Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

@michasacuerJak kolega pisał, że schodzi mu się przyszwa w Yanko na kopycie 960G, to nie ma wysokiego podbicia, mi sporo brakuje. 

Mokasynów poszukaj innych, mam ten model i największe problemy spośród 5 par Berwicków. W okolicy pięty but jest mega szeroki, a w placach wąski i trudno to pogodzić. Mierzyłem podeszwę (nad obcasem) i tam gdzie inne moje buty w rozmiarach od 7 do 8, mają szerokość 6,8-7,2cm, ten model ma 7,5cm, to bardz dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flozbi Chodzi ci o Yanko? Ani w 961G, ani w berwickach 3010 przyszwa mi się nie schodzi (rozmiar 7.5). Może spróbować wziąć rozmiar 7? Posiadasz może też model 3010? Jeśli tak jak wypada porównanie szerokości w palcach właśnie?

EDIT teraz tak popatrzyłem, wcześniej nie zwracałem na to uwagi. W moich 3010 trochę lata mi pięta i jest z deka luzu w palcach na długości, wg ciebie warto zainteresować się rozmiarem o połowę mniejszym w przypadku loafersów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 19:52, mosze napisał:

Polecam zelowanie od razu po zakupie, koszt ok 50 zł i koniec problemów (przynajmniej na długi czas, zależny od jakości materiału i wykonania). No

Zelowanie to mogę sobie sam ogarnąć. Ale w razie starcia podeszwy wolałbym spody z zelówką, która jest wtryskiwana i interesowało mnie jakie potencjalne problemy mogę napotkać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, El Toro Loco napisał:

Zelowanie to mogę sobie sam ogarnąć. Ale w razie starcia podeszwy wolałbym spody z zelówką, która jest wtryskiwana i interesowało mnie jakie potencjalne problemy mogę napotkać 

To o czym piszesz nie ma za bardzo sensu. Nie ma według mnie kompletnie po co w butach za 700zł wymieniać podeszwy jeśli zabieg kosztuje >300zł (via @eye_lip). Może po prostu znajdz sobie model Berwicków z podeszwą jakby York w Yanko. Są takie modele powszechnie dostępne (tu co prawda nie widać ale jest to rozwiązanie bliźniacze do podeszw York w Yanko: https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-3637-Brown-Snuff-Monk/5879). Myślę, że bez większego problemu sklep klasycznebuty.pl ogarnąłby Ci większość dostępnych modeli z taką podeszwą. Problemem byłby jedynie czas oczekiwania. 

Odnośnie zelowania- osobiście odradzam zelowanie nowych butów. Lepiej w nich trochę pochodzić, złamać buty, pozwolić kruponowi dopasować się do stóp noszącego i dopiero wówczas zelować buty. Raz podzelowałem buty (u fachowca kiedyś udzielającego się na forum) i były to najmniej wygodne buty jakie miałem okazję nosić. Może bezpodstawnie łączę ten fakt z zelowaniem nowych butów ale myślę, że nie było to bez znaczenia.

Tak jak pisze @mosze- dobrze podzelowane buty mają niejako sfrezowaną podeszwę i linia zelówki jest spasowana z linią podeszwy. Do tego brzegi powinny być ładnie wykończone i taka zelówka powinna wytrzymać długie miesiące/może nawet lata.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, michasacuer napisał:

Cześć! Posiadam Berwicki 3010 w rozmiarze 7,5. Rozchodzenie ich było katorgą ale na szczęście się udało i są mega wygodne. Teraz rozglądam sie za mokasynami, czy ktoś posiada ten model:  https://macaronitomato.com/produkt/buty-berwick-8491-k6-brazowe/ i czy mógłby się wypowiedzieć na temat dopasowania? Mam wysokie podbicie i raczej szerszą stopę (najgorzej), przyszwa w moich 3010 się nie schodzi. Może ktoś ma porównanie?

Może komuś pomoże- ja miałem dokładnie ten sam rozmiar w oxfordach 3010 i w zamszowych loafersach 8491. Próbowałem pół rozmiaru niżej w loafersach ale było strasznie ciasno. Lubię jak od razu jest wygodnie. Nie mam zamiaru bawić się w jakieś rozbijanie. Wszystkie buty, które od nowości były za ciasne czy przyszwa się nie schodziła w zasadzie sprzedałem lub mam wystawione na sprzedaż.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia tego czy mnie to interesuje, tylko zapytania mającego Ci pomóc. Świetnie, skoro jest regulamin zgodny z polskim prawem to nie ma obaw, że to scam. Ja oglądam tę stronę w wersji mobilnej i wygląda nieprofesjonalnie, bez regulaminu, ich konta na intagramie i fb są nieudolne i nie są prowadzone w ostatnim czasie, więc z tej perspektywy nie ufałbym takiej firmie w kontekście profesjonalnego prowadzenia biznesu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Luca napisał:

Ja bym szczotkował. Mam tak samo jak buty są w worku albo w pudełku i dotykają się 

No to zostawiam :D Dla potomnych: Mam Berwicki 3010 Rozmiar 7,5. Ich rozchodzenie były katorgą ale po pewnym czasie fitują elegancko, ostatnio się nad nimi pochyliłem i nawet trochę "latają" na nodze ale mi to nie przeszkadza. Jakbym się nad tym nie zastanawiał przy zakupie następnej pary to bym nawet nie zwrócił uwagi. Berwicki 8491 (ze zdjęcia powyżej) zamówiłem dwa rozmiary, 7,5 trochę luźnawe, rozmiar 7 trochę ciasne ale ja lubie bardziej dopasowane buty i liczę na to, że się rozbiją. Na pierwszy rzut oka są znacznie wygodniejsze niż moje 3010 dlatego chyba zostawie rozmiar 7 mimo tego, że buty troszkę opinają stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, nynu napisał:

Przepraszam za off top, to berwicki w tym ciemniejszym brązie? Zastanawiam się nad nimi, ale nie wiem jak ich kolor wygląda w rzeczywistości.

Buty poszły na półkę, jutro z chęcią dostarczę zdjęcia. Jest to ciemny brąz. Kupiłem na stronie macaroni tomato i tam kolor jest przekłamany. Na zdjęciach jest to miodowy, zaś na żywo średni-ciemny brąz. Moje zdjęcia dobrze oddają kolor
image.thumb.png.c6808536ee212395bd060ad9f29fdfea.png
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
to mój pierwszy wpis na forum. 
Skorzystałem z promocji w Macaroni Tomato i kupiłem buty, które i tak w zasadzie planowałem kupić od jakiegoś czasu. Berwick 3010, moje pierwsze lepsze niż Ryłko itp. buty, pierwsze oxfordy. Klasycznym obuwiem zainteresowałem się, próbując dowiedzieć się jak powinienem wyglądać na swoim ślubie, który mam nadzieję, że obędzie się zgodnie z planem we wrześniu, a jeśli będę tylko ja, moja wybranka i świadkowie, nie zmienia to faktu, że wciąż, bogaty w nową wiedzę, chcę wyglądać na nim dobrze. W związku z zakupionymi butami dwa pytania.
Rozmiar dobrałem, wydaje mi się, odpowiednio. Długość lewej stopy 26,4 cm, prawej - 26,5 cm wg. obrysu, wybrałem 7,5. Buty są dla mnie wygodne, nie chodziłem w nich więcej niż kilka "udawanych" kroków po malutkim, metrowym dywaniku, jedynym jakim mam w domu, żeby nie zniszczyć podeszew. Siedziałem w nich wczoraj po 23 jakieś 20 minut, kilka razy stając i nie odczuwałem jakiegoś większego uciskania gdziekolwiek. Zastanawiam się jednak czy nieschodząca się przyszwa, po rozchodzeniu, a czytałem, że Berwicki rozbijają się w dużym stopniu, zejdzie się na tyle, że będzie wyglądać to, przynajmniej akceptowalnie. O ile teraz tak nie wygląda, ale ze zdjęć, które widziałem na forum i komentarzach na ich temat, wydaje mi się, że niezbyt. Dużo jest wypowiedzi na temat trudności rozbijania tych butów i tego, że ostatecznie buty się znacznie luzują, pytanie tylko czy w podbiciu będzie to aż tak widoczne.Po wpisach widzę, że w tym wątku jest wielu użytkowników zakupionych przeze mnie butów, jednak poza komentarzami o znacznym rozbiciu butów, dalej nie wiem w jakim stopniu przyszwa się zbliża do "zamknięcia". Szczerze mówiąc, mnie osobiście wygląd przerwy na prawym bucie, gdzie jest mniejsze "V", po minimalnym zwężeniu satysfakcjonowałby wystarczająco, biorąc pod uwagę fakt, że zapłaciłem za te buty 30% mniej niż ich regularna cena.  Zastanawiam się czy nie szukać czegoś szerszego w budżecie do zakładanych pierwotnie 700 zł, choćby Loake L1, który obecnie też ma promocję, kiedy kopyta tego producenta są ponoć szersze. Porównując zdjęcia w sklepach bardziej podoba mi się kształt Berwicków, ale atrakcyjna smukłość wynika właśnie z węższego kopyta, które nie jest dla mnie. Czy w przypadku oxfodów przyszwa powinna się bezwględnie idealnie schodzić, widziałem różne przypadki na zdjęciach?
Druga sprawa dotyczy jakości, może tylko, otrzymanej przeze mnie pary butów. Rozumiem, że to jedne z najtańszych butów GYW, jednak muszę zapytać o przebarwienie z łączeniu skórze w miejscu łączenia skóry za piętą. Zdjęcie może tego nie oddawać, mój telefon nie dał rady z makro. Skóra jest albo delikatnie niedomalowana, albo delikatnie przetarta. Stawiam na tę drugą opcję, bo na kawałku skóry po drugiej stronie szwu również jest mały, biały ubytek. Są poza tym jakieś dwie małe dziurki w cholewce, po jednej na but, ale to jest zauważalne dopiero po wzięciu buta pod lupę i mi w zasadzie nie przeszkadza aż tak strasznie. Na górze podeszwy buta z białym przebarwieniem jest w jednym miejscu coś, co wygląda na klej/pastę oraz materiał na obcasie jest niedocięty, jednak to również mi nie przeszkadza, ponieważ podeszwy i tak zaraz się zaczną zużywać, jak tylko zdecyduję się je zostawić i zacznę w nich chodzić. Czy owe przetarcie uznalibyście za powód do wymiany, gdyby sprawa nieschodzącej się przyszwy, nie stanowiła ostatecznego problemu?
Jeśli w jakiejś kwestii nie wyraziłem się poprawnie, proszę o konstruktywną krytykę. Korzystając z różnych for tematycznych staram zauważać powtarzające się pytania i ich unikać, bo zwyczajnie powodują frustrację stałych bywalców, którzy kierują do opcji wyszukiwania, a mam wrażenie, że moje do takich należą. Proszę jednak o wyrozumiałość, temat jest dla mnie zupełnie nowy, zgłębiam temat czytając, jednak praktyki to nie zastąpi, a w mojej rodzinie i wśród znajomych nie mam nikogo, kogo mógłbym zapytać o radę w tej kwestii.
 

Pozdrawiam

unnamed.jpg

unnamed (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.