Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję +Immune+.

Aż ciśnie się pytanie - gdzie pozyskałeś te, które już masz na stanie? Wydaję mi się, że występują tylko w kappahlu, to chyba ich marka - nie mylić z Polo RL.
U.S. Polo Assn. to marka starsza niż RL koźle. Tak więc nie masz racji. ;) Aczkolwiek czy występuje w Polsce gdzieś poza Kappahl'em - nie wiem. Rzeczywiście to może być jedyny dystrybutor.

Edit: No i kolega przede mną zapodał już link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na "mechatość", z tego samego powodu ciepłe są też piżamy czy koszule z flaneli bawełnianej.

OK, ale w jaki sposób mechatość podnosi właściwości izolacyjne materiału?

Stojące włoski zatrzymują między sobą powietrze które jest dobrym izolatorem. Na tej samej zasadzie grzeje polar czy wełniany sweter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na "mechatość", z tego samego powodu ciepłe są też piżamy czy koszule z flaneli bawełnianej.

OK, ale w jaki sposób mechatość podnosi właściwości izolacyjne materiału?

Encyklopedia Britannica twierdzi, że:

It is napped, most often on both sides, the degree of napping ranging from slight to so heavy that the twill weave is obscured. Fibre composition and amount of napping are dependent on the intended use. Flannel is a relatively warm fabric, since still air is held in the fabric because of the napping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na "mechatość", z tego samego powodu ciepłe są też piżamy czy koszule z flaneli bawełnianej.

OK, ale w jaki sposób mechatość podnosi właściwości izolacyjne materiału?

Encyklopedia Britannica twierdzi, że:

It is napped, most often on both sides, the degree of napping ranging from slight to so heavy that the twill weave is obscured. Fibre composition and amount of napping are dependent on the intended use. Flannel is a relatively warm fabric, since still air is held in the fabric because of the napping.

Właśnie to nieudolnie próbowałem napisać post wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu butów jaki poruszyłem jakiś czas temu otrzymałem odpowiedź, że G&B nie wysyła do Polski. Wyprzedaże u innych producentów kuszą ale ponieważ nie mogę przełamać oporu przed kupnem obuwia bez przymiarki poszukam czegoś stacjonarnie. Dziękuję za wszelkie porady. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można założyć do wełnianych ciemnografitowych spodni w delikatny jasny prążek? Jak wcześniej gdzieś pisałem dużo schudłem i o ile spodnie można dopasować o tyle marynarka straci zupełnie fason i nic się nie da z nią zrobić. Szkoda mi tak oddać garnitur bo jestem przywiązany do tego zestawu, stwierdziłem więc że chociaż może spodnie wykorzystam. Jakaś propozycja? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można założyć do wełnianych ciemnografitowych spodni w delikatny jasny prążek? Jak wcześniej gdzieś pisałem dużo schudłem i o ile spodnie można dopasować o tyle marynarka straci zupełnie fason i nic się nie da z nią zrobić. Szkoda mi tak oddać garnitur bo jestem przywiązany do tego zestawu, stwierdziłem więc że chociaż może spodnie wykorzystam. Jakaś propozycja? Z góry dziękuję.

Takie dekompletowanie garnituru w prazki jest moim zdaniem nie najlepszym pomyslem. Temat poruszany juz kilkakrotnie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.