Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Skusiłem się na jedną z koszul lnianych Mango w zeszłym roku... zapłaciłem jakieś 30zł (były kupony, kody rabatowe)... nie odesłałem z litości, a jakość koszmarna (len gorszego sortu, szycie jakby chińczyk łyknął bimbru z ryżu). Ich produkty są bardzo tanie, ale wykonanie zdecydowanie poniżej Reserved i H&M, a Zara to "nieosiągalne Himalaje". Spróbować każdy może, ale ostrzegam przed rozczarowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak skusiłem się na dwie koszule z tkeja od common people, poczytałem o nich trochę i o ich sklepie w Edinburghu, nie ma za wiele informacji ale są dobre, a jakość wydaje mi się wysoka, zobaczymy jak będą się nosić. Dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na jedną z koszul lnianych Mango w zeszłym roku... zapłaciłem jakieś 30zł (były kupony, kody rabatowe)... nie odesłałem z litości, a jakość koszmarna (len gorszego sortu, szycie jakby chińczyk łyknął bimbru z ryżu). Ich produkty są bardzo tanie, ale wykonanie zdecydowanie poniżej Reserved i H&M, a Zara to "nieosiągalne Himalaje". Spróbować każdy może, ale ostrzegam przed rozczarowaniem. 

 

@Hargin, może źle trafiłeś z koszulą? Jeżeli chodzi o koszule z bawełny (a te mogę porównać z H&M i Zarą), Mango wypada najlepiej pod względem jakości materiału (nie mówiąc o designie, który na głowę bije okropne kołnierzyki Zary). Wykonanie podobne, wszędzie zdarzają się wystające nitki itp., nie zauważyłem tutaj różnic. Koszulę lnianą wyżej wymienionych marek mam tylko jedną (Mango) i nie jest to jakiś super len, ale da się nosić i nie zauważyłem jakiegoś dramatycznego wykonania.

Biorąc pod uwagę, że ich koszule kupuję zwykle za 49 zł (outlet + wyprzedaż) to uważam, że takiej ceny są w zupełności warte.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszule lniane Mango, to dodam, że można się rozczarować nawet nie oczekując szczególnej jakości. Zamówiłem kiedyś za 49 zł jedną w kolorze - wedle zdjęcia - bladożółtym. Wyglądała w miarę znośnie.

mango-man-yellow-slim-fit-linen-shirt-pr

Przyszło natomiast coś w podobnym odcieniu. Także nie polecam.
linen-casual-shirts-250x250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Mango jest prosty - materiał pada bardzo szybko. Jeśli w przeciągu 20 prań nie pojawi się gdzieś dziura, to sukces. Pod względem wytrzymałości Wolczanka ich bije na głowę, o Lambercie nie wspominając. Sprawa przetestowana na kilku koszulach. Materiał znośny, bardzo przewiewny. Niestety bardzo mało wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obszedłem sporo sklepów sieciowych (Vistula, Lantier, Lancerto, Bytom, Próchnik) w poszukiwaniu garnituru, który nie jest jednolicie granatowy, czarny albo szary. Szukałem błękitu paryskiego albo marengo w białą/jasną kratę, ew. navy striped - nic takiego nigdzie nie zauważyłem. Czy aby mieć wymarzony wzór muszę pokusić się o garnitur bespoke czy szukałem w złych miejscach?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzę, ale jak rozumiem nie ma żadnego salonu w Polsce, więc jest to internetowy zakup w ciemno? (nie zakładając oczywiście podróży)

 

Są za to dość dokładne tabele rozmiarowe* i chyba już wszystko zostało powiedziane w dedykowanym SuSu wątku, jak dobrać rozmiar. Udało się dziesiątkom kolegów, to czemu ma się nie udać Tobie? Do tego w sukurs przychodzi polityka wymian i zwrotów - za to nie płacisz. Jedyne ryzyko leży przy zwrocie w przypadku transakcji z przeliczeniem waluty (możesz stracić na kursie zakupu/sprzedaży - do obejścia przy zastosowaniu kantoru walutowego). 

 

*ostatnio występują jakieś anomalie opisane w dedykowanym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem niedawno garnitur Vistula Red New Philo, leżał dobrze, jednak kolor mnie nie przekonał do końca i odpuściłem, dziś natrafiłem w sklepie internetowym na model Boston, oba garnitury są Super Slim i zastanawiam się czy Boston będzie tak samo dobrze leżeć. Czy można założyć że te dwa garnitury z linii Vistula Red w tym samym rozmiarze będą identyczne rozmiarowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z marką Finshley & Harding dostępnej w Van Graff? To chyba ich marka własna. Zastanawiam się akurat pod kątem trencha:

http://www.vangraaf.com/pl/finshley-harding-plaszcz-meski-373222?size=373218 

który jest dość drogi ale może warto dopłacić. Bardziej ogólna opinia o marce też będzie pomocna. Na forum nie ma za wiele - kilka starszych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o koszulach Bytomia z serii Warsaw? Warte są 150zł?

Kupiłem kilka razy kilka koszul z Bytomia, różnych linii i za każdym razem zastanawiałem się - co mnie znowu podkusiło. Nie spodziewam się, żeby tym razem było inaczej.

Ale np. garnitur Bytomia polecany przez Mr Vintage bardzo mi służy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ładny sweter z kaszmiru, niestety trochę za duży. Przeszkadza mi w nim spory dekolt. Głębokość mogę uznać - eksponuje krawat - ale jest też trochę za szeroki, więc zapięty kołnierzyk w całości go nie wypełnia, co źle wygląda. Da się z tym coś zrobić czy zostaje mi noszenie swetra pod marynarką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ładny sweter z kaszmiru, niestety trochę za duży. Przeszkadza mi w nim spory dekolt. Głębokość mogę uznać - eksponuje krawat - ale jest też trochę za szeroki, więc zapięty kołnierzyk w całości go nie wypełnia, co źle wygląda. Da się z tym coś zrobić czy zostaje mi noszenie swetra pod marynarką?

Próbowałeś kreatynę, kurczaka i 6x w tygodniu boje siłowe? ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.