Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za cenne opinie. Krawat jedwabny do marynarki z harris tweedu, przyznam, wybrałem celowo, chcąc przełamać "ciężki" materiał marynarki i dodać lekkości stylizacji. Widywałem dużo podobnych połączeń: tweed + jedwab i wydawały mi się ładne. No cóż, uczę się dalej

tom______i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez to, że leży dziwnie? Tak to odd jacket po przerórkach krawieckich ( bardzo sporych - przerabiana cała konstrukcja, taliowanie zwężanie) dlatego nei leży perfekcyjnie, ale mam na sobie tylko koszule. Jeżeli miałby jeszcze być kardigan, np jako dodatkowo warstwa ocieplająca to byłoby już inaczej. Ogólnie ramiona leżą dobrze, może jedynie klatka piersiowa. A co sądzisz o długości? Jest to jedna z moich dłuższych marynarek, no i chyba dwurzędówki z reguły są dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska kozerka, niemodna długość, taki oldschool trochę. Nie jest trochę za szeroka w ramionach?

Mi się podoba, ale ubrałbym inną koszulę. Pamiętaj o patkach :)

 

Fakt kozerka nisko, ale to wynika z przeróbek. No właśnie ta długość - zastanawiałem się, czy może nie skrócić jej (o ile to możliwe z zachowaniem kształtu) Pierwotnie miałabyć jasnoniebieska jednolita koszula, ale jakoś w ostatniej chwili zmieniłe zdanie.

 

P.S. patki to moje przeoczenie - dzięki :)

 

P.S. a propos niskiej kozerki. Zobacz to zdjęcie Tomka http://milerszyje.pl/wp-content/uploads/2013/07/1.jpg

też niska kozerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JDC, marynarka za szeroka i wg mnie za długa. Kozerka bardzo nisko, ale to już kwestia tego jak mocno oldschoolowy się czujesz ;) Koszula na egzamin i do takiej marynarki nieodpowiednia. Klapy bardzo szerokie, trochę nie współgrają z węzłem krawata.
Marcin, fajny zestaw. Podoba mi się faktura marynarki. Szukam podobnego krawata, zdradzisz skąd go pozyskałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JDC, marynarka za szeroka i wg mnie za długa. Kozerka bardzo nisko, ale to już kwestia tego jak mocno oldschoolowy się czujesz ;) Koszula na egzamin i do takiej marynarki nieodpowiednia. Klapy bardzo szerokie, trochę nie współgrają z węzłem krawata.

Marcin, fajny zestaw. Podoba mi się faktura marynarki. Szukam podobnego krawata, zdradzisz skąd go pozyskałeś?

To kolejny efekt moich łowów w TkMaxx. Tym razem sklep w Lublinie okazał się szczęśliwy dla mnie. Sam krawat bardzo lubię, bo ten wzór to kwintesencja Brooks Brothers, ale ma jedną wadę. Nie jest to krawat, który się świetnie wiąże. Zawsze mam trochę zabawy przy uzyskaniu łezki i kształtnego 4 in hand. Faktura i szerokość to jednak rekompensuje. Cieszę się, że się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JDC, ja doradzam zmianę obuwia. 

Tu się zgodzę całkowicie, aczkolwiek sam model nieodbiega jakoś strasznie o klasycznych trzewików brogues, jedynie jakość skóry mizerna. 

 

JDC, marynarka za szeroka i wg mnie za długa. Kozerka bardzo nisko, ale to już kwestia tego jak mocno oldschoolowy się czujesz ;) Koszula na egzamin i do takiej marynarki nieodpowiednia. Klapy bardzo szerokie, trochę nie współgrają z węzłem krawata.

Marcin, fajny zestaw. Podoba mi się faktura marynarki. Szukam podobnego krawata, zdradzisz skąd go pozyskałeś?

KIedy się przyglądam to faktycznie, klatka piersiowa wymaga jeszcze zwężenia - myślisz, żę przeróbka wchodziłaby w grę tutaj (taliowanie, zaszewki)? Za to ramiona wg mnie leżą dobrze, a przynajmniej mam wrażenie, że gdyby były węższe to czułbym się niekomfortowo - ograniczone ruchy. Nie był to egzamin, a jedynie ostatni test (kolokwium ~30 minut), ale rozumiem, że np granatowa gładka marynarka i biała koszula lepiej by się sprawdziły. Co do węzła wreszcie - pierw zawiązałem półwindsora, ale tu z kolei za mocno wypełniał przestrzeń między wyłogami kołnierzyka. Jako złoty środek wybrałem four-in-hand na nieco bardziej mięsistym krawacie. Widocznie wciąż za mały :(

 

Do tego co powiedział Ingvar dorzuciłbym jeszcze szerokość rękawów - masz koszulę na spinki i ewidentnie widać, jak dużo miejsca jeszcze zostaje.

Może to kwestia tego, że mam spinki pętelki, które ściskają mankiety mocniej, niż te formalne. Dodam, że same mankiety są dosyć wąskie.

 

Kurcze dawno nic nie wrzucałem tutaj i widzę, że jakoś nietrafiony tej mój comeback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.