Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Nie mam zbyt wielu okazji, aby występować w stroju nawiązującym do klasycznej męskiej elegancji. Zazwyczaj jest to casual, czasami dość ekstrawagancki.

Jednak z okazji powrotu na łono forum chciałbym pokazać zestaw z połowy stycznia.

W tym zestawie zazwyczaj pojawia się kapelusz, jednak tym razem była to smutna uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Wieniec składałem z odkrytą głową i wtedy kapelusz trochę przeszkadza, a beret można zwinąć i schować do kieszeni. Oczywiście jakakolwiek wełniana czapka dokerka odpada w przedbiegach. Absolutne NIE do tego płaszcza. Spacerowanie z gołą głową również.

Dołączona grafika

Więcej zdjęć na moim blogu http://vslvstyle.blogspot.com/2013/01/forma.html

No i samo złożenie kwiatów

Dołączona grafika

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty to Nordy kupione przypadkiem na allegro z serii Wall Street i wyglądają tak - jestem teraz na "wakacjach" dlatego je wziąłem bo są najlżejsze :D

Znaczek z butonierki to spinka-węzełek z poszetka.com w kolorze niebiesko-czerwono-białym -> chciałem tym nawiązać i do krawata i do poszetki, mam nadzieję że się udało :D

Marynarka jest granatowa w bardzo delikatny prążek (niewidoczny na zdj ale w takiej skali jak kratka na koszuli)

post-5200-13658924189471_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka to Armani,krawat wełniany od Macaronitomato.

Pozdrawiam

Ile ten krawat ma cm w najszerszym miejscu?

Wg mnie ciekawiej by było z trochę większym kołnierzykiem, szerszym krawatem i bez kamizelki (chociaż wiem, że jest zimno:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem przez pomyłkę ostatni post. "Co mają rękawiczki do poszetki?"

Eee, mnie się buty podobają i nie żałuję ich tutaj. Jakbym miał prawdziwe slippersy z monogramem, to bym je założył :) Poszetka również mi się podoba. Fajnie się komponuje.

Moim skromnym zdaniem są co najmniej trzy "warstwy" komponowania zestawu:

- kolorystyka i desenie elementów,

- faktura i rodzaj użytych tekstyliów, materiałów

- celowość użycia poszczególnych elementów, jak i całości zestawu.

Te buty wg mnie nie spełniają żadnego z trzech kryteriów, stąd opinie powyżej.

Poszetka to ostatnie kryterium.

Rękawiczki nawiązałyby zarówno do skórzanego paska przy kołnierzu kolorem i fakturą, jak również do spaceru przy sugerowanej kiepskiej pogodzie: cieplejsza marynarka, szalik i sweter.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rękawiczki są po to, aby nosić je na dłoniach, nie w brustaszy ;)

Strój świetny, zwłaszcza w kontekście tego, co dzisiaj widać za oknem, przynajmniej w Warszawie. Osobiście zamiast tych butów, włożyłbym jakieś trzewiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem są co najmniej trzy "warstwy" komponowania zestawu:

- kolorystyka i desenie elementów,

- faktura i rodzaj użytych tekstyliów, materiałów

- celowość użycia poszczególnych elementów, jak i całości zestawu.

pozdr.Vslv

Bez urazy Wiesław, ale nie mam zamiaru się stroić i wypełniać co rano ankiety z w/w aspektów. Mam zamiar się ubrać, a nie przebrać w kostium. Wybrałem te buty bo mi tutaj pasowały, efektem czego powstały zdjęcia. Są sprawy w niektórych zestawach, których użycia bądź nieużycia żałuję i kajam się nad nimi i zgadzam z negatywnymi opiniami. Tutaj - miałem wybór i dokonałem go z czystym sumieniem. Pasują mi te buty tutaj i cofając czas - wybrałbym je po raz n-ty. Co do poszetki/rękawiczek - o tym nie pomyślałem. To, co mi nie pasuje w tym zestawie to (może) nieco zbyt długie spodnie bo z reguły noszę sporo węższe i krótsze. Reszta jest "robiona" pode mnie i mój gust i trafia w punkt. Lubię krytykę, ale nie w kontekście zwykłego gustu. Immune, Zaweł dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem są co najmniej trzy "warstwy" komponowania zestawu:

- kolorystyka i desenie elementów,

- faktura i rodzaj użytych tekstyliów, materiałów

- celowość użycia poszczególnych elementów, jak i całości zestawu.

pozdr.Vslv

Bez urazy Wiesław, [...] Immune, Zaweł dzięki.

Spoko Bigwig. To nie jest algorytm dla Ciebie, tylko wytłumaczenie mojej opinii :-)

Zaweł - rękawiczki nie zawsze i nie przez cały czas są na dłoniach. Czasami trzeba gdzieś je upchnąć. Ta górna kieszonka dość dobrze nadaje się do tego celu.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vieslav, wolę upewnić niż bez sensu urażać ;) o rękawiczkach pomyślę następnym razem, bo tutaj masz ciekawy pomysł.

Tak ulokowane rękawiczki widziałem już kilka razy w różnych miejscach. A potwierdziło się przy moim płaszczu viewtopic.php?p=95433#p95433

Górna kieszonka jest tak pojemna, że poszetka musiałaby mieć rozmiar ścierki do naczyń, natomiast rękawiczki mieszczą się w sam raz. Na tamtej fotce mam w użyciu dwie pary rękawiczek, ale w sam raz odczuwalna temperatura była około minus dwadzieścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.