Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziękuję za oceny. Są zbieżne z moimi (w sprawie spodni też - chociaż sam użyłbym innego sformułowania). Przekonałem się, że faktycznie, zdjęcie własnej sylwetki bardzo pomaga w ocenie dopasowania. Dochodzę też do wniosku, że taki krój marynarki jest w praktyce "dla nikogo". W niektórych miejscach za mała w innych za duża.

Opublikowano

Ta marynarka jest po prostu za mała, nie mylmy dopasowania z noszeniem za małych rzeczy, bo co prawda jest ona wtedy bliżej ciała, ale w oczy kole długość, rozmieszczenie guzików itp. 

 

 

Należałoby rzec, że "za krótka". Mając na uwadze, że charakteryzują nas dwa wymiary - "szerokość i wysokość" to trudno jest trafić idealnie przy RTW. Zauważyłem, że niektórzy producenci mają osobliwe zrozumienie wzorca. U mnie z uwagi na fakt, że natura nie poskąpiła "szerokości", lekko zapominając o "długości" - często jestem zmuszony celować w rozmiary, które w standardzie przeznaczone są dla wyższych osobników. Nie zawsze udaje się dopasować - szczególnie długość marynarki. 

 

Po prostu nie każda rzecz jest dla nas pisana :) Jeśli RTW nie pasuje i nie ma rokowań na rozsądne dopasowanie, to z bólem serca trzeba odpuścić - nawet jeśli zakochamy się od pierwszego wejrzenia.

Opublikowano

Jeszcze raz się do niej przymierzyłem i stwierdziłem, że:

- plecy super,

- obwód dobrze,

- rękawy dobrze, gdyż dość wąskie i wysoka pacha, długość do ewentualnej korekty

- materiał i podszewka super (podszewka to bawełna na plecach i wiskoza w rękawach),

- kula ramiena do poprawy,

- dlugość: preferuję raczej dłuższe, zdjęcie pleców wykazało, że pokazywanie pośladków w dolnej części raczej nie dla mnie,

- guzik zdecydowanie za wysoko, źle się z tym czuję, trochę tak jak w koszuli zapiętej pod szyję, ale bez krawata.

Po takiej analizie zdecydowałem oddać ją. Czeka teraz w TK w Blue City na ewentualnego miłośnika męskich żakietów. Jeszcze raz dziękuję za konstruktywne uwagi.

Opublikowano

Przygotowuję się do zakupu trzewików i zastanawiam się nad kolorem. Waham się między ciemnym brązem a bordowym Wydaje mi się, że brąz będzie bardziej uniwersalny, ale z kolei bordowe są bardzo ładne. Do jakich spodni/marynarki będą pasowały buty bordo?

Opublikowano

Zadałem podobne pytanie w innym wątku. Może pomogą Ci odpowiedzi innych osób:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/766-koordynacja-kolorystyczna/page-10

 

Osobiście uważam, że kolor burgundowy (jeżeli chodzi o buty) jest względnie uniwersalny. Sam chcę takie kupić :)

Dziękuję za odpowiedź. Widziałem tamten wątek już wcześniej, tylko tam ktoś pytał o dodatki skórzane do butów, więc jednak troszkę o coś innego. No i burgund to nie to samo co bordo, chociaż patrząc na zdjęcia w internecie, to czasem ciężko dostrzec różnicę :)

Opublikowano

Zgadzam się, że w przypadku skóry to ciężko rozróżnić te kolory dlatego podałem tamten (swój) post. Koledzy pisali o kolorach spodni do takich butów, myślę, że te porady do koloru burgund/bordo mają zastosowanie. Ja mam upatrzone trzewiki Yanko, teoretycznie nazwa koloru skóry to bordo. Mr Vintage niedawno na swoim blogu prezentował płaszcze, do zdjęć są wykorzystane właśnie te trzewiki Yanko.

Opublikowano

Zgadzam się, że w przypadku skóry to ciężko rozróżnić te kolory dlatego podałem tamten (swój) post. Koledzy pisali o kolorach spodni do takich butów, myślę, że te porady do koloru burgund/bordo mają zastosowanie. Ja mam upatrzone trzewiki Yanko, teoretycznie nazwa koloru skóry to bordo. Mr Vintage niedawno na swoim blogu prezentował płaszcze, do zdjęć są wykorzystane właśnie te trzewiki Yanko.

No ja właśnie też, tylko się wahałem między bordo a ciemnym brązem. A teraz się waham między bordo a burgundowym :) Ale to już się zdecyduję, jak się pojawi rozmiarówka w sklepie, bo na razie krucho. Piękne są te trzewiki, nie ma co.

 

Opublikowano

Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o Yanko to jest jedna skóra w takim kolorze. Tylko opisy są czasami różne. Trzeba chyba zapytać w wątku dotyczącym Yanko.

 

Np.

http://patine.pl/yanko-style-525-trzewiki-bordowe.html

http://patine.pl/yanko-style-607-burgund-goodyear-welted.html

 

Tutaj jest jeszcze inny opis

http://patine.pl/yanko-style-306-goodyear-welted-burgund.html

 

Na blogu też widać jeden kolor tego typu.

http://blog.patine.pl/yanko-kolory-skor/

 

Chyba, że druga opcja u Ciebie to buty od innego producenta:)

Opublikowano

Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o Yanko to jest jedna skóra w takim kolorze. Tylko opisy są czasami różne. Trzeba chyba zapytać w wątku dotyczącym Yanko.

 

Np.

http://patine.pl/yanko-style-525-trzewiki-bordowe.html

http://patine.pl/yanko-style-607-burgund-goodyear-welted.html

 

Tutaj jest jeszcze inny opis

http://patine.pl/yanko-style-306-goodyear-welted-burgund.html

 

Na blogu też widać jeden kolor tego typu.

http://blog.patine.pl/yanko-kolory-skor/

 

Chyba, że druga opcja u Ciebie to buty od innego producenta:)

 

Masz rację! To ta sama skóra. Ostatni link wyjaśnia wszystko. "CAMBRIDGE BURDEOS (BURGUNDY)".

Opublikowano

Mógłbym prosić o opinię na temat garnituru Albione - RTW. Materiał to wełna super s 140. Wrzucam kilka zdjęc poglądowych i prosze o opinię, czy warto wydać 1500zł (przecena z 3000) + 180zł na koszulę.


 


Szukam dość budżetowej opcji (max 2-2,5 tys.), stąd najpierw sprawdzam RTW.


post-5976-0-32582700-1413745429_thumb.jp

post-5976-0-26724800-1413745449_thumb.jp

Opublikowano

Nie jest aby za ciasna ta marynarka? Wypchane lekko ramiona na pierwszym zdjęciu i potężne naprężenie materiału na plecach na drugim zdają się na to wskazywać.

 

Jak byłeś w Factory, to się nie dziwię, że nie znalazłeś nic ciekawego - te fajne garnitury Bytom ma w obecnej kolekcji, ciężko żeby znalazły się w outlecie ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano
 

Fałdę na plecach poprawi się łatwo, ale kula rękawa wygląda fatalnie.

 

Wydaje mi się, że fałdy wcale nie poprawi się łatwo bo powoduje ją naciągnięcie tkaniny na plecach. Ta fałda i opinanie na ramionach i łopatkach to moim zdaniem trzy objawy tego samego problemu - tego że marynarka jest zwyczajnie za ciasna, za wąska na plecach.

Opublikowano

Panowie, 

doradźcie proszę gdzie kupić coś ciekawego.
Szukam szalika do tego płaszcza:

http://www.ctshirts.co.uk/Charcoal-wool-cashmere-classic-fit-overcoat?q=gbpdefault|Coat|oc036cha|||||||||||||

 

kolor raczej kontrastowy, cena do 250zł, sklepy: stacjonarne/internetowe

materiał: worki na śmieci czy koszulki na dokumenty poza zakresem poszukiwania :)

myślałem o stylu podobnym do:

pol_pl_Szalik-Paisley--152_1.jpg

Opublikowano

Poszetka ma w ofercie całkiem fajne jedwabne i wełniane szaliki, które mieszczą się w zakładanym przez Ciebie budżecie. Stacjonarnie niedawno widziałem ciekawe szaliki (podobne do tego na zdjęciu) w TK Maxx, ale nie wiem czy jeszcze się uchowały.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.