Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Płaszcz, Próchnik

Kapelusz szary, Borsalino

Marynarka, ???

Granatowy krawat dziergany, Bytom

Buty szkoty, ciemna czerwień

Koszula, ???

Spodnie czarne, Levi Strauss

Witam,

poszczególne elementy z osobna wyglądają ciekawie, choć marynarka wydaje się odrobinę zbyt obszerna, odrobinę za długa (podobnie spodnie, jednak słabe światło na zdjęciu uniemożliwia ocenę) i niewytaliowana. Zastanawiam się czy nie zbyt dużo się dzieje w całym tym obrazku - czy ten kapelusz to dobry wybór. Nie chciałbym być grubiański, ale sądzę, że i bez zarostu wyglądałbyś lepiej. Z kolei koszulę bym zmienił - jakoś nie współgra z całością. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za opinię. Marynarka chyba faktycznie nie jest taliowana, tylko w standardowej sylwetce. Co do długości to nie wiem. Nie znam się, żeby rozsądzić. Natomiast kapelusz uważam za jeden ze swoich najkorzystniejszych zakupów, może faktycznie nie pasuje nieco do całości i lepiej wyglądałby w innym zestawie. Lubię jednak kapelusze i nie zamierzam się go pozbyć. Zgadzam się co do koszuli, chyba jest zbyt nowoczesna, co do stylu do którego nieśmiało aspiruję (jeśli można tak powiedzieć). Również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś więcej powiedzieć jak przebiegało zamówienie itp.?

Raczej nic ciekawego. Wczesniej zamawialem u Wojtka koszule. Jestem z nich bardzo zadowolony, więc postanowilem sprobowac z garniturem.

Wiedzialem, ze chce szary. Zastanawialem sie nad nieco ciemniejszym kolorem, ale uleglem sugestii Wojtka i wybralem ostatecznie jasniejszy. I dobrze zrobilem.

Marynarka przymiarkowa lezala na mnie kiepsko, chyba nie bylo (nie pamietam dokladnie) idealnego rozmiaru na miejscu. Chyba troche ryzykowalismy - mam wrazenie, ze W. tez nie byl w 100 proc. pewny sukcesu.

Po miesiacu mniej wiecej przyjechal garnitur, a ja do sklepu na poprawki krawieckie. Krawiec razem z Wojtkiem pomazali garnitur kreda, zaznaczajac dośc sporo poprawek: poduszki na ramionach (bo mam jeden bark sporo opadajacy), kolnierz (bo fatalnie odstawal), troche zbyt obszerne plecy plus jeszcze jakis hokus pokus z przodu by skompensowac ten opadajacy bark i przy tym wystajace biodro. Do tego jeszce poprawka zelazkiem (łopatki).

Spodnie rtw byly chyba w miare ok, poza tym, ze maksymalnie do wydluzenia. Gdybym chcial mankiet, to moglby byc problem podejrzewam.

Jakies dwa tyg. pozniej garnitur byl do odbioru. Poprawki okazaly sie sukcesem. Lezy bardzo dobrze - zwlaszcza obawialem sie kolnierza, ale na szczescie sie udalo.

Komstrukcja jest bardzo lekka i przyjemnie sie nosi. Jestem bardzo zadowolony i polecam. Rzeczywiscie dobrze dobrane RTW z dobrymi poprawkami moze byc alternatywa dla szycia na miare. Choc oczywiscie sa ograniczenia w projekcie - jak niestandardowe zamowienie, to tylko do szycia.

No i pokazać jak wygląda w całości na Tobie

Kiedys przyjde na jakies forumowe spotkanie. Nie mam niestety praktycznych mozliwosci zrobienia przyzwoitego zdjecia calego garnituru.
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, gratulacje dla kolegi Jaya za pokazanie zestawu.

 

Takich butów (znaczy się: różowo-malinowych) to jeszcze nie mam :) Kombinacja granatowa marynarka-białe spodnie jest moją ulubioną na lato. Druga opcja - jasnocamelowe (jasnobeżowe) spodnie.

 

Dwie uwagi: marynarka wygląda źle, jest zbyt krótka i do tego ma zbyt wysoko zapięcie, zniekształca sylwetkę (pokazuję to na zdjęciu); do marynarki bawełnianej wybrałbym luźniejszy krawat.

 

post-107-0-88615200-1374684056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.

 

Ode mnie: zniekształcenie sylwetki głównie z powodu robienia zdjęcia przez dziecko z poziomu około 1 m, choć faktycznie jest krótka (inne mam raczej "wymiarowe"). Wrażenie zbyt wysokiego zapięcia też raczej z tego powodu, ale nie będę się upierał.

 

Nie wiem jaki luźniejszy krawat macie na myśli - knita nie ubiorę (to mój typ do wątku "czego nigdy nie założę").

 

Spodnie nie są białe tylko "pal blue" - Hackett very slim (aż musiałem poszerzać w udach) - i są na prawdę krótkie, tylko mnie lekko się obsunęły i nie poprawiłem do zdjęcia.

 

Rękawy koszuli były skracane - muszę chyba tylko lekko guzik przesunąć coby lekko zwęzić mankiet, ale i rękawy marynarki się lekko podniosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie nie są białe tylko "pal blue" - Hackett very slim (aż musiałem poszerzać w udach) - i są na prawdę krótkie, tylko mnie lekko się obsunęły i nie poprawiłem...

Imo. sa za dlugie, ale jezeli uważasz ze sie "obsunęły" może w takim razie, musisz bardziej dopasować je w pasie?

@mosze bardzo fajnie pokazał co jest nie tak z marynarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki luźniejszy krawat macie na myśli - knita nie ubiorę (to mój typ do wątku "czego nigdy nie założę").

 

Fakt, że ostatnio szarmanccy mężczyźni noszą knity. Normalnie aż wstyd pokazać się na mieście bez knita :)

Ale tutaj chodzi o to, że krawat kojarzy się z pierwszą komunią. Może być normalny, niemodny krawat, byle luźniejszy w charakterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.