Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Pracownia Obuwia Jan Kielman i Syn


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

buty pełne rozmachu, wręcz przepełnione nim....

Piszemy o tych samych butach? "Rozmach", że zielone czy, że szycie norweskie? Dla mnie to bardzo fajne casualowe buty bez "rozmachu" a z pomysłem. Szycie norweskie pomału staje się znakiem rozpoznawczym tej pracowni. Chętnie zobaczyłbym zdjęcie podeszwy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszą mnie zróżnicowane opinie, te buty maja dzielić, po to powstały :). Nie maja krzyczeć, ale dopełniać pewien pomysł. W nich nie ma przypadku i nawet ta koniakowa biza ma swoje uzasadnienie. Widać je dopiero jak sie spojrzy na całość. Dla mnie to wielka, mocna kropka nad "i". Mam nadzieje, ze kiedyś będę mógł zaprezentować całkowity "look". Na razie wrzucę cos na szybko, z samochodu dla rozruszania wyobraźni. Z szarymi, nudnymi flanelami i zielono- brązowymi dodatkami, które sa niewidoczne na pierwszy rzut oka, robią świetne wrazenie... Brakuje tylko spinek z serpentynitu :), ale juz nad tym pracujemy.

post-3633-0-21873700-1424941088_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szycie norweskie pomału staje się znakiem rozpoznawczym tej pracowni. Chętnie zobaczyłbym zdjęcie podeszwy.

 

Szycie to szycie tyrolskie, tylko postawione do pionu. Szczerze mówiąc, nie wiem czym się technicznie różni od norweskiego. Widziałem tylko, że u Kielmana szycie norweskie to szycie bezpośrednio do skóry, a tutaj mamy podkładkę. Zazwyczaj tyrolka szyta jest na płasko, a wyzwaniem w tym bucie było wprowadzenie jej w wersji niepowiększającej zbytnio obrysu buta i nadanie odpowiedniego kształtu. Chciałem za wszelką cenę uniknąć efektu płetwy. Udało się świetnie

 

Podeszwa jest renbachowska, ładnie wykończona, ale zrobiona na płasko. Tych butów nie chciałem zbytnio wyszczuplać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://imageshack.com/i/jwlquyj

 

To jest nas co najmniej dwóch już :) Tylko mój odcień zieleni jest bardziej żywy. Jakiego kremu używasz? Tego bezbarwnego od Kielmana?

Piękne! Twoją skórą mam wykończone wnętrze ;).

Dostałem zielony krem, ale nie do końca odpowiada mi odcień. Czekam na dostawę z multirenowacji, pomadiera nr 33. Wosku używam brązowego, bo zalezy mi na bagnistym odcieniu zieleni a lustro, bede wykańczał czarnym woskiem.

Używasz bezbarwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podtrzymuję to co napisałem wcześniej :) fantastyczne!

Jak da radę to poproszę o zbliżenie na szycie, wygląda bardzo ciekawie.

 

Szycie to perełka ciemną, szeroką, woskowaną na płasko dratwą. W części stopy, a od wewnętrznej strony już od śródstopia, szycie krytopasowe.

 

post-3633-0-41791300-1427132185_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.