Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Cześć, zakupiłem model Berwick 317 i chciałbym się upewnić czy pewne "niedoskonałości" szycia są akceptowalne, czy też nie. Spójrzcie proszę poniżej. Głównie chodzi mi o różnicę w szyciu na pięcie dla lewego i prawego buta. Prawy but również ma takie miejsce, w którym szew jest wyraźnie inny, ale zamiast na boku, znajduje się ono przy końcu pasa.

Zupelnie nie wiem czy to jest dealbreaker, czy tak powinno być. Jak ktoś może spojrzeć i doradzić to będę wdzięczny!

 

2022-12-06 14.31.12.jpg

2022-12-06 14.31.02.jpg

2022-12-06 14.31.17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się zupełnie niegroźne. Polecam tekst Shoe Snoba o wadach nowych butów:

https://theshoesnobblog.com/what-is-a-shoe-flaw/

Oraz o przełożeniu ceny na jakość:

 

https://theshoesnobblog.com/price-points-what-you-get-in-return/

Generalnie uwielbiam Berwicki, ale warto pamiętać, że to najniższa półka cenowa i nie ma co oczekiwać rewelacji. Pewne niedoróbki to w ogóle urok hiszpańskiego rynku. Sporo droższa Carmina też ma takie wpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doradzam wrzucenie na luz :) jesli nie ma dużych rys, przebarwień, niedokończonej podszewki albo rozerwanych szwów to wszystko będzie z tymi butami w porządku.

Poczekaj może jeszcze na wypowiedzi innych forumowiczów bo jestem mało doświadczony w temacie tzn. jedynie przeczytałem wiele tekstów blogowych o butach i mam kilka par m. in. Berwicka. To jednak małe doświadczenie. Może ktoś zauważy w tym zdjęciu coś więcej, ale póki co, pełen spokój. U nas w kraju bieda i dominują koszmarki obuwnicze, klejone w Bangladeszu, a więc wydawałoby się, że but za 800 zł powinien być idealny. Prawda jest jednak taka, że za 800 zł to on co najwyżej będzie prawdziwym butem (goodyear welted lub Blake), ale skóra będzie 3 kategorii, a w dodatku cięta do ostatniego skrawka. Mam np. takie monki Berwicki, które ewidentnie mają na cholewce skórę z brzucha. Zmarszczki są charakterystyczne. W butach za 1000 euro to by pewnie nie przeszło, ale Berwick kosztuje 195 / 215 euro. To NAJTAŃSZE buty na rynku. Obok np. Meermina czy Crownhill shoes.

 

Kupiłeś Fiata 126p, a nie Ferrari i tyle :)

I nie ma w tym nic złego. Szczerze to wolę te swoje niedorobione Berwicki od Yanko czy innych tam trochę lepszych. Nie szkoda ich i człowiek po prostu używa, a służą dobrze.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]Fermiol [/mention] podeszwa w szytych butach jest…przyszyta, a klei się ją dla łatwości montażu. Każdy szewc Ci to podklei i zabezpieczy specjalnym woskiem do rantów. Moim zdaniem zelowanie nie ma tu wpływu na rozwarstwienie.
[mention]Awarnae [/mention] różnica w szyciu wynika pewnie stąd, że jedną cholewkę naciągnęli mocniej/krzywo na kopyto przy montażu. Nie ma to wpływu na użytkowanie, no chyba, że cała cholewka jest przesunięta i cały but wyglada krzywo i skóra pracuje w złym miejscu.
Nie wiem o co chodzi w trzecim zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie zakupiłem sobie nowe Berwicki 2509-K4 wg producenta skóra "vegano", kolor "moka". Wg mnie wygląda to na crust z przejściami tonalnymi od zwykłego "marron" i "marron moyen" do "marron fonce" na czubkach (terminologia francuska bo używam sobie karty kolorów Saphira, produktów oczywiście też :) ), ale nie wiem. Akurat na rodzajach skór to się zupełnie nie znam. Powiedzmy, że licowa :)

W trakcie pierwszego kremowania / pastowania, przypomniałem sobie o tym wątku i kwestii "wad fabrycznych". Wrzucam poniżej kilka zdjęć niedoróbek, które nie mają żadnego wpływu na użytkowanie, trwałość czy cokolwiek innego. Nawet na estetykę bo... Już z odległości kilkudziesięciu centymetrów nie zauważy się żadnej z nich, a co dopiero na nogach w akcji :)  

Zdjęcia w załączniku, a o to lista "wad", o które czepiałbym się straszliwie gdyby kosztowały 5 razy tyle :) 

- krzywe szycie w pasie,

- supełki z wystającymi nitkami w pasie,

- mikroskopijne odpryski bez pigmentu na kwaterach,

- poprawione szycie ząbkowania z wystającą nitką,

- supełek i jakiś dziwny ścieg na pięcie,

- rysa w wewnętrznej części jednego z butów,

- mikro-rysy na medalionie.

- czarne smugi na flekach ( za chwilę nie będzie bo je zedrę i po kłopocie :) )

 

No, a moje pierwsze eleganckie buty, polskiej firmy, klejone i zrobione ze skóry kompozytowej o zapachu plastiku.... były nieskazitelne :) Stąd potem rozterki, bo skoro but za cztery razy tyle to powinien być chyba idealny :) Niestety nie będzie, chyba że mamy niesamowite szczęście i trafi nam się akurat ten wyjątkowy egzemplarz. Wyjątki się zdarzają, ale reguła jest inna :)

Oczywiście jestem zadowolony z kolejnych niedorobionych Berwicków :)

DSC02928.JPG

DSC02930.JPG

DSC02932.JPG

DSC02933.JPG

DSC02934.JPG

DSC02935.JPG

DSC02936.JPG

DSC02941.JPG

DSC02943.JPG

DSC029444.JPG

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dzień dobry wszystkim,

zamówiłem sobie Berwicki 3010 na kopycie 156. Pojawił się problem taki, iż o ile przód jest praktycznie idealnie, to lata mi pięta. Moje pytanie takie, wymieniać na pół rozmiaru mniejsze (z 6,5 na 6) czy podkleiić jakąś zapiętką?

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KTK napisał:

Dzień dobry wszystkim,

zamówiłem sobie Berwicki 3010 na kopycie 156. Pojawił się problem taki, iż o ile przód jest praktycznie idealnie, to lata mi pięta. Moje pytanie takie, wymieniać na pół rozmiaru mniejsze (z 6,5 na 6) czy podkleiić jakąś zapiętką?

Dziękuję za odpowiedzi.

Ja bym jeszcze spróbował napisać do Klasycznych Butów (jeśli to tam kupowałeś) i dopytał jak ma się sytuacja w 3488 i 4343, tj. jak w innych kopytach leży pięta i ile miejsca jest w palcach. No i jeszcze pytanie o podbicie, w kopycie F będzie pewnie niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niektóre marki, np. Bexley i Herny Stevens (née Shoepassion) maja specjalne wkładki, ale nie widziałem tego nigdy w Berwickach (choć zaznaczam, nie interesowałem się szczególnie tematem).

Można tez kupić wkładki np.

https://coccine-shop.eu/pl/wizytowe/770-5668-piekna-miekka-wkladka-smooth-comfort-skora-owcza-na-piance-5902367981419.html#/36-rozmiar_wkladki-35_36

https://coccine-shop.eu/pl/weekendowe/774-5701-komfortowa-wkladka-leather-premium-on-latex-5907546514273.html#/36-rozmiar_wkladki-35_36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ciasteczkowy napisał:

Niektóre marki, np. Bexley i Herny Stevens (née Shoepassion) maja specjalne wkładki, ale nie widziałem tego nigdy w Berwickach (choć zaznaczam, nie interesowałem się szczególnie tematem).

Można tez kupić wkładki np.

https://coccine-shop.eu/pl/wizytowe/770-5668-piekna-miekka-wkladka-smooth-comfort-skora-owcza-na-piance-5902367981419.html#/36-rozmiar_wkladki-35_36

https://coccine-shop.eu/pl/weekendowe/774-5701-komfortowa-wkladka-leather-premium-on-latex-5907546514273.html#/36-rozmiar_wkladki-35_36

Dorzucam od siebie Crownhill - wkładka jak poduszka, bardzo dobrze amortyzują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.