Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie firmy rtw szyją garnitury, których wkłady są formowane włosiem oprócz Lantiera?

Lantier i włosie? :shock: Jeżeli już to płótno. Poza tym nie wszystkie Lantiery mają fronty formowane na płótnie - już nie..
W takim razie jest jeszcze jakaś firma, którą można dofinansować, czy z "nieklejonej" opcji tylko mtm z tańszych alternatyw zostaje?
Jeżeli niestacjonarnie i half-canvass to sprobuj u Tyrwhitt'a lub Suit Supply.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z Panow nosi C&J Hallam rozmiar 9 badz inne buty na kopycie 348?

Kopyto 348 wydaje mi się węższe od 341, jeśli o to pytasz. O ile moim rozmiarem w 341 jest 7,5 E, to przy tym drugim rozważałbym F. Oba można przymierzyć w E.Bergu.

Jest węższe i dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy te buty:

http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Rahm ... 8012d0ab3b

beda nadawaly sie do granatowego garnituru?

pierwszym zastosowaniem bylby slub cywilny (moj). Pytam ze wzgledu na poziom formalnosci, w kontekscie tego ze bede trzecim po malzonce i pani kierownik usc aktorem, a buty typu brogue o ile dobrze doczytalem na forum maja stopien formalnosci nizszy niz buty klasyczne, gladki z noskiem naszywanym (czy jak to sie profesjonalnie nazywa).

P.S. jak najlatwiej ocenic realny ksztalt kopyta buta uzywajac tylko zdjecia? (poza oczywista oczywistoscia jak mawial byly premier, ze troche widac). Chodzi mi raczej o to, czy nosek ni jest zbytnio przedluzony w stosunku do ksztaltu stopy, czy proporcje sa, ze tak powiem, klasyczne itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej na grzyby niż na ślub.

moglbym prosic o rozwiniecie?

Jabbero: zapewne tak

sugerowalem sie postem kolegi mosze w innym temacie:

Brąz ładnie komponuje się z granatem - uważam, że odpowiedni będzie średni bądź ciemny brąz. Jeszcze lepiej, jeśli kolor będzie zawierał nutę czerwieni bądź wpadał w ten kolor (wiśnia itp.). Jedynie jasne buty wg mnie są mało uniwersalne, bo komponują się dobrze z jasnymi spodniami.

Czarne będą jak najbardziej ok, ale z brązu więcej frajdy :) Oczywiście - na wieczór wyłącznie czarne, więc przynajmniej jedną parę trzeba mieć.

na wieczor, oczywiscie, czarne, ale czesc formalna bedzie w dzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy te buty:

http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Rahm ... 8012d0ab3b

beda nadawaly sie do granatowego garnituru?

pierwszym zastosowaniem bylby slub cywilny (moj). Pytam ze wzgledu na poziom formalnosci, w kontekscie tego ze bede trzecim po malzonce i pani kierownik usc aktorem, a buty typu brogue o ile dobrze doczytalem na forum maja stopien formalnosci nizszy niz buty klasyczne, gladki z noskiem naszywanym (czy jak to sie profesjonalnie nazywa).

P.S. jak najlatwiej ocenic realny ksztalt kopyta buta uzywajac tylko zdjecia? (poza oczywista oczywistoscia jak mawial byly premier, ze troche widac). Chodzi mi raczej o to, czy nosek ni jest zbytnio przedluzony w stosunku do ksztaltu stopy, czy proporcje sa, ze tak powiem, klasyczne itd).

O i tym razem zadałeś pytanie, które da przeczytać, zrozumieć i z chęcią odpowiedzieć.

Kup czarne wiedenki (właśnie z nakładanym noskiem i zamkniętą przyszwą).

Dołączona grafika

Co do drugiej cześci pytania - to jest bardzo trudne i często mylące, zdjęcia są robione podróżnymi kątami, potem graficy mogą namącić w proporcjach zdjęcia, następnie monitor może mieć źle dostosowaną rozdzielczość poziomą względnie pionowej. Na zdjęciu sprawdzisz tylko, czy nic dziwnego nie dzieje się z noskiem (nie jest bardzo kwadratowy, spłaszczony, albo zawinięty ku górze.

Ocena kształtu i proporcji kopyta ze zdjęcia wymaga niemałej praktyki. Ja zwykle się mylę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wieczor, oczywiscie, czarne, ale czesc formalna bedzie w dzien.

Tak, ale czarne z definicji są bardziej eleganckie, a trudno o bardziej stosowną okazję, niż ślub. Okazja wymusza także ciemny, gładki garnitur, białą koszulę, białą poszetkę oraz odpowiedni (stonowany) krawat (albo muchę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem rozwijam - fajne buty na wieś. Np. na długie spacery na świeżym powietrzu podczas wypadu weekendowego.

abstrahujac od wszystkich dobrych rad ktore przyjalem (i dziekuje), czy cos konkretnego jest nie tak z tym modelem ktory zamiescilem, czy wg ciebie wszystkie brazowe buty tego typu nadaja sie tylko na wiesc lub na dlugi spacer? pytam bo nie wiem czy tak nalezy odebrac twoj post (a moja wiedza jak widac po pytaniach jest jeszcze bardzo uboga i moze rzeczywiscie braz/ew ten model sie nadaje tylko do tego o czym piszesz) czy to byla lekka zlosliwosc bo jakis ktos w internecie chcial sie wyglupic brazowymi butami na wlasnym slubie :)

p.s. czy moglby ktos wobec ego zasugerowac jakas firme produkujaca czarne wiedenki w cenach i jakosci porownywalnych do gordon&bros? ostatnio wyczytalem sporo krytycznych slow o Loake, NC jest chyba poza zasiegiem, a patrzac na ceny obuwia ktore sie tu przewijaja, (mam wrazenie ze zazwyczaj znacznie powyzej 500 zl) beda raczej poza moim zasiegiem. cos w okolicach 50-70 euro moze moglby ktos zasugerowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to, że brązowe buty nie nadają się na okazje, nazwijmy je, "o podwyższonym stopniu formalności", dlatego Immune w charakterystycznym dla siebie stylu określił jako buty na wieś :)

Oczywiście nie oznacza to, że nie nadają się do miasta na codzień (mimo "no brown in town" i właśnie pozamiejskiego pochodzenia).

Wszelkie formalne okoliczności (a taką jest ślub) wymagają czarnych butów, najlepiej wiedenek - takie jak umieściłem 3 posty wyżej.

Buty ze zdobieniem brogue w prostej linii wywodzą się od szkockich butów ghillie shoes, w których dziurkowania pozwalały na odporowadzanie wody podczas chodzenia po mokradłach szkockiej wsi. I to pochodzenie powoduje, że ich formalność plasuje się znacznie niżej (i dzięki temu np brązowe lub zamszowe brogue to dobry wybór do dżinsów).

Niestety nie jestem w stanie polecić producenta z ceną 50-70 Euro, ale pamiętaj, że porządne klasyczne buty (przekłada się to niestety na cenę) nigdy nie wyjdą z mody (bo nigdy w niej nie są) i przy odpowiednim użytkowaniu i pielęgnowaniu mogą posłużyć kilkanaście i więcej lat.

Może Wojas miałby ładne czarne wiedenki - ostatnio kolega Arkadyjczyk pokazał, że potrafią robić ładne buty.

PS. Nie zaczynaj przygody ze świadomym doborem butów od wybrzydzania na Loake - wielu użytkowników je nosi i chwali, mimo iż woleliby C&J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, żeby GB nie miał takiego modelu w ofercie - może po prostu "spadły" im aukcje - wyślij do nich pytanie. Za 50 ojro to jednak będzie cienko. Wiem, że w dzisiejszych czasach ślub kosztuje tyle, co niezły samochód, ale w tym wypadku to jest inwestycja. Podany przedział to za mało, żeby upolować coś na ebay UK (sama przesyłka to minimum 10 funtów). Może coś z "włochów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.