Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mam rację myśląc, że:

-jeśli wybiorę spodnie RTW niewykończone (tj. takie długie długie, do samodzielnego skrócenia), to byle krawcowa bez problemu wykończy mi je z mankietem?

-żeby uzyskać mankiet powiedzmy 5 cm, będę potrzebował przynajmniej 10 (2 x 5) cm "naddatku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy ma ktoś może wiedzę na temat gramatury lnu używanego na poszetki? Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jedyny parametr materiału, który bierze się pod uwagę, ale może pomóc w przypadku ograniczonej ilości wolnego czasu. Osobiście taką poszetkę posiadam, jednak w związku z nadchodzącym ślubem (moim) kilka osób z rodziny pytało mnie o to i o tamto odnośnie stroju, więc zasugerowałem tym jednostkom, że mogłyby mieć białą poszetkę w brustaszy (no, była to jedna z wielu sugestii, możliwe że na ślubie goście zazwyczaj nie będą w czarnych garniturach z czerwonymi koszulami z krótkim rękawem - oczywiście żadnym specjalistą nie jestem ale forumowe wychowanie coś tam daje). Tak się składa, że narzeczona bawiła się już jakiś czas temu w ręczne obszywanie brzegów poszetki i stwierdziliśmy, że moglibyśmy zakupić trochę białego lnu i odszyć zainteresowanym kilka białych lnianych poszetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grammar Nazi na posterunku. Fakt, może masz rację i to nie będzie bezpieczne, nigdy nie wiadomo jak to się może skończyć. Tak więc, żeby sprecyzować (w końcu nie wiadomo o co chodzi) : chciałbym zakupić kawałek materiału lnianego białego, pociąć (to też nie jest bezpieczne) ten kawałek na mniejsze kwadratowe kawałki materiału lnianego a następnie te kawałki (osobno) wykończyć na tyle na ile pozwolą umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2016 o 13:39, Avallach napisał:

[...] odszyć zainteresowanym kilka białych lnianych poszetek.

 

16 godzin temu, xkoziol napisał:

Co Ty byś chciał zrobić zainteresowanym? Czy to aby bezpieczne?

To "odszycie" jakkolwiek kretyńsko brzmi, przewija się często na forach krawieckich i w literaturze branżowej więc pewnie jest częścią zawodowego slangu. Z czego się wzięło, nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jako że mój skedżul jest bardzo tajt, będę musiał przesunąć majlstołny.

Tak, czy inaczej, bardziej zagłębiając się w tematy na forum, można wyciągnąć wnioski, że taki materiał "powinien" mieć gramaturę między 100-125. Ma to sens? Jeśli nie, dlaczego? Oczywiście pomijając inne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zniszczyć spodnie od garnituru (w dość żenująco zabawny sposób swoją drogą). Marynarka przeżyła i zastanawiam się czy da się ją jeszcze do czegoś założyć, czy pójdzie na karmę dla moli. :mellow: Myślicie Panowie, że można skoordynować granatową marynarkę z dość delikatnej, lekko połyskliwej wełny z (ciemno)szarymi spodniami o podobnej gramaturze i połysku?

Jeżeli to coś zmienia marynarka jest w bardzo drobną pepitkę i ma szare guziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.