Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wszystkie wskazówki!

Na wstępie chciałbym nadmienić, że w kwestii klasycznej męskiej mody mam krótki staż, ale widzę, że forumowicze są chętni do pomocy. :)

@xkoziol, 4inHand, andershep

Tak (i chyba niestety tak), ale koszula i krawat to poliester. Gotuję się w niej strasznie, ale czy pod koszulę zakłada się jakiś podkoszulek, aby zniwelować efekty potu? Nie mam nic "naturalnego" w tym kolorze, a wydawało mi się, że szary tu się najlepiej sprawdzi. Krawat do przewiązania. Co do koszuli, czy chodzi o zbytnie marszczenie się rękawów czy może o za dalekie sięganie za nadgarstek?

Marynarka - nie wiem czy to widać, ale ma za długie rękawy. Myślałem o jakiejś kolejnej do takiego casualowego zestawu lub o dopasowaniu obecnej.

Spodnie - właśnie wydawało mi się, że trochę za bardzo się marszczą. Pewnie nie widać, ale są w delikatny pionowy prążek.

Buty noname - po prostu mi się spodobały, więc wziąłem. Podeszwa ma równo 1 cm, wydaje mi się, że nie jest gruba, ale może zdjęcia wyglądają inaczej. Może coś takiego do tego zestawu: http://img845.imageshack.us/img845/6012/23977676.jpg?

W jaki sposób obszerna? Pod spodniami/koszulą nie mam dużo luzu, bo sam jestem dość obszerny. ;)

Czy Waszym zdaniem w tym zestawie sprawdziłaby się szara marynarka i/lub szare buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kset jest jescze młodym chłopcem i duzo musi sie jeszcze nauczyc,to poza tematem...

@Emac

koledzy raczej juz wszystko powiedzieli,wiec krótko:

-krawat za krótko zawiazany,

-koszula niewyprasowana ,i za duza,rekawy za długie/nie rozumiem pózniej sciagasz ubranie i prasujesz?-a higiena?/,

-rękawy w marynarce za długie,

-spodnie za długie,

-krawat chyba poliester,na taki wyglada na zbilzeniu,

-buty-sam wiesz,

ale nie przejmuj sie ,nikt Cie tutaj nie gani..pytałes o zdanie i otrzymałes je..bez złosliwosci.

A rózowa koszula nie kazdemu pasuje,musisz sam ocenic czy bedzie pasowac Tobie.

Powodzenia z nastepnymi zestawami zycze..

Pozdrawiam

paul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kset

rozumiem,sam mam pare rózowych koszul ,jednak sa to koszule w krate,i bardzo lubie je nosic/oraz krawaty rózowe/.

Pisze natomiast iz nie kazdy moze sie dobrze czuc w rózowym dobrze psychicznie,dlatego proponuje samemu oceniac/np.przymierzyc w sklepie koszule i poprosic o marynarke,ogladnac w przymierzalni i samemu stwierdzic/.

P.S.rózowe nosze do grafitowego garnituru.

Paul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paul

Dziękuję za uwagi, co do prasowania, to całość była założona tylko na potrzeby zdjęcia. Zawsze jest najpierw pranie i prasowanie.

Oczywiście, że nie będę się przejmować... nie od razu Kraków zbudowano.

Co do różowych koszul, to jest do nich bardzo sceptycznie nastawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszula i krawat to poliester. Gotuję się w niej strasznie, ale czy pod koszulę zakłada się jakiś podkoszulek, aby zniwelować efekty potu?

podkoszulek możesz założyć pod spód, ale oprócz retencji potu nic to nie da jeśli na wierzchu masz warstwy plastiku. trzeba korzystać z ubrań z naturalnych bez zawartości poliestru.

Co do koszuli, czy chodzi o zbytnie marszczenie się rękawów czy może o za dalekie sięganie za nadgarstek?

jedno i drugie jest efektem długości rękawów.

Buty noname - po prostu mi się spodobały, więc wziąłem. Podeszwa ma równo 1 cm, wydaje mi się, że nie jest gruba, ale może zdjęcia wyglądają inaczej. Może coś takiego do tego zestawu: http://img845.imageshack.us/img845/6012/23977676.jpg?

na pewno nie. buty, które pokazałeś są nowoczesne, sportowe udające klasykę.

ja miałem na myśli raczej coś takiego :http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?selectedColourID=1868&brandID=6&catID=129&shoeID=3443&selectedSizeID=0&selectedFitID=0

Czy Waszym zdaniem w tym zestawie sprawdziłaby się szara marynarka i/lub szare buty?

nie odnosiłem się do kolorystyki bo na zdjęciach nie widać za dobrze. szara marynarka pewnie tak, ale zależy od konkretnych odcieni jakie się połączy. bezpiecznie jest łączyć granat z szarością.

szare buty - tak, najlepiej zamszowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak (i chyba niestety tak), ale koszula i krawat to poliester. Gotuję się w niej strasznie, ale czy pod koszulę zakłada się jakiś podkoszulek, aby zniwelować efekty potu? Nie mam nic "naturalnego" w tym kolorze, a wydawało mi się, że szary tu się najlepiej sprawdzi. Krawat do przewiązania. Co do koszuli, czy chodzi o zbytnie marszczenie się rękawów czy może o za dalekie sięganie za nadgarstek?

To, czy pod koszulą się coś jeszcze nosi, czy nie, było kilka razy dyskutowane na forum. Ogólnie: część nosi, część nie. Ja noszę jeszcze podkoszulek, jak jest zimno, w lato nie.

Co do potu - powodem jest poliester. Serio, 100 % bawełniane koszule to nie kwestia snobizmu! Zwyczajnie każdy plastik równa się kąpiel parowa. Poliester nie oddycha, nie wchłania potu, zatrzymuje ciepło, jest nieprzewiewny. Żadne podkoszulki nie mają tu sensu, po prostu wywal tę koszulę i kup sobie normalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emac

no probs..rozumiem co do prasowania,

jak nie lubisz rózu to nie wbijaj sie na siłe ,

kup kilka białych bawełnianych koszul, ecru, niebieskich,w paski i kratke.Mysle ze w granicach 10 powinno Ci wystarczyc na poczatek, i z tego rób mixy,podobnie z krawatami/proponuje jedwabne,jednak nawet na zdjeciu widac ze to poliester/.

pozdrawiam

Paul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się tak marszczy, bo tak się ustawiłem. Powód samowyzwalacz w aparacie i próba trafienia w kadr. W rzeczywistości długość rękawów jest optymalna.

zestawów nie komentuję, ale taką wypowiedź tak: jeżeli zdjęcie nie wyszło, to po co je zamieszczać? należy zrobić jeszcze jedno, poprawne i takie zamieścić. Inaczej każdy może twierdzić, że wszystko super leży, a to, że się marszczy, za długie albo krótkie itd. to wina zdjęcia

BTW tak ogólnie: z winy tego forum mam awersję do marynarki z jeansami, a jeszcze niedawno sam często nosiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paul

co do prasowania, to całość była założona tylko na potrzeby zdjęcia. .

Tytuł tematu to "co mam dziś na sobie", nie "co mam w szafie"

Jest tez temat "Poradnia stylistyczna" i tam chyba lepiej by te zdjecia pasowały.

Jezeli ktos juz doradza, to moze by tez nie powielał rad danych przez kolege - po co czytac 5 razy, ze rekaw za długi, a poliestru sie nie nosi.

Ps. Jak dla mnie ten but to koszmarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze wrzucil taka stylizacje, bo np. chcial ja jutro zalozyc i dowiedziec sie wczesniej, czy bedzie ok. jest to calkowicie prawdopodobna stylizacja, nie bedziemy chyba roztrzasac, czy ktos to, co wrzucil na pewno mial dzis na sobie, a nie wczoraj, albo nie ma zamiaru jutro zalozyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedziemy chyba roztrzasac, czy ktos to, co wrzucil na pewno mial dzis na sobie, a nie wczoraj, albo nie ma zamiaru jutro zalozyc...

dobra rada, nie ma co tego roztrząsać

mysle, ze wrzucil taka stylizacje, bo np. chcial ja jutro zalozyc i dowiedziec sie wczesniej, czy bedzie ok. jest to calkowicie prawdopodobna stylizacja,

najlepiej zacząć od siebie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jeśli wrzuciłem zdjęcia/pytanie w złym temacie/dziale, to proszę o nakierowanie. Ten topic wydał mi się najodpowiedniejszy.

Nie była to stylizacja "na jutro". Dopiero zaczynam kompletować swoją garderobę i uznałem, że takie forum to dobry sposób, aby uniknąć błędów (i tym samym metoda na ograniczenie wydatków - tzn. opieranie się na czyimś doświadczeniu). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żebyś trzymał się wytycznych kolegi "kset" - on ma doświadczenie i się nie myli - za jakiś czas zastąpi Flussera czy Rotzela nie mówiąc o naszym małym podwórku. Przy jego wiedzy i szafie to my, reszta pikusie:)

W sumie, oglądając ostatnie autostylizacje Flusser'a nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że są lepsze niż te zamieszczane przez kset'a. Swoją drogą trochę się na niego (kseta - nie Flussera) uwzięliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz pytania, czekasz na uwagi lub chciałbys sie poradzic to ten watek bedzie lepszy: viewtopic.php?f=1&t=823

Nie dziwie sie, ze go nie znalazłes - takie watki powinny byc przyklejone, zeby kazdy je widział bez szukania.

Jesli szukasz wskazówek odnosnie ubioru to warto moim zdaniem obejrzec

http://www.styleforum.net/showthread.php?t=234255 (zajecie na długie godziny, watek jak nasz, ale kilkanascie/dziesiat ubran dziennie)

i poczytac zarówno http://macaronitomato.blogspot.com/ , jak i bardziej konserwatywna wersje eleganckiej szafy http://asuitablewardrobe.dynend.com/ .

Odszukaj w obu blogach posty dotyczace poczatkow tworzenia szafy eleganckiego mezczyzny i juz wiesz od czego zaczac.

Na poczatek: kupujac ubrania, sprawdzaj ich skład. Poliestry warto wyrzucic z codziennej garderoby - ani to eleganckie, ani wygodne. Podszewki w marynarkach sklepowych czesto takie sa, ale bez obaw, bo mozna je łatwo i całkiem tanio wymienic.

Zanim kupisz, mozesz zawsze zapytac tu viewtopic.php?f=1&t=599 lub tu viewtopic.php?f=1&t=698&start=500.

WAZNE: Zanim zapytasz, najpierw poczytaj chociazby to co wskazałem - całkiem miło spedzisz troche czasu. Tytuły ciekawych ksiazek znajdziesz na forum, ale linki, ktore podesłałem sadze, ze sa przystepniejsze i ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.