznę. 

 

 

Mógłbyś polecić jakieś konkretne sklepy? Też w tej chwili studiuje w Mediolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy we Włoszech to może któryś z forumowiczów zna i jest gotów polecić jakieś sklepy w troche mniejszym miasteczku tj. w Perugii? Też wysyłają mnie tam na studia i zamierzam odwiedzić tamtejszych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.