Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, to nakładana kieszeń. Co do zwykłej, to wklejałem kiedyś taki przykład tweedowej marynarki z Sycylii. Przy okazji postaram się zrobić zdjęcie, na którym to lepiej widać, jeśli tamto nie wystarcza.

Kamil, przygladalem sie wtedy Twojej marynarce, bo temat mnie bardzo zainteresowal i u Ciebie jest szew przedni, ale wzor na patce jest przekrzywiony.

Stylman, tam z tego co widze jest brak lub minimalny szew przedni.

Dzieki za zdjecia, jednak dalej mnie ciekawi, czy jest jakis mistrzowski trik na dodatkowa, 4 opcje, poza tymi wymienionymi przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, warto wydrukować zdjęcie marynarki Irka, żeby zademonstrować większości polskich krawców, że wbrew ich twierdzeniom możliwe jest spasowanie kraty i od góry, i od dołu.

Jasne że się da, to zależy głównie od tego jak zrobi się zaszewkę piersiową.

1. Możliwe jest idealne dopasowanie wzorów. Wzór zaburzony jest tylko na szwie bocznym, pod pachą. Przez brak zaszewki piersiowej trudniej będzie dopasować marynarkę.

2. Będzie widać zaburzenie wzoru na wysokości talii ale zaszewka kończy sie nad kieszenią i od tego miejsca wzory dopasowane są już idealnie

3. Najczęstszy w tej chwili sposób krojenia (szczególnie w RTW). Zaszewka skonstruowana jest tak że konieczne jest odcięcie boku. Jak widać wzór nad kieszenią musi się rozjechać i kieszeń (lub patkę) dopasowuje się do dolnej części.

post-117-13658924122278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styleman czy spodnie masz w stylu dżinsów (5 pocket) czy chino. Zresztą fajne te spodnie, co to za marka. Co do polskich krawców to mam takie wrażenie, że niechęć do doboru idealnych wzorów na marynarkach jak na zaprezentowanych od Twinsa wynika po pierwsze na oszczędnościach na materiale (jeśli dają swój), po drugie zaoszczędzeniu na czasie, bo takie dopasowanie jest czasochłonne i wymaga dokładności i umiejętności. Zresztą pamiętam kiedyś swoją rozmowę z jednym z krawców, który na moje pytania o różne rzeczy odpowiadał: tego się nie da, tak się już nie robi, po co to Panu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, a Ty nie masz pomysłu na "odprawsowanie" śladu po prasowaniu?

Pytanie nie do mnie, ale obawiam się, że może być z tym problem. Osobiście zniszcyzłem sobie parę rzeczy prasując samemu i juz nic nie dało się z tym zrobić. Jeżeli zrobił Ci to krawiec, to jest absolutnym skandalem, przecież po to oddaje się do odprasowania profesjonaliście, żeby uniknąć zniszczeń, jakie ąłtwo powstają w warunkach domowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej lekturze forum chyba przyszła w końcu pora na mój "comming out"

Proszę wybaczyć jakość i brak zdjęć "całościowych", niestety bateria w moim aparacie wybrała nienajlepszy moment na dokonanie żywota, a zrobienie sobie dobrego zdjęcia aparatem w telefonie graniczy z cudem ;)

Dołączona grafika

A tu w płaszczu

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zachodzące na siebie guziki wyglądają dobrze. U Stylemana na jednym rękawie trochę się "rozczochrały" i wyglądają gorzej. Na drugim wszystko gra :)

Moim zdaniem nie wygląda to dobrze, ale różnijmy się oby pięknie..;)
Nie wiem czy widziałeś taki wątek na forum :arrow:http://www.forum.butwbutonierce.pl/view ... =10&t=2422

Dziękuję, nie wiedziałem ale już czytam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur już tu był. niemniej mój były student w ramach projektu fotograficznego zrobił mi sesję fotograficzną to się pochwalę, były narzekania że mam ponurą minę na zdjęciach to się postarałem uśmiechnąć:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Kot bezkonkurencyjny, w stylu zbliżonym do jednego z moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styleman czy spodnie masz w stylu dżinsów (5 pocket) czy chino. Zresztą fajne te spodnie, co to za marka.

Spodnie moim zdanie są w stylu chino,tylko z grubszego materiału i zaprasowane na kant. Firma to Altea,kupione u Macaronitomato.

Widze ze przed zdjęciem będę musiał "czesać"guziki. Człowiek cale życie się uczy i tak dalej....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D

Nie bardzo rozumiem argument o tym, że Styleman jako jedyny w klimat PU się wpisuje. On po prostu ubiera się po swojemu, bo na to ma ochotę i taki jest jego styl. Nie sadze by chciał słyszeć ze ubiera się jak papugi z PU. Pewnie wolałby (ja w jego przypadku wolałbym) usłyszeć że ubiera się w swoim stylu.

Taki czy inny element garderoby może rodzić jakieś konotacje czy skojarzenia, a to ze czyjaś żona robi zakupy w tym samym sklepie to jest w zasadzie stwierdzenie faktu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.