Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę o waszą opinię.

Kupilem na przymiarkę Berwick 3488. Nie miałem dużych problemów z włożeniem stopy do buta. Był opór w granicach rozsądku.

Na długość wydają się być dobre, natomiast zastanawiam się czy zejdzie mi się przyszwa. Obecnie wyglada to tak jak na zdjęciach. 

Po zasznurowaniu butów ściśle, choć bez siłowania się ze sznurówkami, rozwarcie zaraz pod węzłem wynosi ok. 1,1cm.

Niestety mimo, że mam dość szczupłe stopy, to w śródstopiu (dokładnie tam gdzie są sznurówki) wystają mi kości, co jest dość problematyczne, szczególnie w przypadku oksfordów.

Czytałem w tym wątku, że Berwicki rozbijają się w znacznym stopniu, ale obecnie jestem w trakcie rozchodzenia Herring Rewe i musiałem się nieźle napryskać stretchem i oddać do rozciągnięcia, żeby były wygodne. O wygłupach, które musiałem robić, żeby przyszwa się zeszła nawet nie wspomnę :D

Z tego powodu zastanawiam się czy zostawić ten model, czy zdecydować się na 3010, które są nieco tęższe, ale z kolei mam dość dużo przestrzeni zaraz za palcami, a poza tym 3488 mają o wiele ładniejszy kształt, szczególnie nosków.

Czy ktoś z was ma doświadczenie z tym modelem? Jeśli tak, jak bardzo się on rozbija?

BD452409-0B2C-4A81-A4B3-D08A9B998BC5.thumb.jpeg.1dcb208530445cf047dc817d560839b3.jpeg

C59AA675-2A20-44B5-98EE-2E86C8F9CAFA.thumb.jpeg.d5d45011abf3aad2accc51f4d34482b8.jpeg

055C7A2C-CFDB-4B29-BBB8-73C406EB8734.thumb.jpeg.7c0fcb27edd7e6805f9fcf9223729313.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, udało mi się znaleźć odpowiedni rozmiar bez opuszczania Poznania :). Pochwalę się zdjęciami :)

Wybrałem jednak te mocno dopasowane, sprawdzę jak będzie się chodziło :)

Czy na samym początku po zakupie dobrze jest zrobić jakiś zabieg pielęgnacyjny, żeby zabezpieczyć skórę? Nie wiem czy buty prosto ze sklepu należy czymś najpierw potraktować?

Przed ślubem chciałbym spróbować wypolerować noski, czy można nakładać wosk bezpośrednio na nowego buta, czy przed tym należy go np wypastować?

8025308f3ff6a141e015cd5f7ccd0df5.jpg0892dee7c031413353f3ed4cc4efca86.jpg28f4d3675fb1a2a2e2af7249cafbd1f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5711]Blondas[/mention] A jak długo zajęło Ci rozbicie tych bitów mniej więcej?
I przy jakich wymiarach stopy, jeśli można zapytać?
Wymiarów stopy nie podam, nie mierzyłem obwodu. Pewnie było to łącznie kilkanaście wyjść. Poza tym nie należę do osób demonizujących niewielkie rozwarcie przyszwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia w  mojej ocenie jednych z najbardziej udanych modeli Berwick (model 4340, kopyto 08). Kopyto jest bardzo dobrze dobrane do typu obuwia. Co do wykonania nie mam zastrzeżeń. Jakość skóry będę mógł ocenić dopiero po długim użytkowaniu. Myślę, że będę je katował w tym sezonie. Na plus dla mnie podeszwa York (nie jestem fanem skórzanych podeszw). Załączam również porównawczo zdjęcia w towarzystwie Herring Ascot II (Loake, lofer last- pierwsze od lewej) i Carlos Santos (pierwsze z prawej). Myślę, że Berwick zdecydowanie broni się przy porównaniu wizualnym.

P.S. Jak z z użytkowaniem tak jasnego zamszu jak w Carlos Santos? Buty mi się podobają ale zastanawiam się czy je zostawić z uwagi właśnie na kolor (buty na pewno nie będą pierwszym wyborem).

DSC05971.JPG

DSC05973.JPG

DSC05974.JPG

DSC05975.JPG

DSC05976.JPG

DSC05977.JPG

DSC05978.JPG

DSC05982.JPG

DSC05983.JPG

DSC05984.JPG

DSC05985.JPG

DSC05986.JPG

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia zamszowych brogsów Berwick. Jest to nowość:

https://sklep.klasycznebuty.pl/2262,berwick-6870-polo-brown.html

na nieznanym mi wcześniej kopycie. Tu, dla odmiany od wcześniejszego postu, buty nie podobają mi się. Podoba mi się jedynie kolor- bardzo ładny, ciepły odcień brązu. Nie podoba mi się kopyto- ma wrażenie że jest dość wydłużone a do tego czubek jest niezbyt ładny, mocno zaokrąglony. Prawy but ma bardzo niedokładnie wycięte brogowanie na nakładanym nosku. Na plus podeszwa York. Długość wkładki dla rozmiaru 8 = skąpe 28cm (27,9).

DSC05990.JPG

DSC05991.JPG

DSC05992.JPG

DSC05995.JPG

DSC05996.JPG

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Egonax dzięki wielkie za podanie linka. Skorzystam z tego poradnika, tylko chyba ostatni krok, czyli pastowanie zrobię już przed ślubem, jak buty będą rozchodzone.

Zaopatrzyłem się już w produkty i zacząłem pracę, przy okazji jednak zauważyłem parę rzeczy i chciałem Was zapytać czy to coś niepokojącego. Załączam zdjęcia. Mi osobiście to jakoś bardzo nie przeszkadza i rozumiem, że to nie są buty z najwyższej półki, więc pewne rzeczy mogą nie być idealne, ale chciałem się dowiedzieć od Was, czy takie widoczne dziury od szwów czy pęknięcie/przecięcie (?) skóry to już skazy nie tylko estetyczne ale mogą mieć wpływ na użytkowanie, czy coś się może z tym później dziać? Może tak to właśnie powinno wyglądać? d59327519965b86ba4d3595933b35e2f.jpg9641286ad64a90cab6ec633d25cb2b4d.jpg88b523e7df84d26dd39b3df5cbdc5c37.jpg154ac376f7f1bf13612f8f2817fd4b7c.jpgc679ac0a32b08b5702da8f773719c7e8.jpg2662201502a7634715613cc0c79a7125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pharmacon napisał:

@Egonax dzięki wielkie za podanie linka. Skorzystam z tego poradnika, tylko chyba ostatni krok, czyli pastowanie zrobię już przed ślubem, jak buty będą rozchodzone.

Zaopatrzyłem się już w produkty i zacząłem pracę, przy okazji jednak zauważyłem parę rzeczy i chciałem Was zapytać czy to coś niepokojącego. Załączam zdjęcia. Mi osobiście to jakoś bardzo nie przeszkadza i rozumiem, że to nie są buty z najwyższej półki

Buty do wymiany.

Nie są z najwyższej półki, co oznacza, że materiały są gorsze i jakość wykonania (np. równość szwów) nie będzie idealna. Ale to nie znaczy, że ma być widoczna uszkodzona skóra, z której wystają szwy, czy ewidentne wady skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to słyszeć. Zdjęcia starałem się tak zrobić, żeby uwidocznić te wady, w rzeczywistości nie rzucają się w oczy, gdyby buty były na nogach prawdopodobnie nie byłoby tego widać.
Czy to może mieć w przyszłości jakieś negatywne skutki? Bo obawiam się, że gdybym zdecydował się na wymianę lub zwrot pewnie już bym nie zdążył przed ślubem (coś wspominali w sklepie, że 6 tygodni by im zajęło sprowadzenie innych), dlatego jeśli to tylko estetyka to już bym je zatrzymał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pharmacon napisał:

Przykro mi to słyszeć. Zdjęcia starałem się tak zrobić, żeby uwidocznić te wady, w rzeczywistości nie rzucają się w oczy, gdyby buty były na nogach prawdopodobnie nie byłoby tego widać.
Czy to może mieć w przyszłości jakieś negatywne skutki? Bo obawiam się, że gdybym zdecydował się na wymianę lub zwrot pewnie już bym nie zdążył przed ślubem (coś wspominali w sklepie, że 6 tygodni by im zajęło sprowadzenie innych), dlatego jeśli to tylko estetyka to już bym je zatrzymał...

Zwrot pieniędzy powinieneś dostać do 14 dni. Jeżeli nie mają dobrej pary na wymianę, to poszukaj tego modelu w innych sklepach, berwicków w Polsce nie brakuje: BROGSKLASYCZNEBUTYMACARONIGENTLEMANSTORE. Nie wiem czy jest w tych sklepach Twój model, poszukaj. Oczywiście że może mieć to negatywne skutki, a nawet jeśli nie to nie ma powodu żebyś akceptował buty z dziurami i rozcięciem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 20.04.2019 o 10:38, pharmacon napisał:

Dzięki za rady, spróbuję oddać we wtorek, chociaż domyślam się, że nie będą chcieli przyjąć zwrotu ze względu na to, że na butach już są ślady użytkowania.
A tymczasem życzę Wam wesołych świąt!

Z ciekawości- przyjęli zwrot ze śladami użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wstrzymałem się z reklamacją... Bo właśnie uświadomiłem sobie, że to będzie na zasadzie reklamacji wadliwego towaru, a nie zwrotu nowego, nieużywanego.
Stwierdziłem, że jeśli mają naprawiać lub wymieniać, jeśli naprawa jest niemożliwa, to równie dobrze mogą to zrobić po weselu, a przynajmniej będę miał pewne buty, bez stresu, czy zdążą dotrzeć nowe i czy zdążę rozchodzić.

A przy okazji odnośnie rozchadzania butów, to ciężko to idzie, zwłaszcza z tyłu pięty cisną i obcierają. Zastanawiam się też, czy przypadkiem jeden but źle mi się nie złamał, ale nie mam teraz możliwości wstawienia zdjęcia - pokażę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.