Skocz do zawartości

Dobrze ubrana kobieta


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Może i ja się wypowiem, jak to wygląda z punktu widzenia kobiety ;) Klasykę utożsamiam z ubraniami, które przywodzą na myśl kobietę, które są nieodłącznie z nią związane. Fakt, że my praktycznie teraz nosimy wszystko, także to, co kiedyś było zarezerwowane tylko dla mężczyzn (vide spodnie). Jednak to, co jest klasyczne - przynajmniej w mojej opinii - to sukienki i spódnice. A wśród nich z pewnością mała czarna, która jest - powiedziałabym - uniwersalna. I to od doboru dodatków do niej zależy, co z niej stworzymy. Szpilki również są bardzo kobiece, aczkolwiek prawdą jest, że są dużym wyzwaniem dla naszych stóp.

Teraz pytanie, czy obowiązują jakieś zasady, których trzeba przestrzegać... Pewnie, że tak, o ile chcemy dobrze wyglądać. A muszę powiedzieć, że w przeważającej mierze tak jest, choćby po to, aby wam się podobać (choć jeśli chodzi o mnie, ja po prosu lepiej się czuję, kiedy dobrze i starannie się ubiorę, poza tym to dodaje też pewności siebie). To co tutaj napiszę to pewnie truizmy, ale warto o tym wspominać..

Elegancja kobiety w dużej mierze polega na tym, aby dobrała odpowiednio ubranie do figury - tzn. podkreśliła tym samym swoje atuty, a ukryła wady. Widziałam kiedyś taki koszmarek w programie o metamorfozach "Jak się nie ubierać" (swoją drogą, tak poza tym, ten program spełnia swoją funkcję). Kobieta miała naprawdę krótkie i grube nogi, poza tym była raczej niska. A dobrano jej botki na szpilce. Efekt był taki, że jej łydki wyglądały jak dwa balerony.

Kluczową sprawą jest podkreślenie talii, wtedy mamy właściwe proporcje. Ja zauważyłam, że jak robię zakupy, to chyba instynktownie podobają mi się ubrania, które podkreślają talię.

Jeśli chodzi o mnie, uwielbiam różnego rodzaju żakiety, które również można zestawić z wieloma rzeczami.

Wydaje mi się, że nie potrzeba wielu ubrań - również u nas - aby stworzyć fajne zestawy na różne okazje. Np. biała bluzka - kolejny uniwersalny element garderoby,więc nie tylko na egzaminy :) Choć to prawda, że jako kobieta często stoję przed dylematem, w co się ubrać. A szafa pełna ubrań, w dodatku jeszcze nie wszystkie noszę.

Bywa i tak, że naprawdę ładnej sukienki nie założę po raz kolejny (szczególnie w bliskim odstępie czasu), no bo prostu nie wypada. Tak chyba też kobiety często podchodzą, dlatego kiedy zbliża się jakaś impreza, wesele itp., chodzimy na zakupy, aby znaleźć coś, co by nam pasowało i żeby wyglądać najlepiej ze wszystkich innych kobiet :P

Inną sprawą jest pokazywanie ciała. W mojej opinii, jako kobiety wierzącej, nie należy być przede wszystkim wyzywającą (a propos, samo spojrzenie pożądliwe na kobietę jest już grzechem). Poza tym pokazanie zbyt wiele nie zostawia już pola do wyobraźni. A co Wy o tym myślicie, Panowie?

Nie należy też przesadzać i chodzić w byle workach po ziemniakach. Po prostu trzeba być kobiecą, seksowną (kiedy trzeba), nie wyglądając jak - nie przymierzając - "szczęśliwa córa Koryntu". Tylko, że w takim przypadku o elegancji już nie ma mowy, bo zostaje sama wulgarność i staranie się na siłę - a i tak nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii, jako kobiety wierzącej, nie należy być przede wszystkim wyzywającą (a propos, samo spojrzenie pożądliwe na kobietę jest już grzechem). Poza tym pokazanie zbyt wiele nie zostawia już pola do wyobraźni. A co Wy o tym myślicie, Panowie?

Nie należy też przesadzać i chodzić w byle workach po ziemniakach. Po prostu trzeba być kobiecą, seksowną (kiedy trzeba),

Jak się ma ubieranie tak by było seksownie do grzeszenia samym pożądliwym spojrzeniem? Czy wyglądanie seksownie nie oznacza czasem, by własnie wzbudzać pożądanie? Czyli ubierać się by wodzić na pokuszenie? Ach te kobiety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prowokowania - to jest trudna sprawa, bo często robimy to nieświadomie

Ha dobre sobie ;) to troche jak z tym gdy panie stroja sie na wieczorne spotkania taneczne (czyt. impreza), a pozniej narzekaja, ze mezczyzni je 'mecza' caly wieczor, podczas gdy wiadomy jest cel tego strojenia. Aha i to klasyczne stwierdzenie o strojeniu sie dla siebie 'zeby dobrze sie poczuc';) z czego to dobre samopoczucie plynie, w przypadku ubioru to juz nie bede wspominal:)

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka strojów kobiecych zawiera się w sukniach, sukienkach i spódnicach. Jeśli chcemy być konsekwentni (zakładam, że nie chcemy, ale mimo wszystko), to marynarka + spodnie, czy trzyczęściowy garnitur nie jest klasycznym ubiorem kobiecym. Klasyka zakłada wyraźny rozdział tego co jest strojem męskim, a co damskim.

Nie mówię, że oczekuję od otoczających mnie kobiet iż będą bezwzględnie przestrzegać kanonów klasyki, ale temat nazywa się "kobieca klasyczna elegancja", a nie "współczesne zestawienia kobiet w strojach inspirowanych męską klasyką".

Na takiej okazji jak ta (tylko, że wieczorowej), kobieta we fraku (którą ktoś wyżej dał za przykład klasycznie-kobieco wystrojonej (!)), by się nie mogła pojawić.

Dołączona grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pod spodem z pewnością gorset. Ciekawe dlaczego wyszedł z mody...

Pewnie dlatego, że na co dzień stał się niepraktyczny (tak jak i długie suknie). Jak się tak mocno ścisnęło, to trudno było zapewne oddychać. Oczywiście talia jak u osy, ale i teraz są sposoby na jej podkreślenie, znacznie wygodniejsze niż gorset ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pamiętajmy o prostej regule: mężczyzna zawsze wkłada do dziurki.

Reguła ta działa i w drugą stronę. Damom nie przystoi wkładanie do dziurek jakiś przedmiotów, dlatego damskie żakiety zwyczajowo nie mają butonierek. Jeśli męska marynarka nie ma dziurki w rewersie, to najwidoczniej była szyta przez damskiego krawca. Dodajmy, że panie przypinają sobie korsaż do lewej (a nie do prawej) klapy.

Co z tego że Paniom nie przystoi ;) i jeszcze klapy w szpic w SB czyli sartorial crime, istna recydywa :D

http://giantbeard.tumblr.com/post/30028 ... sther-quek

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.