Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

szukam swojego pierwszego niepoliestrowego granatowego garnituru na jakieś uroczystości rodzinne, egzaminy itp.. Budżet wynosi max. 1500 zł. Problemem są moje małe wymiary. Wzrost 166, klatka 90, talia 78, pas 79 cm.

Dobrą propozycją byłoby np. http://eu.suitsupply.com/en/suits/york-blue-plain/P2529Y.html Wydaje mi się jednak, że przy rozmiarze 42, marynarka jest zbyt obszerna, za to spodnie za wąskie, a SS wszystko musi być w tym samym rozmiarze.

Mierzyłem też marynarki w Bytomiu gdzie wszystko było za duże, w Vistuli gdzie marynarki były za szerokie w ramionach i guzik za wysoko oraz paru innych sklepach i nic nie znalazłem.

Wiecie gdzie mógłbym się jeszcze udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Szyty na zamówienie w Bytomiu (od 1299 zł w górę) albo MTM w Vistuli - niedawno była promocja -40% i garnitur kosztował bodaj 1200 zł, ewentualnie udać się do najbliższego salonu Suit Supply i szarpnąć się na ich opcję Blue Line Personal Tailoring, ceny zaczynają się od 399 euro (ok. 1,6 tys. zł) za garnitur. Można też spróbować RTW na przykład w Peek&Cloppenberg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem - ale jednak wolałbym kolor midnight blue. A nie wiem czy SS wznowią sprzedaż smokingu w tym kolorze. Btw z czego jest zrobiona podszewka w marynarce w tym czarnym?

 

Sprawdzę wieczorem i dam znać ale na 100% rękawy są z poliestru jak w części innych garniturów SS. Natomiast reszta podszewki to chyba bamberg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy pomocy....

Ponownie wracam z pytaniem o koszulę do muchy. Jakieś podpowiedzi, gdzie poza stroną internetową Vistuli (i poza uszyciem) mogę dostać koszulę spełniającą następujące wymogi:

- Kołnierz Kent

- biała

- spinki na mankiety

- Taliowane przez duże T

- 100% bawełny

- najlepiej żeby z Twillu

 

Obleciałem całe Złote Tarasy. Znalazłem jedną w Bytomi i Christianie Bergu, ale mógłbym w nich utonąć. Niby taliowane, ale to chyba takie taliowanie, żeby połechtać ego starszego pana z brzuszkiem.... Byłem w Van Thornie i hisstoria taka sama. Koszula leży na mnie z gracją worka na śmieci. Wszystko poza kołnierzykiem za duże o dwa rozmiary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy pomocy....

Ponownie wracam z pytaniem o koszulę do muchy. Jakieś podpowiedzi, gdzie poza stroną internetową Vistuli (i poza uszyciem) mogę dostać koszulę spełniającą następujące wymogi:

Ale dlaczego "poza uszyciem"? Przyzwoite MTM załatwi sprawę, tymczasem jak wynika z faktów jesteś szczupły i oprócz problemu z samym dopasowaniem fasonu (choć skądinąd pole do rozsądnych cenowo przeróbek koszul jest bardzo duże) może powstać też kwestia zbyt obszernych mankietów (co jest bardzo upierdliwe i jednocześnie najczęściej przy mankietach francuskich nie poddające się przeróbkom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego "poza uszyciem"? Przyzwoite MTM załatwi sprawę, tymczasem jak wynika z faktów jesteś szczupły i oprócz problemu z samym dopasowaniem fasonu (choć skądinąd pole do rozsądnych cenowo przeróbek koszul jest bardzo duże) może powstać też kwestia zbyt obszernych mankietów (co jest bardzo upierdliwe i jednocześnie najczęściej przy mankietach francuskich nie poddające się przeróbkom).

 

Czy jestem szczupły? Hmm.... dzisiaj rano na siłowni się śmiałem, że tablica BMI pokazuje, że mam lekką nadwagę ;). A tak serio, to nie ja jestem szczupły, tylko koszule w sieciówkach szczególnie tych z wyższej półki szyje się dla klientów, którzy są w stanie na nie pozwolić. Najczęściej jest to starszy facet z brzuszkiem. Weź pod uwagę, że w przypadku koszul jedyny rozmiar jaki się uznaje to kołnierzyk. Także nie ma siły, żeby dobrze pasowała na wszystkich.

 

Nie bardzo mam czas na MTM. Ślub za miesiąc. Czasu na styk, żeby uszyć. Wolę się tak nie bawić. Raz szyłem MTM i musieli mi drugą zrobić, bo zbyt wąską miarę zebrali na klatce piersiowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem trochę zdziwiony. Taliowanie to akurat nie problem, robota z dnia na dzień u krawca, koszt znikomy. Ale ja uważam się za zdecydowanie słabo zbudowanego i wąskiego, a Wólczankowe slimy rozłażą mi się na klatce. CT i TML są akurat i nie powinny być ani trochę węższe. Czasem zdaży się nieco zbyt obszerny rękaw, ale bez szaleństw. Chyba, że przy wyższych osobach robią dużo bardziej worki? 

 

Mało mam znajomych z kołnierzykiem 38/15UK, żeby porównać - ale całe moje biuro chodzi w koszulach z popularnych sieciówek i akurat zbyt obszerne się nie przewijają nazbyt często. Albo jednak jesteś - przy swoim wzroście i kołnierzyku - szczupły, albo demonizujesz ;-)

 

A ad meritum - jeżeli faktycznie znalezienie koszuli, która jest ok, to problem - ja bym na Twoim miejscu znalazł coś, co dobrze leży w ramionach i nie ma workowatych rękawów, bo z tym trudniej coś zrobić, a wytaliował - nawet mocno - u krawca. Parę "worków", z którymi żal mi się było rozstać, uratowałem w ten sposób - nie mówiąc już o koszulach, które po prostu były za mało slim, ale w klatce i w rekawach leżały dobrze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Albo jednak jesteś - przy swoim wzroście i kołnierzyku - szczupły, albo demonizujesz ;-)

 

 

 

Jestem raczej szczupły, choć bez przesady 183cm/85 kilo. Z tym że lubię koszule mocno dopasowane.Najbardziej mi pasują koszule Olymp Level 5, które producent określa jako "body fit". 

Przeróbki tych, które widziałem (Profoumo, Emanuael Berg i Bytom) nie wchodziły w grę. Trzeba by je było zwęzić na wszystkich wymiarach, w tym na rękawie. Trochę bez sensu, biorąc pod uwagę, że najtańsza z nich (Bytom) kosztowała 250 zł, także wcale niemało.

 

Zaraz mam zamiar zamówić wspomnianą wcześniej koszulę z Vistuli. Ze zdjęcia poglądowego wygląda na wystarczająco wytaliowaną. Zobaczymy jak będzie pasować i jaka jakość materiału.... a przed weekend'em może się jeszcze do Galerii Mokotów i Arkadii przejadę. Może więcej szczęścia będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę wieczorem i dam znać ale na 100% rękawy są z poliestru jak w części innych garniturów SS. Natomiast reszta podszewki to chyba bamberg

Na metce jest tak:

podszewka - 100% bamberg

podszewka rękawów - 55.9% wiskoza, 44.1% poliester

 

Sam mam ten smoking i jestem bardzo zadowolony. W tej cenie myślę, że ciężko będzie znaleźć lepszą ofertę. Wypełnienie ramion nie przesadnie duże jak to bywa u nas w sklepach. Z własnego doświadczenia mogę zasugerować, że warto wziąć rozmiar większy niż ten z advisora, albo oba do porównania. Zwroty są banalnie proste. Ja tak zrobiłem i z proponowanego 50 ostatecznie wyszło, że jednak 52 zostaje. Leży bardzo dobrze, jedyne co musiałem poprawiać to "fałda poznańska" i długość nogawki, ten z advisora był zwyczajnie za ciasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja wrócę do mojego pytania odnośnie koszuli do much z krytą plisą.... Udało mi się takową kupić i do całkiem nieźle dopasowaną. Marka Jake (więc niezbyt wysokich lotów). Całkiem nieźle dopasowaną to znaczy, że mogłaby być jeszcze bardziej. Nie jest to nic co się rzuca w oczy,ale pojawił się nieoczekiwany problem. Materiał koszuli jest dość gruby i sztywny.... No i mój garnitur nagle przestał na mnie dobrze leżeć po założeniu tej koszuli. Do tej pory mierzyłem go na koszule z cieńszego materiału i jeszcze bardziej taliowane (o około 4 cm). 

 

Oficjalnie się poddaje i chyba muszę coś szybko uszyć. Mam dokładnie 4 tygodnie. Jakieś porady gdzie się udać (najlepiej jeszcze jutro), żeby złożyć szybkie zamówienie? Rozumiem, że 4 tygodnie to pewnie jest czasu na styk.

 

Edit:

Dzisiaj zjeździłem... Nadarzyn, Fashion House w Piasecznie i Galerię Mokotów. Kupić odpowiednią koszulę z krytą plisą graniczy z cudem, żeby była jeszcze dobrze wytaliowana. Jak jest wystarczająco taliwana, to ma włoski kołnierzyk. Jak ma klasyczny kołnierzyk to jakiś dziwny kształt który spod klap marynarki sterczy. Jak ma dobry kształt kołnierza, to z kolei 20% poliestru..... i tak w koło. 

 

Na szczęście w Van Thorn  obiecali mi uszyć w 4 dni robocze od przymiarki w trybie ekspresowym. Koszt pewnie około 600 zł... ale cóż zrobić. W sklepie odpowiedniej koszuli już wiem, że nie kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam.

W związku ze zbliżającym się nieubłaganie weselem koleżanki zastanawiam się czy godzi się ubrać granatowe spodnie typu chino zamiast spodni od garnituru?

Tak się składa, że mam tylko 2 pary spodni garniturowych niestety jedne nie pasują do marynarek z uwagi na to, że są w kratę a marynarki mam w delikatne paski, a drugie są to standardowe spodnie z taniego garnituru (czyli czarne, z dość długa i szeroką nogawką).

Nie ukrywam, że w chinosach czuję się wiele swobodniej niż w spodniach garniturowych jednak wydaje mi się, że mogą razić zwłaszcza wśród osób ubranych w garnitury.

Ponadto moja partnerka będzie miała granatową sukienkę ze złotymi dodatkami i zastanawiam się czy powinienem dobrać np. krawat który koresponduje z jej strojem czy raczej skupić się na swoim stroju żeby wszystko w nim "grało".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliśmy Ci, jak powinno być. Decyzja należy do Ciebie.

 

Jeśli kupisz spodnie z tego samego materiału, co marynarka, to de facto skompletujesz garnitur. Oczywiście spodnie o kroju garniturowym.

 

Jeszcze jedno - elegancki garnitur musi być wykonany z gładkiej wełny o ciemnym, jednolitym kolorze. Im większe i wyraźniejsze wzory, kolory i faktura, tym garnitur jest mniej elegancki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.