Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

@Siata trochę pretensjonalne, ale bardzo fajne połączenie kolorów.  Małe poczucie pretensjonalności powstaje nie przez samą marynarkę, a raczej przez połączenie jej z koszulą o intensywnej barwie. Ale jest to złamane przez odpowiedni krawat. Czasami też mam takie dni, w które lubię być zauważony. :-D

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Porandojin napisał:

Oto moja pierwsza fotka własnego zestawu. Uwagi mile widziane. Muszę się przyznać, że nie mam wprawy w robieniu selfie.

1. brzydki węzeł krawata; krawat wygląda również na zbyt wąski

2. poszetka, która jest zbyt duża, za bardzo wypycha kieszeń i za mocno wystaje. Do tej marynarki staraj się stosować cienkie i małe poszetki (wypychanie). Trzeba popracować nad ułożeniem.

3. spodnie wyglądają na nie wyprasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Porandojin dorzucę jeszcze - 4. coś niepokojącego dzieje się w okolicach kołnierza marynarki - pomijając już dziwną (czarną?) wstawkę kolorystyczną, to kołnierz jakoś za bardzo oplata Ci szyję, nie wygląda to naturalnie. Na mój gust marynarka została za bardzo zwężona w plecach i przez to podchodzi za bardzo do góry, ale może przyczyna leży gdzie indziej, np. w jej naturalnej konstrukcji.

A tak w ogóle to witamy na forum i w wątku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diminished

Letni kardigan SuSu.

Notabene, troszkę mnie irytuje, że jak chcę dostać coś mnie typowego czy z ciekawszej tkaniny, to w zasadzie w moim budżecie zostaje tylko SuSu. Tym bardziej, że ceny niektórych produktów mogłyby niższe. Polskiej marki sartorialne także nie dają żadnej alternatywy dla niektórych rzeczy, a o sieciówkach to już szkoda słów.

Ostatnio się rozglądam trochę spodniami letnimi (bawełna / len i ich mieszanki) w kolorze złamanej bieli. Tylko w SuSu znalazłem coś ciekawego i nawet bym zostawił mimo absurdalnej ceny (ok 600 pln), gdyby nie to, że jeszcze musiałbym konstrukcję trochę poprzerabiać u krawca. Jakby się jeszcze dało, bo w chinosach od nich to wręcz brak materiału na poszerzenie nogawek.

Chyba mi tylko szycie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, BrotherM napisał:

Letni kardigan SuSu.

Dziękuję, tego się właśnie obawiałem :-D Jeśli dobrze pamiętam, Mr Vintage kiedyś pisał o ich kardiganach o warkoczowym splocie, od tamtego czasu nie widziałem ich w ofercie żadnego innego sklepu (w ogóle o kardigany trudno u nas). Niestety SuSu to za wysokie progi dla mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BrotherM napisał:

Ostatnio się rozglądam trochę spodniami letnimi (bawełna / len i ich mieszanki) w kolorze złamanej bieli. Tylko w SuSu znalazłem coś ciekawego i nawet bym zostawił mimo absurdalnej ceny (ok 600 pln), gdyby nie to, że jeszcze musiałbym konstrukcję trochę poprzerabiać u krawca. Jakby się jeszcze dało, bo w chinosach od nich to wręcz brak materiału na poszerzenie nogawek.

Chyba mi tylko szycie zostało.

Benevento? Bawełniane i lniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sigmund

Rzadko piorę sweterki i podobne, a jak juz to ręcznie. 

 

@Harth

Mam 6 par obecnie i w chwili obecnej jestem w sytuacji, gdy w zasadzie juz niewiele rzeczy mnie z oferty Benevento interesuje. Ot to pewna "wada" klasycznej odzieży, która sprawia, iż na pewnym etapie nie ma już powodu sięgać po produkty danego sklepu, jesli oferta się nie rozwija. Rozumiem takze, iz sklep nie ma potrzeby sięgać po atypowe tkaniny, a o takich myślę.

Z SuSu mierzylem te:

https://eu.suitsupply.com/pl/trousers/jasnobrązowy-spodnie/B1014.html?cgid=Trousers

https://eu.suitsupply.com/pl/trousers/biały-spodnie/B1005.html?cgid=Trousers

Nie na moje nogi.

 

Czas na bespoke  :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BrotherM napisał:

Ostatnio się rozglądam trochę spodniami letnimi (bawełna / len i ich mieszanki) w kolorze złamanej bieli. Tylko w SuSu znalazłem coś ciekawego i nawet bym zostawił mimo absurdalnej ceny (ok 600 pln), gdyby nie to, że jeszcze musiałbym konstrukcję trochę poprzerabiać u krawca. Jakby się jeszcze dało, bo w chinosach od nich to wręcz brak materiału na poszerzenie nogawek.

Zdecydowanie polecam spróbować Yooxa, tam spodni w kolorze white/off-white w świetnych cenach jest akurat ogrom (białe sprzedają się jako ostatnie, bo są mało praktyczne), mnóstwo znanych i mniej znanych włoskich marek: Inotex, PT, Zanella, Berwich, Rota, Jacob Cohen itd. Oczywiście wiadomo, sporo będzie trial and error, ale stosunek jakości do ceny jest nie do pobicia. Np. nie tak dawno kupiłem (zdjęcia w CMDCNS) jasne kremowe spodnie z bawełny Loro Piana za 40 euro :-) 

Nb. kardigany i swetry o warkoczowym splocie też się na Yooxie trafiają i też w świetnych materiałach (wełna z kaszmirem, wełna z angorą) i rozsądnych cenach, ale tu już trzeba wytrwalej polować, bo w dobrych spodniach to po prostu można przebierać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.