Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Pracownia Obuwia Jan Kielman i Syn


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodziło mi o dyskusje o tym, jak wygląda ten konkretny egzemplarz. Przyczepiliście się strasznie tej żółtej lamówki - biza u Kielmana wygląda delikatniej - a nie o to pytałem.

 

Myślę o zrobieniu lotników ze słonia, bo bardzo lubię tą skórę. Wygląda pięknie , a do tego w wersji nubukowej jest niesamowicie miękka i mięsista. Tak sobie myślę, że mogłyby z tego wyjść świetne buty na długie wakacyjne spacery. Jak dotąd na wakacjach całą elegancję szlag trafia, bo z całym szacunkiem dla klasycznego obuwia, kompletnie nie nadaje się ono na 20 km spacery w 30C.

 

Kończy się to tym, że chcąc nie chcąc, kupuje jakieś obuwie sportowe, w którym po prostu czuje się źle - jak klasyczny niemiecki turysta. Niemiecki, bo polski problem rozwiązuje sandałami - a, aż tak źle nie jest. 

 

Lotniki od Kielmana to najwygodniejsze buty jakie kiedykolwiek nosiłem. Gdyby ten komfort jeszcze podnieść super miękką skórą i lekką podeszwą o dużej przyczepności, a do tego, utrzymać klasyczny wygląd lotników. Byłby to dla mnie strzał w dziesiątkę. 

 

To na razie tylko rozważania teoretyczne, więc jeśli widzicie jakieś luki w tej teorii proszę o komentarz. Tylko proszę, niech on dotyczy merytoryki, np. :

- skóra słonie jest miękka ale za gruba i nie przepuszcza powietrza.

- Podeszwa Vibram choć może być w pewnych wersjach kolorystycznych  nierozróżnialna od podeszwy skórzanej, zużywa się 5 razy szybciej.

 

Żółta lamówka, kolor słonia a tym bardziej jego dieta, albo mnie nie interesują, albo nie są dużym wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwudziestokilometrowe spacery to musisz mieć przyjacielu buty sportowe, jeśli dbasz w ogóle o zdrowie i komfort stóp.

 

Tak robię, ale czuje się nieswojo wchodząc do restauracji, galerii, czy jakiegoś ciekawego salonu/warsztatu. 

Nie widziałem jeszcze tej podeszwy, ale gdyby miała właśnie trochę cech sportowych, byłaby fajną alternatywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... nie do końca chyba zrozumiałem, ale czy reszta stroju będzie korespondowała z takim oryginalnym obuwiem. Polak to do sandałów polarek jeszcze zakłada i jakieś szorty dresowe.

 

:) hmm… no tak. U mnie reszta stroju nawiązuje raczej do lotników niż do obuwia sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wg. Mnie to może być bardzo ciekawe rozwiazanie, i może też bym się skusi. Ale łatwo przegiac żeby wyszła kaszanka. Jeśli się zdecydujesz na takie rozwiązanie koniecznie pokaż bo mogę się pokusić o ocenę tylko już gotowego wyrobu.

 

Czekam na brązowego słonia. Został tyko szary jak na wcześniejszym zdjęciu.

Na razie przygotowuję kilka mocno każualowych par na wiosnę, ale aż się bałem pokazać, żeby mi co bardziej ortodoksyjni koledzy stosu nie rozpalili :).

 

Np. takie...

post-3633-0-41882200-1424781342_thumb.jp

 

Gdyby nie ten kalkulator w tle...

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casualowo to jak się bawić to na całego :-)

chętnie bym coś ciekawego niekonwencjonalnego zamówił, ale nie ma za bardzo koncepcji. Dlatego szukam inspiracji.

A jak byłem u Kielmana, to jakoś mnie nie zachwyciły te ich wszystkie egzotyki

Moje jest tylko to zielone szaleństwo. Wymieniłem jedynie sznurówki na płaskie i zielone. Reszta była wyciągnięta w ramach poszukiwania inspiracji. Rezultat poszukiwań powstanie do końca marca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają się. To ta "bagnista zieleń", czy to inny projekt?

 

Dziękuję. To ten projekt. Skóra trochę się rozjaśniła na kopycie, ale przywracam jej bagnistość kremami i woskiem. Na nosku i pięcie już widać efekty.

Drugi projekt będzie do odbioru pod koniec marca, a trzeci jak "upolują" słonia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.