Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Mam mały spory dylemat. Zamówiłem berwick 4485 z klasyczne buty. Cena jaką zapłaciłem to 665 zł i szczerze mówiąc jest to dla mnie spory wydatek mimo promocji, dlatego chciałbym aby zakup był rzetelnie przemyślany. Na co dzień do pracy chodzę preferuję styl casual, jeansy, chinosy, mniej formalne koszule, kardigany, swetry itp. Moje pytanie brzmi czy jest to dobry wybór do tego typu ubioru i czy warto postawić na ten model. Przeglądając ofertę innych producentów tego typu modeli z otwartą przyszwą i grubymi otworami na sznurowadła jest bardzo uboga i nie wiem czy jest to spowodowane brakiem popularności i  czy nie lepiej postawić na model np. z zamkniętą przyszwą lub rozważyć kupno kompletnie innych butów. Poniżej zdjęcie na nodze, przepraszam za jakość ale ciężko w tym okresie znaleźć dobre oświetlenie.

20181229_101534_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie :)

Od jakiegoś czasu jesteś posiadaczem czarnych berwicków 3010 rozmiar 41. Przymierzałem i kupowałem je raczej w porannych godzinach i już wtedy w zasadzie wchodziły na styk, ładnie trzymały piętę i dopiero po 10 minutach pojawił się mały dyskomfort przy małym palcu. Buty miałem na sobie dopiero kilka razy, ale w zasadzie nie było problemu założyć je od razu na cały dzień pracy, obyło się bez dużych odcisków i obtarć do krwi (jak to niektórzy pisali), tylko bardo duży dyskomfort i ucisk na palcach.  Co do odcisków to ewentualnie mógłbym dodać, że pierwszego dnia musiałem założyć plaster nad piętą na jednej nodze. Uspokoiłem się trochę jak poczytałem w tym wątku, że Brewicki co prawda długo i ciężko mogą się rozchodzić ale sporo się rozchodzą i ładnie dopasowują. Rzeczywiście tak jest, za każdym razem  są troszkę wygodniejsze. 

Jeśli są zainteresowani, to jak już się rozejdą to podzielę pełniejszymi wrażeniami i wrzucę zdjęcia jak się łamią.

Pisze, ponieważ zastanawiam się nad kolejnymi butami Berwick 3561 https://sklep.klasycznebuty.pl/318,berwick-3561-tan-rs.html

Czy (przy założeniu, że 3010 rozmiar 41 okażą się w sam raz) celować w ten sam rozmiar, czy być może pół rozmiaru większe, bo z tego co wyczytałem kopyto jest trochę węższe?

długość stopy mam 26,5 cm (goła stopa, z jednej strony dociśnięta do ściany, a od palców przyłożona książka)

a obwód za palcami 23,6

Zastanawiam się nad rozmiarem 41. Oczywiście z zakupem poczekam aż obecne buty się dopasują, żeby mieć pełniejszy ogląd, ale być może ktoś posiada obydwa modele, albo ma lepsze rozeznanie jeśli chodzi o kopyta Berwick i będzie mógł się wypowiedzieć.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jakiś czas temu przeczytałem na A Fine Pair of Shoes komplementy pod adresem marki Berwick, bazując na swoich doświadczeniach, byłem mocno sceptyczny i traktowałem to jako chwyt marketingowy. Niemniej wczoraj miałem przyjemność wpaść do wrocławskiego Brogs'a i osobiście przyjrzeć się najnowszym egzemplarzom butów tej firmy. Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem - skóra wydaje się dużo lepszej jakości (grubsza, bardziej mięsista - nie miałem poczucia papierowości typowego dla butów tej marki które posiadam/posiadałem), a jakość wykonania również na pierwszy rzut oka poszła w górę i nie dostrzegałem żadnych niedoróbek. Przy kwotach rzędu 699 zł ta marka wydaje się prezentować bardzo dobry stosunek jakości do ceny - coś co jeszcze rok-dwa lata temu bym mocno kwestionował.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, namówiłeś mnie. Pierwsza para Berwicków rzeczywiście nie była moim najbardziej udanym zakupem.

Kupiłem Berwicki 2509, rozmiar 10 (najpierw 9,5) no i to nie była najszczęśliwsza decyzja. Ani toto ładne jakoś specjalnie nie jest, skóra kiepska, ani to formalne ani nieformalne. ot tak jeden z pierwszych zakupów klasycznych butów. ale mam i czasami zakładam, byle nie na cały dzień bo...się nie da.

Czytając wypowiedź Kolegi i po nieudanym romansie z Yanko (to zdecydowanie są za wąskie buty dla mnie) próba nr dwa: Berwick 4485 Tan

obaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miał ktoś styczność z tym modelem Berwicka? Miałem je na nogach i wydają się z grubsza wygodne, ale chciałbym poznać wasze zdanie. (edit. na temat ich jakości, tego jak się starzeją i generalnej prezencji)

https://sklep.klasycznebuty.pl/429,berwick-3637-saddle-brown.html

Byłbym wdzięczny za zdjęcia jak wyglądają po dłuższym czasie noszenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógłby porównać kopyto 156 do kopyta 219 model 376, zamszowe sztyblety? Sztyblety wydają się węższe dlatego wydawało mi się, że logicznie wziąć by było pół rozmiaru mniej. Mam stopę 26cm i w brogsach na kopycie 156 i monkach na gumie mam 6.5UK.

Czy ktoś z uzytkujacych te zamszowe sztyblety mógłby napisać, jak się noszą? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
14 godzin temu, flozbi napisał:

Jak Wam się podobają nowe modele?  https://www.gentlemanstore.pl/Obuwie/Obuwie-Berwick/ Jest kilka spoko, tylko cena niefajna. Chyba skóry na podeszwy zmienili.

Podoba mi sie chyba jedynie model brogsow z polaczenia skory zamszowej i licowej. Reszta jak dla mnie mocno inapirowana Gino Rossi czy Deichmannem. Po prostu przekombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wszystkim!

Poszukuję pierwszych porządnych butów z okazji zbliżającego się ślubu. Wybór padł na Berwicki.
Przed zakupem chciałbym je poprzymierzać, bo mam raczej szerszą stopę. Po założeniu kilku modeli Loake wiem, że może być problem i nie chcę brać w ciemno i kilka razy odsyłać.

W Poznaniu byłem u Milera, ale niestety większość par jest wyprzedana po zimie i nie wiadomo kiedy będzie dostawa. Nie mam już zbyt wiele czasu na czekanie, biorąc pod uwagę, że potrzebowałbym je przez jakiś czas rozchodzić przed weselem powinienem już kupować. Wydaje mi się, że w Wielkopolsce chyba już nigdzie ich nie ma, dlatego planuję pojechać do innego miasta.

Pytanie, czy wiecie gdzie stacjonarnie można te buty przymierzyć?

Zorientowałem się, że powinny być jakieś w Brogs we Wrocławiu i Macaroni Tomato w Warszawie. Czy ktoś może wie jeszcze o jakichś miejscach?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brogs we Wrocławiu ma całkiem spory wybór Berwick`ów. Możesz tam jeszcze przymierzyć buty Meka, np. takie lotniki, które mnie kuszą:

http://www.brogs.pl/brogs-mens-store--buty-loake-wroclaw--loake--buty-goodyear-welted-wroclaw-kopia-kopia-kopia-2-kopia-kopia-3-kopia-kopia-kopia-2.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Byłem zobaczyć u Buczyńskiego i mają trochę modeli, udało mi się przymierzyć 3010, na których w sumie najbardziej mi zależało i pewnie wybór padnie na nie.

Mam tylko wątpliwości co do dopasowania i rozmiaru. Nigdy jeszcze nie miałem butów szytych i dotychczas zawsze jak kupowałem buty dobierałem taki rozmiar, żeby palec mieścił się za piętą.
Gdy mierzyłem buty w Loake i teraz u Buczyńskiego panowie mówili, że to za duży rozmiar i odpowiedni jest taki, gdzie palec nie wchodzi (w Loake chyba mówili, że pół palca powinno się zmieścić). Przy Berwickach w rozmiarze 6,5 palec wchodził cały, ale nie za piętą (za ścięgnem) tylko lekko z boku pięty obok ścięgna. Pan powiedział, że to zdecydowanie za duży but. Pół rozmiaru mniejsze 6 były tak dopasowane, że palec nie zmieściłby się nawet w połowie, nigdzie za piętą.
Przez moje przyzwyczajenia (być może nieprawidłowe) miałem wrażenie, że te buty są na mnie za małe, przy czym nie odczuwałem bólu, przynajmniej po tej krótkiej chwili.

Moje pytanie brzmi, czy faktycznie takie buty powinny być tak mocno dopasowane?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pharmacon napisał:

Moje pytanie brzmi, czy faktycznie takie buty powinny być tak mocno dopasowane?

Dla mnie dobre dopasowanie oznacza, że but nie lata na stopie (siedząc na krześle, podnoszę nogi do góry i od kolana energicznie ruszam nogą). Oczywiście pomijam kwestie szerokości, podbicia, a także osobiste preferencje (z tego co się orientuję np. @mosze preferuje nieco luźniejsze trzewiki i buty za kostkę od półbutów, ja mam dokładnie tak samo). 

W moich najlepiej dopasowanych butach palce nigdy mi nie dochodzą do końca, z reguły duży palec kończy mi się ok. 1,5 cm przed czubkiem, zwyczajnie uważam, że nie da się wypełnić buta palcami do samego końca. U mnie zazwyczaj wchodzi mi cały mały palec za piętę, gdy przesunę stopę maksymalnie do przodu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pojawiły się ciekawe w mojej opinii nowe modele Berwick w sklepie klasyczne buty:

https://sklep.klasycznebuty.pl/wiosna-lato-2019-nowosci,298.html

Nowością (przynajmniej w części modeli) jest podeszwa typu York.

Całkiem ładne są zamszowe brogsy na nieznanym mi wcześniej kopycie:

https://sklep.klasycznebuty.pl/2262,berwick-6870-polo-brown.html

Szukając informacji o tym kopycie natknąłem się na taki model premium Berwick z krytym kanałem szycia:

https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/berwick-1707/products/berwick-1707-oxford-black

(subiektywnie- pod tym ostatnim linkiem kopyto za bardzo nie zachęca do zakupu- może to kwestia zdjęć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamW Chyba posłuchali Twojej opinii z innego tematu:

W dniu 11.04.2019 o 20:50, adamW napisał:

Swoją drogą sklep klasycznebuty.pl jest na rynku tak długo a zdjęcia w żadnym wypadku nie zachęcają do zakupu. Nie wiem- czy to jest ponad siły aby zorganizować sobie w salonie w miarę profesjonalny sprzęt aby zrobić ładne zdjęcia plus ciekawe zdjęcia w plenerze?

Większość modeli oznaczonych jako "NOWOŚĆ" ma już zdjęcia w plenerze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.