Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Beny - klapy masz szerokie, a krawat wąski, co fatalnie wygląda. Pomijam fakt, że marynarka sprawia wrażenia zbyt dużej w ramionach, a poszetka wyciągnięta do połowy zdaje się z moment wypaść. Szkoda tak pięknych butów G&G pokazanych w innym wątku, aby zestawiać je z nieszczególną resztą stroju :( 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważają Panowie, że czarne buty by lepiej zagrały w tym zestawie, czy jest ok?

Laski używasz na co dzien, czy to rekwizyt do zdjecia?

Buty mnie nie rażą. Kolor zależy od okazji i okoliczności, na spacer mogą być.

Do zieleni skarpetek, brąz swietnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laski używasz na co dzien, czy to rekwizyt do zdjecia?

Buty mnie nie rażą. Kolor zależy od okazji i okoliczności, na spacer mogą być.

Do zieleni skarpetek, brąz swietnie pasuje.

Zabieram ją wszędzie, gdzie planuję więcej chodzić niż jeździć, choć nie wspieram się na niej, jest dodatkiem na miarę złożonego parasola ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram ją wszędzie, gdzie planuję więcej chodzić niż jeździć, choć nie wspieram się na niej, jest dodatkiem na miarę złożonego parasola ;)

Rozumiem. O ile nie przemawiają za tym wiek lub względy zdrowotne to laska mnie nie przekonuje. Wprowadza element teatralności i odbiera naturalność całej stylizacji.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. O ile nie przemawiają za tym wiek lub względy zdrowotne to laska mnie nie przekonuje. Wprowadza element teatralności i odbiera naturalność całej stylizacji.

 

Dość pretensjonalnym dodatkiem… w obecnych czasach ;)

 

To dość słuszne uwagi - ale należy wziąć pod uwagę, że spora część naszych stylizacji będzie i tak ,,nienaturalna'' w naszych czasach i kraju. Co do pretensjonalności - zauważyłem wśród niektórych użytkowników tego forum tendencję do łagodzenia swoich kompletów (nawet tych złożonych z marynarek bespoke, obuwia z wysokiej półki i sevenfoldów) przydługimi nowoczesnymi spodniami w nijakim kroju i najczęściej pastelowej kolorystyce. Efekt, zamierzony lub nie, jest ewidentny - strój wydaje się ,,normalniejszy'', mniej rzuca się w oczy na ulicy przeciętnego polskiego miasta. Ja z kolei noszę spodnie w typie Tomasza Milera, z podwójnymi zakładkami i bardzo wysokim stanem, nie mogąc tego usprawiedliwić czym innym niż upodobaniem, bo mam od pana Milera zgoła odmienną sylwetkę :D Tak więc laska Jest tylko kropką nad ,,i'' w anachroniczności mojej stylizacji. Niestety, nie umiem zmusić się do kompromisów w celu wymuszenia ponadczasowości, choć przyznaję - kapelusza na razie bym nie zaryzykował :D

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość słuszne uwagi - ale należy wziąć pod uwagę, że spora część naszych stylizacji będzie i tak ,,nienaturalna'' w naszych czasach i kraju. Co do pretensjonalności - zauważyłem wśród niektórych użytkowników tego forum tendencję do łagodzenia swoich kompletów (nawet tych złożonych z marynarek bespoke, obuwia z wysokiej półki i sevenfoldów) przydługimi nowoczesnymi spodniami w nijakim kroju i najczęściej pastelowej kolorystyce. Efekt, zamierzony lub nie, jest ewidentny - strój wydaje się ,,normalniejszy'', mniej rzuca się w oczy na ulicy przeciętnego polskiego miasta. Ja z kolei noszę spodnie w typie Tomasza Milera, z podwójnymi zakładkami i bardzo wysokim stanem, nie mogąc tego usprawiedliwić czym innym niż upodobaniem, bo mam od pana Milera zgoła odmienną sylwetkę :D Tak więc laska Jest tylko kropką nad ,,i'' w anachroniczności mojej stylizacji. Niestety, nie umiem zmusić się do kompromisów w celu wymuszenia ponadczasowości, choć przyznaję - kapelusza na razie bym nie zaryzykował :D

Ważne, ze dobrze sie z tym czujesz. Dla mnie laska to jednak trochę takie wyznanie " ja tylko gram", "cała ta elegancja to przebranie", ale skoro kapelusz dla ciebie jest bardziej kontrowersyjny, to musisz czuć sie z nią bardzo swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rentgen w oczach mają i widzą co w środku ukryte :D

Haha :D Muszę przyznać, że sporo ludzi zaczepia mnie z pytaniem, czy w środku jest ostrze, i rzeczywiście, ten ,,rekwizyt'' przyciąga uwagę, również powoduje niezbyt przyjemne śmiechy. 

 

Dla mnie ta laska jest świetna jak ktoś lubi takie rekwizyty i ten styl. W końcu musi być jakaś odmienność od stylu korpo-dandy i preppy

Bardzo dziękuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.