Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat zupełnie poważnie: krem / pastę nakładam pieluchą. Lusterko też robię pieluchą. Szczotki, w szczególności mazaki, należy czyścić po każdym użyciu (inaczej przy następnym będzie włosie brudne, twarde).

Od tetrowych jeszcze wygodniejsze są pieluchy lub ściereczki flanelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rozróżnienie nie ma sensu. lepiej kup jedna z końskiego a drugą z koziego włosia ...

Dziękuję. Ale czy szczotka po polerowaniu czarnej pasty i następnie użyciu na brązowym bucie, nie pozostawi tam czarnych smug?

Smug? Nie, resztki czarnej pasty zostaną rozprowadzone raczej równomiernie, co zresztą daje często bardzo ładny efekt. Niektórzy wręcz radzą, żeby brązowe buty pastować czarną pastą. Sprawdziłem i polecam, przynajmniej raz na jakiś czas dla urozmaicenia. Można uzyskać (tymczasowe) efekty przypominające trochę delikatną patynację - mnie to się tak spodobało, że ostatnio nałożyłem odrobinę czarnej pasty na buty wiśniowe i również byłem zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś sprawdzony sposób pakowania garnituru do walizki wielkości bagażu podręcznego w samolocie? Do tej pory po prostu składałem "w kosteczkę" ale zagniecenia były dość widoczne. W necie jest sporo linków ale wolał bym poradę od kogoś "znajomego" jeśli można.

Przede wszystkim torba nie moze byc przeladowana (this is must!), ale z drugiej strony pozostala zawartosc nie moze sie latwo przemieszczac (po to wymyslono te wszystkie paski i gumki wewnatrz toreb).

Marynarke wywijasz na lewa strone (sliska podszewka)i wkladasz w siebie kule rekawow, a potem na pol. Spodnie skladasz normalnie, dla pewnosci wkladasz w foliowa torbe.

I zalatwione. Po przybyciu wyjmujesz i wieszasz jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? Estetyka ubrania dziecka też przecież jest istotna.

To są oczywiście ogromne koszty, bo dziecko szybko rośnie, ale jeśli rodzica stać, to czemu nie? Ja bym tylko przyklasnął.

tylko czy dziecko będzie szczęśliwe z takiego ubrania? w towarzystwie równolatków ..?

spełnienie estetyczne rodziców vs. odczucia dziecka, to mam na mysli ...

To jasne. Myślałem raczej o strojach na specjalne okazje - wyjście do teatru, wizytę u babci na imieninach, opłatek w przedszkolu itd. Nawet dzieci uczestniczą w wielu sytuacjach, w których elegancki strój jest na miejscu i rówieśników nie zdziwi, bo też będą ubrani w koszule i muszki (niekoniecznie bespoke).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Azji są już w sprzedaży cienkie wkładki do skarpet przypominające konsystencją żelatynę. Nie pamiętam jak się nazywa ten produkt, ale podobno dość skutecznie ochrania stopę przed wszelkimi obtarciami. Dodatkowo są też wersje na zimę/lato z funkcjami rozgrzewania/chłodzenia stóp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś sprawdzony sposób pakowania garnituru do walizki wielkości bagażu podręcznego w samolocie? Do tej pory po prostu składałem "w kosteczkę" ale zagniecenia były dość widoczne. W necie jest sporo linków ale wolał bym poradę od kogoś "znajomego" jeśli można.

Przede wszystkim torba nie moze byc przeladowana (this is must!), ale z drugiej strony pozostala zawartosc nie moze sie latwo przemieszczac (po to wymyslono te wszystkie paski i gumki wewnatrz toreb).

Marynarke wywijasz na lewa strone (sliska podszewka)i wkladasz w siebie kule rekawow, a potem na pol. Spodnie skladasz normalnie, dla pewnosci wkladasz w foliowa torbe.

I zalatwione. Po przybyciu wyjmujesz i wieszasz jak najszybciej.

Po podróży możesz garnitur zawiesić w łazience i zrobić sobie gorącą kąpiel. Para w łazience dodatkowo odświeży garnitur/ zniweluje zagniecenia materiału/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zupełnie poważnie: krem / pastę nakładam pieluchą. Lusterko też robię pieluchą. Szczotki, w szczególności mazaki, należy czyścić po każdym użyciu (inaczej przy następnym będzie włosie brudne, twarde).

Od tetrowych jeszcze wygodniejsze są pieluchy lub ściereczki flanelowe.

ja zazwyczaj poleruję szczotką. A do nakładania pasty używam pociętej na kawałki ścierki kuchennej typu "Vileda". po nałożeniu pasty kawałek ścierki wyrzucam. Mazak do nakładania przydaje się przy nierównych powierzchniach, ... nie przepadam za mazakami bo dużo pasty na nich zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzane obuwie nalezy trzymac w prawidłach, to kazdy wie. Niestety nie kazdy, bo ja nie wiedzialem o tym i zrobily sie wypuklenia. Czy jezeli teraz bede trzymał buty w prawidłach to skóra sie wyprostuje w jakis sposób, czy raczej juz buty na straty spisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę narzeczonej przystąpiłem do pastowania butów z linka poniżej. Użyłem pasty bezbarwnej, bo czarną chwilę wcześniej wykończyłem, a but nie miał załamań, przeszyć, na których mógłby się osadzić nadmiar pasty.

http://store.jilsander.com/navigation.a ... eason/main

Po nałożeniu pasty na całym bucie stworzyła się biaława, połyskująca poświata, a but opiera się szczotce do polerowania i szmatce. Co zrobiłem nie tak? Jak doprowadzić buty do stanu używalności/ usunąć pastę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można zrezygnować z udziału w forum? Czy jest możliwość jednoczesnego skasowania konta i wszystkich napisanych wiadomości? Czy da się "odejść" usuwając wszelkie ślady swojej tutaj bytności?

Ja także jestem tym zainteresowany. Pytałem się już o to, pytał się jeszcze jeden z uczestników, ale odpowiedzi od Administratora nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne usunięcie śladów bytności może być trudne. Obydwaj należycie do osób nierzadko cytowanych, oznaczałoby to ingerencję w posty osób trzecich.

Usunięcie profilu zazwyczaj nie nastręcza żadnych kłopotów.

Natomiast zaczynając działalność na jakimkolwiek forum należy brać pod uwagę, że wypowiadamy się w przestrzeni publicznej i poniekąd staje się to własnością publiczna w odróżnieniu od własnego bloga.

Przy osobach dość aktywnych - do takich należycie, nawet skasowanie tylko waszych postów znacząco wpłynie na logikę i treść tematów w jakich się wypowiadaliście.

pozdr.Vslv

p.s. każdy użytkownik ma możliwość skasowania własnych postów - to taki "iksik" po prawej stronie każdego własnego posta. Czy byłoby to eleganckie? weźcie pod uwagę to, co napisałem powyżej.

obawiając się restrykcji pod kątem ACTA - można wyedytować "podpadające" własne posty, taka możliwość również istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.