Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Problem obcierających butów jest związany tylko z tańszymi butami (gorsza jakość skóry) czy nie ma na to reguły i drogie buty też mogą obcierać?

Nie ma na to reguły ale statystycznie drogie buty dużo rzadziej obcierają. Na kilkadziesiąt par problem sprawiły tylko Meerminy i Markowski, lepsze marki Alfred Sargent, Santoni, Barrett, Church, Cheaney, Carmina, Dinkelacker nigdy nie obtarły mi stóp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Krótkie pytanie, dzisiaj doszły do mnie buty rozmiar (7,5 i 8). Mam problem, dlatego że w rozmiarze 7,5 przyszwa się nie "schodzi". Czy oznacza to, że buty są za wąskie i powinienem wziąć rozmiar 8?

 

Dodam, że buty mają zamkniętą przyszwę.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam drugiej marynarki do zestawów koordynowanych. Jaki kolor polecacie? Mam już jasnogranatową. 

Mój styl nie jest szalony. Lubię głównie białe koszule, krawaty o jednolitych kolorach ewentualnie jakieś drobne wzory, paski etc. Myślałem o jakimś odcieniu szarości, ale z jakimi kolorami spodni to łączyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwa pytania :

1) gdzie kupię spodnie z wysokim stanem, jakieś w cenie 200/250 zł - najlepiej mocny slim ? 
2) jeśli w Levetach nie schodzi mi się do końca przyszwa, możecie napisać które buty Berwick/Crownhill/Meermin i podobnej półce cenowej są wyższe w podbiciu niż G&B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad obcasem podkładam pod drewnianą kulkę prawidła grubszy kawałek szmatki, tak dla zdrowia psychicznego;-) Fakt włożenie prawidła trwa 6 sekund dłużej.

 

I możesz mieć rację.

 

Parę dób trzymałem nowe, nienoszone buty w prawidłach sprężynowych i powstały dwa niewielkie i płytkie, ale jednak widoczne wgniotki w piętach obu butów. Mam nadzieję, że ostatecznie nie odbije się to na wygodzie i nie będzie doprowadzać np. do otarć; bo doświadczenie uczy mnie, że odzież do niewygody potrafią doprowadzać zdawałoby się naprawdę banalne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I możesz mieć rację.

 

Parę dób trzymałem nowe, nienoszone buty w prawidłach sprężynowych i powstały dwa niewielkie i płytkie, ale jednak widoczne wgniotki w piętach obu butów. Mam nadzieję, że ostatecznie nie odbije się to na wygodzie i nie będzie doprowadzać np. do otarć; bo doświadczenie uczy mnie, że odzież do niewygody potrafią doprowadzać zdawałoby się naprawdę banalne zmiany.

Teraz używam lepszego sposobu;-) Wymieniłem prawidła z tych na sprężynie, na pełne (w tych butach, na których mi bardziej zależy) i faktycznie zdecydowanie lepiej wypełniają buty.

 

faber

ad 1 trudna sprawa wysoki stan i spodnie mocno slim to imho raczej się wyklucza.

ad 2 jak ci się nie schodzi przyszwa to może masz po prostu za małe buty, albo ich jeszcze dobrze nie rozchodziłeś. Buty na wyższe podpicie, z Twojej półki cenowej to np. ten model http://patine.pl/patine-p002.html właśnie mam na nogach, przyszwa się schodzi, oczywiście jak mocniej ścisnę sznurówki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam drugiej marynarki do zestawów koordynowanych. Jaki kolor polecacie? Mam już jasnogranatową.

Mój styl nie jest szalony. Lubię głównie białe koszule, krawaty o jednolitych kolorach ewentualnie jakieś drobne wzory, paski etc. Myślałem o jakimś odcieniu szarości, ale z jakimi kolorami spodni to łączyć?

Brąz, gładki albo w drobny wzór (jodełkę albo kratę). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment na poliester oraz domieszkę polega na tym, że włączasz żelazko na temperaturę do bawełny lub wełny. Jak czujesz przy próbie prasowania, że się żelazko "przylepia" do materiału, to znaczy, że jest syntetyk 

 

Wypróbuję, dzięki :)

 

Zwłaszcza, że w razie czego syntetyku mi nie szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.