Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesiek

Można próbować na 2 sposoby, tak rzecze mądrość przodków:

-nasypać na świeżą plamę mąki kartoflanej, wetrzeć, mąka wchłania tłuszcz, potem szczotkujesz - nie próbowałem

-zaplamiony materiał kładziesz na grubym tamponie z chłonnej bibuły (plamą do bibuły) i od drugiej strony traktujesz zaplamione miejsce żelazkiem - próbowałem ale nie z jedwabiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to czy podejmiesz ryzyko zależy od ceny krawatu, ale ja z powodzeniem czyściłem takie zabrudzenia najpierw wilgotną szmatką z odrobiną mydła a potemwilgotną, albo szybko spłukująć (żeby cały nie namókł). Trzeba tylko uważać, żeby trąć krawat nie naciągnąć jeg tkniny bo się zdefasonuje) Ew. może próbować bibułką i parą z żelazka.

A jak krawat droższy (materialnie, lub sentymentalnie) to nie ma wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując 46 dobierałeś na szerokość, a nie długość buta? Oznaczenie literowe po rozmiarze numerycznym jest określeniem tęgości stopy. Więc przy wyborze UK10G (szerokie buty) możesz mieścić się na długość w EU44.

Obawiam się że w przypadku Clarks G to normalna tęgość, co nie znaczy że nie zgadzam się z powyższym zresztą może faktycznie chodzi o ukryte H.

Tak- G w clarksie to normalna tęgość. Kiedy kupowałem buty w Poslce to byłem w liceum/na studiach i nawet nei wiedziałem,że może być różna szerokość buta. Mam bardzo długie duże palce u stóp-i odstające od reszty palców lekko w bok,jakby z miejscem na szósty,mały palec,więc bardzo wąskie buty mi nie odpowiadają-ale zawsze kiedy but był na mnie za mały to był za kótki-duzy palec mi się zginał. I tak jest np. we wszystkich butach mojego ojca który nosi rozmiar 45. Więc naprawde nei wiem w jakim wszechświecie angielska 10 to nasze 44????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robimy remanent w garażu i w jednym ze starych kartonów znalazłem praktycznie nieużywane skórzane, PRL-owskie Relaksy z Nowego Targu. (czerwono-czarne) Powiedzmy, że to już hmm swego rodzaju "klasyka" - czy takie buty są obecnie coś warte (choćby dla kolekcjonerów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym polecacie zabrać garnitur, ubranie - zakładam że podróż kilkudniowa a nie jadę samochodem (wydaje mi się że pokrowiec wtedy odpada).

Garnitur w torbie na... garnitur ;).

Są oczywiście i tańsze modele, ale to już kolega sobie znajdzie bez problemu.

W ostateczności spodnie można złożyć tradycyjnie, a marynarkę w taki sposób, że jeden rękaw wywijamy na drugą stronę i wkładamy go do drugiego (zgniecenia będą zminimalizowane 8-) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego materiału najlepiej zrobić taką białą marynarkę, idealną na mój jacht (przedostatnie zdjęcie),...

Tropic, fresco, cienka flanela (albo bawełna, najgorsze rozwiązanie jeśli chodzi o użytkowanie ale jak wpadniesz do wody marynarce nic się nie stanie ;) ). Może jakaś mieszanka lnu z bawełną.

...i czy ten materiał jest u Zakiego? ;)

Nie mam pojęcia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam koszulki w kratke gingham/vichy bialo granatowa (nazewnictwo ze strony mr Vintage, mam nadzieje ze nic nie pomieszalem).

W wolczance w moim miescie nie mieli nic na moj rozmiar. W sklepie internetowym tez nie maja w wolczance juz.

jakies pomysly gdzie mozna w przyzwoitej (zblizonej do tego co jest w obecnej chwili w wolczance) cenie nabyc?

z gory dzieki i pozdrawiam,

Byrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny pokaz dobrego smaku u panów gentlemen'ów na forum.

Elegancja powinna się też objawiać w zachowaniu, nie tylko w ubiorze. Ale widzę forumowa szydera w pełnej krasie.

Pozostaje chyba tylko bez logowania się przeglądać forum (to nie gorzkie żale, tylko smutna rzeczywistość dla użytkownika który nie ma ~100 postów albo "uznania"). Nie daj boże popełni się w poście literówkę, pytanie będzie o 3 wyrazy za długie, lub, o zgrozo, napisze się "koszulkę" zamiast "koszulę", to zaraz pojawi się kilku miłych "kolegów", którzy oczywiście bez złych intencji pokpią sobie (wszystko to żarty, oczywiście, w każdym podobnym przypadku, oczywiście, za każdym razem, oczywiście).

Rozumiem, że można nie znać odpowiedzi, ba, może być tak, że odpowiedzi nie ma, bo ani wzór "koszulki" nie jest popularny/dostępny, ani tym bardziej w przedziale cenowym, który występuje w Wólczance.

Ale generalnie rzecz ujmując wasz popis był po prostu... smutny.

Pozostaje się chyba tylko pożegnać z takim "towarzystwem". Zyska forum, bo nikt nie będzie "tanich koszulek" wyszukiwał, zyskacie wy, bo nikt wam nie będzie tematów "tanimi koszulkami" zapychał, a jakiś szary użytkownik, który z racji wiedzy nie jest w stanie merytorycznie za wiele wnieść na forum niech się w tyłek ugryzie.

Pozdrawiam Panów serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyderców 'nie-gentelmanów' prosiłbym o zakończenie offtopa.

Co się tyczy Byrka - cóż można napisać? Temat wałkowany tysiąc razy, w kilkadziesiąt sekund w wyszukiwarce forumowej tudzież temacie "porozmawiajmy o koszulach" można znaleźć dziesiątki linków do stron oferujących koszule w podobnej cenie, w dowolnych wzorach. O google nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z nas nie zamierzał Panu sprawiać przykrości. Jeśli w jakiś sposób poczuł się Pan urażony to przepraszam. Ale przyznam, że zdrobnienia pewnych przedmiotów zawsze mnie rozbawiają.

Bedąc więc

takim "towarzystwem".

nie śmiałbym powiedzieć Panu:

niech się (Pan - uzup. moje) w tyłek ugryzie

bo to ani wygodne, ani miłe, a i też poniżej mojego poziomu.

Pozdrawiam

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.