Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

http://torg.pl/attachment.php?attachmentid=275733&d=1324891206

jak się nazywa ta czerwona chusta, ale w waszym żargonie, czy to po prostu chusta ?

Polska nazwa to PODKOŁNIERZYK podawałem ją już w któryms z wątków, nie mam czasu teraz szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często należałoby, i czy trzeba, czyścić buty nie noszone?

Nie trzeba, zwłaszcza jeśli leżą sobie spokojnie w płóciennym worku i się nie kurzą. Raz na jakiś czas można zastosować krem/tłuszcz, by nawilżyć skórę i tyle.

TRZEBA!

Raz w roku to absolutne minimum, jeżeli dobrej jakosci buty przechowujemy w bawelnianych workach i w pudelku, w miejscu gdzie utrzymywany jest staly poziom wilgotnosci.

Dla 95% populacji wskazana jest dwukrotna konserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam specyficzną wadę kręgosłupa, która powoduje, że marynarka która jest prosta na moich plecach, kiedy wisi na wieszaku ma fałdę poniżej kołnierzyka, macie pomysł jak z tym zawalczyć?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale może jakieś dodatkowe wypełnienie (taki "garbek") na wieszaku? Chodzi mi o miejsce pokazane na dołączonym rysunku.

post-273-13658921303115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRZEBA!

Raz w roku to absolutne minimum, jeżeli dobrej jakosci buty przechowujemy w bawelnianych workach i w pudelku, w miejscu gdzie utrzymywany jest staly poziom wilgotnosci.

Dla 95% populacji wskazana jest dwukrotna konserwacja.

Immune, forumowicz kot zapytał o czyszczenie. Czy należy regularnie czyścić buty, które leżą sobie w płóciennym worku na półce?

Ja napisałem, że nie, że nie trzeba, od czasu do czasu trzeba je tylko jakoś nawilżyć/natłuścić, np. kremem do skór lub dubbinem. Czy się ze mną nie zgadzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ta dyskusja jest na serio? Przecież wystarczy wziąć dowolny wieszak, trochę pianki (albo styropianu), obrobić/dopasować, wypełnienie umocować do wieszaka jakąś taśmą, w razie konieczności (pianka) profilując naciskiem taśmy i już.

Pomysłowy Dobromir :lol:

Mak Gajwera się oglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci znajduje się pełno zdjęć z czasów przedwojennych, wojennych i niedługo-powojennych (do lat 50?) wielu panów, którzy noszą do garniturów i krawatów frakowy (tak to się chyba nazywa?) kołnierzyk. Zwróciłem na to uwagę, gdyż niedawno sam widziałem mężczyznę, który właśnie taki kołnierzy nosił do zwykłego garnituru.

Chciałem się zapytać, czy coś takie jest obecnie dopuszczalne, bo nie ukrywam, iż troszkę mi się to podoba (jako mała odmiana). Doktor Kirloy mawiał, że uważa iż wszystko co było dawniej stosowane (oprócz lat 60, 70 i 80) uważa za poprawne. Chciałem się dopytać, czy tak jest i tym razem.

Poniżej znalezione na szybko przykłady, A. Einstein (zm. 1955 r.) i G. Narutowicz (zm. 1922 r.).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że moje zdanie się tutaj nie liczy. :) Jeżeli jednak, to uważam, że tak, jest to dopuszczalne, ale tylko do, ma się rozumieć, bardziej formalnych garniturów. Poza tym, zapomniałeś o jednym z największych popularyzatorów frakowych kołnierzyków z garniturami:

http://www.tumblr.com/photo/1280/12346108459/1/tumblr_lu59lfJwlc1qgrla1

:D

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :).

Właśnie na Twoje zdanie czekałem! Poszukując informacji natknąłem się na to co pisałeś (że wszystko stosowane kiedyś oprócz lat 60, 70 i 80 można uznawać za poprawne) ale chciałem się zwyczajnie upewnić, czy dotyczy to również tej sytuacji :). Posiadam jedną koszulę z takim kołnierzykiem, jednak niezwykle rzadko miewałem okazję by ją nosić :). Już teraz wiem, że nie muszę tak się wzbraniać :). A bardzo mi się podoba takie połączenie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Kilroy, znasz może jakieś ciekawe sklepy gdzie dostanę koszule z odczepianymi klasycznymi kołnierzykami? Trochę szukałem w internecie i niestety nie znalazłem wiele ofert. W polskich sklepach termin odczepianego kołnierzyka chyba w ogóle nie istnieje. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

Lucru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.